Постанова № 114446359, 25.10.2023, Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
25.10.2023
Номер справи
398/4600/23
Номер документу
114446359
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №: 398/4600/23

провадження №: 3/398/1659/23

ПОСТАНОВА

Іменем України

"25" жовтня 2023 р. м.Олександрія

Суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Подоляк Яна Миколаївна, розглянувши матеріали, які надійшли від Олександрійського районного відділу поліції ГУНП в Кіровоградської області, стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який працює в ТОВ «ВІНТЕРТАЙМ», проживає за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1ст.127-1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

29.08.2023 року о 17 год 58 хв ОСОБА_1 , який працює на посаді заступника технічного керівника дільниці №39 ТОВ «ВІНТЕРТАЙМ», перебуваючи за місцем своєї роботи, а саме, за адресою: м.Олександрія Кіровоградської області, вул.Леоніда Коваленка,35А, видав протокол №01474-00400-23, серія та номер бланку ВХ №655327, перевірки технічного стану транспортного засобу КАМАЗ 353215-15, державний номерний знак НОМЕР_1 , з порушенням Порядку проведення ОТК (вимог до перевірки), а саме, невірно визначивши та вказавши в інформації про результати ОТК вантажність (вантажопідйомність) вказаного транспортного засобу, чим порушив вимоги п.12 та п.17 Постанови КМУ №137 від 30.01.2012 року. Відповідальність за дане адміністративне правопорушення передбачена ч. 1 ст. 127-1 КУпАП.

ОСОБА_1 надав заяву про розгляд справи за його відсутності, свою вину визнав, у вчиненому щиро розкаявся.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, а ст. 245 цього Кодексу передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно зп.12Постанови КМУ№137від 30.01.2012року Прозатвердження Порядкупроведення обов`язковоготехнічного контролюта обсягівперевірки технічногостану транспортнихзасобів,технічного описута зразкапротоколу перевіркитехнічного станутранспортного засобу,обов`язковий технічнийконтроль транспортногозасобу проводитьсяпісля здійсненняйого зовнішньогоогляду зметою ідентифікаціїтранспортного засобу,звірки ідентифікаційнихномерів таномерних знаківтранспортного засобуз данимиреєстраційних документів,встановлення комплектності. У разі невідповідності ідентифікаційних номерів та (або) номерних знаків даним реєстраційних документів транспортного засобу обов`язковий технічний контроль не проводиться. Замовнику видається акт невідповідності технічного стану транспортного засобу (додаток 4).

Відповідно до п.18 вказаної Постанови Перевірка конструкцій та технічного стану транспортних засобів проводиться згідно зВимогами до перевірки.

У разі позитивного результату після проведення обов`язкового технічного контролю транспортного засобу виконавець складає протокол перевірки технічного стану транспортного засобу. Паперова копія протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу видається замовнику (водію). На вимогу замовника (водія) паперова копія виготовляється та видається на бланку протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу.

У разі негативного результату або невідповідності даних у реєстраційних документах на транспортний засіб даним ідентифікації транспортного засобу складається акт невідповідності технічного стану транспортного засобу за формою згідно з додатком 4, який видається замовнику (водію). У разі встановлення незначної невідповідності технічного стану транспортного засобу дозволяється експлуатація транспортного засобу протягом трьох робочих днів з дати видачі акта невідповідності технічного стану транспортного засобу.

Обсяги перевірки технічного стану транспортного засобу та коди оцінки його невідповідності наведено в додатку 5.

У протоколі перевірки технічного стану транспортного засобу виконавець зазначає дату проведення наступного обов`язкового технічного контролю транспортного засобу відповідно до пункту 3 цього Порядку, а також призначення транспортного засобу в разі проведення додаткової перевірки транспортного засобу згідно з обсягами перевірки для автобуса, призначеного для перевезення школярів або осіб з інвалідністю, автомобіля таксі, спеціалізованого санітарного автомобіля бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги, великогабаритного та великовагового транспортного засобу, транспортного засобу, що використовується для перевезення небезпечних вантажів, або учбового транспортного засобу.

Протокол, який видано з порушенням цього Порядку,Вимог до перевіркиабо містить неповну та/або недостовірну інформацію, є недійсним. Зазначення виконавцем неповної та/або недостовірної інформації в протоколі є порушенням.

В диспозиції ч. 1 ст. 127-1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за видачу документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов`язковому технічному контролю, з порушенням порядку проведення перевірки технічного стану такого транспортного засобу.

У відповідності до ст.251КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративне правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.127-1 КУпАП, крім визнання ним своєї вини, підтверджується:

- протоколомпро адміністративнеправопорушення від07.09.2023року,серія ААД,№037301,який складено відповідно до вимог ст.256 КУпАП та в якому розкрито суть адміністративного правопорушення;

-копією довідки ТОВ «ВІНТЕРТАЙМ» від 15.08.2023 року, згідно якої ОСОБА_1 працює на посаді заступника технічного керівника дільниці Випробувальної лабораторії ТОВ «ВІНТЕРТАЙМ»;

- копією листа РСЦ ГСЦ МВС в Кіровоградській області від 29.08.2023 року № 31/11-2534, про направлення до Управління патрульної поліції в Кіровоградській області ДПП НПУ інформації щодо порушень, виявлених під час перевірки випробувальної лабораторії ТОВ «ВІНТЕРТАЙМ», дільниця №39, проведеної 29.08.2023 року уповноваженою особою, а саме: неправильно визначено та вказано вантажність (вантажопідйомність) ТЗ. Так суб`єкт ОТГ визначив та вказав вантажність (вантажопідйомність) ТЗ КАМАЗ 353215-15, державний номерний знак НОМЕР_1 - 9,15 т., проте згідно інформації Єдиного державного реєстру транспортних засобів, повна маса вищевказаного транспортного засобу складає 20000 кг (20 т), маса без навантаження - 8890 кг (8,89 т), тобто його вантажність повинна складати -11110 кг (11.11 т).

- копією довідки №01474-00400-23 від 28.08.2023 року про перевірку технічного стану транспортного засобу КАМАЗ 353215-15, державний номерний знак НОМЕР_1 ;

- копією облікової картки № НОМЕР_2 від 02.12.2016 року.

За таких обставин, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.127-1 КУпАП.

Відповідно до ст.23КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення.

При накладенні стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особа ОСОБА_1 , який працює, ступінь його вини та майновий стан.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року зі змінами - судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Згідно ст. 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється, зокрема, у разі ухвалення судового рішення, передбаченого цим Законом.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімум для працездатних осіб, що становить 536 грн. 80 коп.

Керуючись ст. 40-1, ч.1 ст.127-1, ст.ст.221,283, 284 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 127-1 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1360 (одна тисяча триста шістдесят) гривень 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у дохід держави судовий збір у сумі 536 (п`ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Реквізити для сплати штрафу Назва платежу: Адміністративні штрафи та інші санкції; № рахунку: UA388999980313020106000011561; Назва одержувача коштів: отримувач коштів: ГУК у Кіров. обл./тг м. Олексан/21081100, код за ЄДРПОУ: 37918230; банк отримувача : Казначейство України (ел. адм. подат.), код класифікації доходів бюджету: 21081100; Призначення платежу: *; 121; код платника; ПІБ адмінштраф.

Реквізити для сплати судового збору Назва платежу: Сплата судового збору за рішенням суду про стягнення судового збору на користь держави; № рахунку: UA908999980313111256000026001; Назва одержувача коштів: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Кропивницького апеляційного суду через Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області.

Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом 3-х місяців.

Суддя Яна Миколаївна Подоляк