Єдиний державний реєстр судових рішень Справа 350/1665/23
Номер провадження 3/350/593/2023
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 жовтня 2023 року селище Рожнятів
Суддя Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області Бейко А.М. розглянувши матеріали, які надійшли від Відділення поліції №2 (селище Рожнятів) Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , громадянки України, за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст.124, 122-4 КУпАП,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 порушилаправила дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів та залишила місце дорожньо-транспортної пригоди, до якої вона була причетна.
Адміністративні правопорушення вчинені при таких обставинах.
27.09.2023 року приблизно о 15.33 год. в селищі Рожнятів, по вул. Вітовського, 2, ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом марки "Chery Amulet", реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 , виїжджаючи із другорядної дороги на головну, не надала перевагу велосипедисту, який рухався по головній дорозі, внаслідок чого здійснила наїзд на велосипедиста.
Окрім цього, 27.09.2023 року приблизно о 15.33 год. в селищі Рожнятів, по вул. Втовського, 2, ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом марки "Chery Amulet", реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 , залишила місце дорожньо-транспортної пригоди, до якої безпосередньо була причетна.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою винуватість у вчиненні інкримінованих їй адміністративних правопорушень визнала повністю.
Вислухавши особу, стосовно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, оцінивши всі докази, що ґрунтуються на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до переконання, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст.124,122-4 КУпАП, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.ч.2,3ст.62 Конституції України, ніхто не зобов`язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно дост.280 КУпАПорган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до положеньст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків. Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначенихстаттею 255 цього Кодексу.
Оцінка доказів, відповідно дост.252 КУпАП, відбувається за внутрішнім переконанням особи, що приймає рішення, та ґрунтується на всебічному, повному та об`єктивному досліджені всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, а жодний доказ не має наперед встановленої сили.
Відповідно до п.24Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14 "Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті"звертається увага суду на неприпустимість спрощеного підходу до судового розгляду справ про адміністративні правопорушення на транспорті та ігнорування прав осіб, яких притягають до відповідальності, потерпілих, їх законних представників і захисників.
КУпАПвизначає форму і основні елементи змісту протоколу про адміністративне правопорушення і рішення (постанови), що приймається в конкретній справі.
У них, зокрема, мають бути викладені всі обставини вчинення правопорушення, отримані на підставі сукупності досліджених доказів на обґрунтування наявності складу правопорушення і правильності його юридичної кваліфікації. Предмет судового розгляду обмежений обставинами, які вказані в протоколі про адміністративне правопорушення, та які визначають його суть.
Згідно з ч.1ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано особою, яка склала протоколи про адміністративні правопорушення заст.124 КУпАП, а також заст.122-4 КУпАП.
Крім повного визнання вини особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, її винуватість у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст.122-4,124 КУпАП, в судовому засіданні доведена матеріалами адміністративної справи, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №252109 від 27.09.2023, в якому викладена суть адміністративного правопорушення, яке поставлено в провину ОСОБА_1 заст.124КУпАП (а.с. 1);
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №588011 від 27.09.2023, в якому зазначені обставини вчинення правопорушення, передбаченогост.122-4КУпАП (а.с. 2);
- додатком до протоколу про адміністративне правопорушення - схемою наслідків ДТП, що додана до матеріалів справи, з якої вбачається схематичне відображення обставин ДТП (а.с.3);
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 27.09.2023, ОСОБА_2 від 27.09.2023, ОСОБА_3 від 27.09.2023, ОСОБА_4 від 27.09.2023, ОСОБА_5 від 27.09.2023, якими підтверджено обставини вчинених адміністративних правопорушень, якій інкримінуються порушниці (а.с. 4-8).
Аналізуючи здобуті в судовому засiданнi докази, суд прийшов до висновку, що дії ОСОБА_1 кваліфіковані правильно, оскільки вона вчинила порушення вищезазначених вимог чинного законодавства України.
Щодо визначення адміністративного стягнення ОСОБА_1 за ст.ст.122-4,124 КУпАПсуд враховує, що положенняКодексу України про адміністративні правопорушеннявідображають принцип індивідуалізації адміністративної відповідальності, який означає відповідність заходу впливу, який обирається для порушника, меті адміністративної відповідальності.
Відповідно дост.33 КУпАП, при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушниці, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що згідно ізст.34 КУпАПпом`якшують відповідальність ОСОБА_1 за вчинення нею адміністративних правопорушень, суд визнає повне визнання винуватості.
Обставин, що згідно ізст.35 КУпАПобтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинення нею адміністративних правопорушень, судом не встановлено.
Згідно зіст.36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи викладене, вважаю за доцільне призначити адміністративне стягнення з врахуванням вимог ч.2ст.36 КУпАПв межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а саме в межах санкціїст.122-4 КУпАП.
Згідност.40-1КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 % розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір в у розмірі 0,2 % прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст.36, 40-1, 279-284, 294 КУпАП, суд-
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні правопорушень, передбачених ст.ст.124, 122-4 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення:
- заст.124 КУпАП- у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
- заст.122-4 КУпАП- у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень.
Відповідно дост.36 КпАП України, остаточне адміністративне стягнення визначити в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених та застосувати до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , адміністративне стягнення - штраф у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень.
Штраф сплатити на рахунок № UA148999980313070149000009001, отримувач коштів: ГУК в Ів.-Франк.об/21081300, код отримувача: ЄДРПОУ 37951998, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081300.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 536 (п`ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок.
Судовий збір сплатити на рахунок: UA908999980313111256000026001; отримувач коштів: Державна судова адміністрація України «Судовий збір»/22030101, код отримувача: ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету - 22030101.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 (десяти) днiв до Івано-Франківського апеляційного суду через Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області.
Суддя А.М. Бейко