Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 456/5528/23
Провадження № 3/456/2695/2023
ПОСТАНОВА
іменем України
30 жовтня 2023 року місто Стрий Львівської області
Суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Микитин В.Я., перевіривши матеріали, котрі надійшли від Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків ДПС України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , українки, громадянки України, жительки АДРЕСА_1 , працюючої у ТзОВ «ОККО-БІЗНЕС ПАРТНЕР» на посаді головного бухгалтера, раніше протягом року до адміністративної відповідальності не притягалася,
за ч.1ст.163-1 КУпАП, -
в с т а н о в и в:
27.10.2023 року до Стрийського міськрайонного суду Львівської області від Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків ДПС України надійшли матеріали про адміністративне правопорушення, разом із протоколом про адміністративне правопорушення № 001679/13/Ж12/33-00-23-01, складеним 20.10.2023 року головним державним інспектором відділу контрольованих операцій Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків ДПС України Садівником В.І. відносно ОСОБА_1 , якій інкримінується вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 27.10.2023 року головуючим суддею щодо розгляду вищевказаної позовної заяви визначено суддю Микитина В.Я., справі присвоєно єдиний унікальний номер 456/5528/23 та номер провадження 3/456/2695/2023.
Суддя, перевіривши зазначені матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов такого висновку.
Згідно вимогст. 245 КУпАП, серед ряду завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її у точній відповідності з законом.
Відповідно до статей 251, 252 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, котрі мають значення для правильного вирішення справи. Висновок про наявність чи відсутність у діях особи адміністративного правопорушення має бути зроблений на підставі всебічного, повного і об`єктивного дослідження усіх обставин справи в їх сукупності.
В силу приписів ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
За загальним правилом, визначеним у ч. 1 ст. 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. У свою чергу, адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, не входить до виключень, визначених у частинах 2-7 вищевказаної статті, щодо альтернативних місць розгляду справи щодо особи, яка його вчинила.
Отже, дані матеріали справи про адміністративне правопорушення можуть розглядатись суддею виключно за місцем вчинення такого адміністративного правопорушення.
Зокрема, у протоколі про адміністративне правопорушення № 001679/13/Ж12/33-00-23-01, складеному 20.10.2023 року головним державним інспектором відділу контрольованих операцій Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків ДПС України Садівником В.І. відносно ОСОБА_1 , якій інкримінується вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, зазначено місце вчинення зазначеногоадміністративного правопорушення згідно акта перевірки від 14.09.2023 року за № 586/33-00-23-01/37693620, а в тому, у свою чергу, - вул. І. Франка. 14-А, смт. Славсько Стрийського району Львівської області (за місцезнаходженням платника податків ТзОВ «ОККО-БІЗНЕС ПАРТНЕР».
Слід зазначити, що дійсно, постановою Верховної Ради України від 17.07.2020 року за № 807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів» у Львівській області утворено Стрийський район (з адміністративним центром у місті Стрию) у складі у тому числі території Славської селищної територіальної громади.
Проте, Законом України від 03.11.2020 року «Про внесення зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо територіальної юрисдикції місцевих судів на території України до прийняття закону щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів»Розділ XII«Прикінцеві та перехідні положення» зазначеного Закону доповнено пунктом 3-1такого змісту: «3-1. До набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17.07.2020 року№ 807-IX, але не пізніше 1 січня 2022 року». У свою чергу, Законом України від 16.11.2021 року «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо територіальної юрисдикції місцевих судів на території України до прийняття закону щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку із утворенням (ліквідацією) районів» термін здійснення місцевими судами своїх повноважень у межах раніше визначеної (до утворення (ліквідації) районів згідно Постанови Верховної Ради України від 17.07.2020№807-IX) територіальної юрисдикції подовжено на один рік, але не пізніше 01.01.2023 року.
Крім того, в силу статті 31 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» № 1402-VIII (в редакції Закону № 2808-IX від 01.12.2022 року), до набрання чинності Законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17.07.2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 року № 2102-IX.
До набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17.07.2020 року № 807-IX юрисдикція за місцезнаходженням на території Славської селищної територіальної громади підпадала та передбачає звернення у Сколівський районний суд Львівської області, котрий не є ліквідованим.
У підсумку, до набрання чинності Законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів, розгляд матеріалів справи про адміністративне правопорушення, разом з протоколом про адміністративне правопорушення № 001679/13/Ж12/33-00-23-01, складеним 20.10.2023 року головним державним інспектором відділу контрольованих операцій Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків ДПС України Садівником В.І. відносно ОСОБА_1 , якій інкримінується вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, не належить до територіальної юрисдикції Стрийського міськрайонного суду Львівської області.
Таким чином, оскільки ця справа не підсудна Стрийському міськрайонному суду Львівської області, вважаю необхідним повернути її матеріали про адміністративне правопорушення, разом з вказаним вище протоколом про адміністративне правопорушення, до Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків ДПС України, для визначення підсудності, з урахуванням названого щодо обставин юрисдикції, та направлення матеріалів до відповідного суду, юрисдикцією якого у відповідності з КУпАП передбачений розгляд справи.
При цьому, виходячи із засад здійснення судочинства у справах про адміністративні правопорушення, зокрема, якими є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, а також враховуючи положення ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, вважаю за доцільне роз`яснити, що цю справу про адміністративне правопорушення слід направити за територіальною юрисдикцією до Сколівського районного суду Львівської області, що, власне, відповідатиме та відображатиме основні принципи здійснення розгляду справи про адміністративне правопорушення.
На підставі викладеного та керуючись статтями 245, 251-252, 256, 276, 278, 280, 283-285 КУпАП, суддя, -
п о с т а н о в и в:
Матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1ст.163-1 КУпАП, - повернути без розгляду до Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків ДПС України, для визначення їх підсудності та направлення за належністю.
Роз`яснити Західному міжрегіональному управлінню ДПС по роботі з великими платниками податків ДПС України, що правильним є скерування вищевказаних матеріалів про адміністративне правопорушення за територіальною юрисдикцією до Сколівського районного суду Львівської області.
Постанова набирає законної сили у день її винесення, окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Володимир МИКИТИН