Постанова № 11414538, 08.09.2010, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.09.2010
Номер справи
2а-3951/10/0470
Номер документу
11414538
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

08.09.10 <копія >

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 вересня 2010 р. Справа № 2а-3951/10/0470

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Чорна В.В., одноособово розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпроагроліга» про стягнення податкового боргу за рахунок активів,- <відповідач ><предмет спору >

ВСТАНОВИВ:

22 березня 2010 року Державна податкова інспекція у Жовтневому районі м. Дніпропетровська, на виконання своїх владних повноважень, звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із зазначеним адміністративним позовом.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач має податковий борг із податку на додану вартість в сумі 136 грн. 31 коп., який утворився внаслідок несплати застосованих до нього штрафних санкцій за несвоєчасність повернення відповідачем до податкового органу свідоцтва платника податку на додану вартість. В добровільному порядку суму податкового боргу відповідач не сплачує, що стало підставою для звернення податкового органу до суду.

У відповідності до ч. 6 ст. 128 КАС України, справу розглянуто в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Дніпроагроліга» перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська як платник окремих видів податків, в тому числі, податку на додану вартість.

Відповідно до ст.ст. 67, 68 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори у порядку та у розмірах, встановлених законом, неухильно додержуватися Конституції та законів України. Відповідно до п.2 ч.1 ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25.06.1991р., п.п.4.1.1, 4.1.4 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 р., платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону «Про систему оподаткування», податок на додану вартість належить до загальнодержавних податків і зборів (обовязкових платежів).

Відповідно до п.п. «г» п. 9.8. ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість», реєстрація осіб як платників податку на додану вартість діє до дати її анулювання, яка відбувається у випадку, якщо особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання. Згідно Анулювання реєстрації на підставах, визначених у підпунктах "б"-"ґ", здійснюється за ініціативою відповідного податкового органу або такої особи.

Так, ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська 23.10.2008 року було анульовано свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість ТОВ «Дніпроагроліга».

Платник податку зобовязаний повернути податковому органу свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. У цьому випадку затримка в поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки в наданні податкової звітності з цього податку.

Відповідно до абз. «а» пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р., податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

09 лютого 2009 року ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська проведено невиїзну документальну перевірку, за результатами якої складено акт № 411/1502/34231229 від 09.02.2009 р. В ході перевірки було виявлено порушення абз. «а» п.п. 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами», а саме, несвоєчасність повернення відповідачем до податкового органу свідоцтва платника податку на додану вартість, що за законодавством прирівнюється до несвоєчасного подання податкової звітності з податку на додану вартість.

Відповідно до пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", за не подання податкової декларації у строки, визначені законодавством, платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

За виявлені порушення до Товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпроагроліга» застосовано штрафні санкції на суму 170 грн., про що прийнято податкове повідомлення-рішення № 0008351502/0 від 09.02.2009 р.

У звязку з незнадходженням підприємства за юридичною адресою, 09.02.2009 р. податкове повідомлення - рішення № 0008351502/0 від 09.02.2009 розміщено на дошці податкових оголошень, та з цього часу вважається врученим відповідачу.

Відповідач у строк, встановлений пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України № 2181 (протягом 10 календарних днів від дня отримання податкового повідомлення-рішення), не сплатив суму штрафних санкцій, визначених рішенням податкового органу, та не оскаржив це рішення у встановленому порядку.

Відповідно до пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Таким чином, сума штрафних санкцій, застосованих до відповідача згідно податкового повідомлення-рішення № 0008351502/0 від 09.02.2009, є узгодженою, і набула статусу податкового боргу платника податків.

За рахунок наявної переплати в сумі 33 грн. 69 коп., залишок несплаченого податкового боргу ТОВ «Дніпроагроліга» з податку на додану вартість складає 136 грн. 31 коп.

23 лютого 2009 р., у відповідності до пп. 6.2.3 "а" 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податковим органом винесено першу податкову вимогу № 1/547 на суму 136 грн. 31 коп.

13 квітня 2009 р., у відповідності до пп. 6.2.3 "б" ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податковим органом винесено другу податкову вимогу № 2/883 на суму 136 грн. 31 коп.

Зазначені вимоги, у відповідності до п.4.9 Порядку направлення органами державної податкової служби податкових вимог платникам податків, затвердженого Наказом ДПА України від 03.07.2001 р. № 226, у зв'язку з неможливістю їх вручення через відсутність платника податків за юридичною адресою, розміщено на дошці податкових оголошень.

У відповідності до п. 6.2.5 ст. 6 Закону України № 2181, у разі несплати податкових вимог, інші вимоги не формуються і не надсилаються.

Згідно пункту 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу України", державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднанні державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами з а рахунок їх майна.

Не зважаючи на вжиті заходи, податковий борг відповідачем сплачений не був.

У відповідності до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. Закону України № 2181, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду, що відповідно до п. 1.6 ст. 1 цього ж Закону, є зверненням на активи платника податків в рахунок погашення податкового боргу.

У відповідності до пп. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону України № 2181, джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, до компетенції адміністративного суду віднесено розгляд справ за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

З огляду на викладене, суд доходить висновку про задоволення адміністративного позову у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 122, 160-162, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська задовольнити.

Стягнути за рахунок активів Товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпроагроліга» (код ЄДРПОУ 34231229) на користь державного бюджету (р\р 31115009700005, УДКУ у Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 24246786, МФО 805012) податковий борг з податку на додану вартість в сумі 136 грн. 31 коп. (сто тридцять шість гривень тридцять одна копійка).

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо судом у відповідності до частини 3 статті 160 КАС України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови, а також в разі прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя <(підпис) >

< Список >

< Список >

< Список >В.В. Чорна

< суддя учасник колегії >

< ПІБ Судді >

< ПІБ Судді >