Єдиний державний реєстр судових рішень
01.07.10 <копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 червня 2010 р. справа № 2а-15521/09/0470
м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Барабаш М. В., <Текст > при секретаріАкопові А.Р., за участю: прокурора представників позивача Шустової В.А., Гирби М.М., Біленка О.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовною заявою прокурора Індустріального району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська до Дочірнього підприємства "Дніпро-Стандарт" про стягнення штрафних (фінансових) санкцій, - ВСТАНОВИВ: Прокурор Індустріального району м. Дніпропетровська звернувся до суду в інтересах держави в особі Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська (далі позивач, МДПІ) з адміністративним позовом до Дочірнього підприємства «Дніпро-Стандарт» (далі відповідач, ДП «Дніпро-Стандарт»), в якому просить стягнути з відповідача на користь держави штрафні санкції у сумі 10872,75 грн. Прокурор звернувся до адміністративного суду в порядку статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України, зазначаючи, що відповідно до статті 121 Конституції України на органи прокуратури покладено представництво інтересів держави в суді. Відповідно до рішення Конституційного Суду України від 08 квітня 1999 року прокурори та їх заступники мають право звертатися до суду з позовними заявами в інтересах держави. Прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначають, у чому саме відбулося або може відбутися порушення матеріальних, або інших інтересів держави, обґрунтовує необхідність їх захисту та зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції. Згідно статті 36-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05 листопада 1991 року №1789-XII, представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Формами представництва, зокрема, є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави, участь у розгляді судами справ.
В обґрунтування позову зазначено, що відповідач має заборгованість зі сплати штрафних санкцій в загальній сумі 10872,75 грн., яка нарахована на підставі рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 19.12.2008 року №0042852330/37186, №0042842330/37185 внаслідок порушення відповідачем вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995 р. (далі Закон № 265/95), Представники позивача в судовому засіданні підтримали позовні вимоги та просили їх задовольнити в повному обсязі.
Прокурор у судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить поштове повідомлення про вручення повістки про виклик відповідачу. За таких обставин, суд дійшов висновку про можливість розглянути справу за відсутності відповідача.
Дослідивши письмові докази по справі, заслухавши пояснення прокурора та представників позивача, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що відповідач, Дочірнє підприємство «Дніпро-Стандарт», як юридична особа, зареєстрований виконавчим комітетом Індустріальної районної ради м. Дніпропетровська 31.03.1998 року, перебуває на обліку платників податків у МДПІ.
Згідно п.2 ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги); наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону.
В період з 24.10.2008 року по 11.12.2008 року уповноваженими працівниками МДПІ проведена планова виїзна перевірка ДП «Дніпро-Стандарт» з питань дотримання вимог податкового законодавства та іншого законодавства за період з 01.01.2006 року по 30.06.2008 року, про що складено акт №11237/23/25523408.
В ході перевірки, крім інших, встановлено наступні порушення: неоприбуткування в касі готівки на суму 593,37 грн. та непроведення через РРО, КОРО, РК готівкових коштів, оприбуткованих в касі на суму 1581,18 грн.
У відповідності до п.1, 2 ст.3 Закону № 265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Пункт 1 статті 17 Закону № 265/95 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансова санкція у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Таким чином, за непроведення через РРО готівкових коштів до відповідача застосовується штрафна санкція у сумі 1581,18 грн. х 5 = 7905,90 грн.
Згідно з п.2.6 Постанови №637 уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.
Указом Президента України «По застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.1995 року №436/95 встановлено, що у разі не оприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є субєктами підприємницької діяльності, до них застосовуються штрафні санкції у пятикратному розмірі не оприбуткованої суми.
Таким чином, за не оприбуткування готівкових коштів в касі до відповідача застосовується штрафна санкція у сумі 593,37 грн. х 5 = 2966,85 грн.
На підставі акту перевірки №11237/23/25523408 від 11 грудня 2008 року МДПІ винесено рішення №0042852330/37186, №0042842330/37185 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 10872,75 грн. (593,37 грн. х 5) + (1581,18 грн. х 5).
У відповідності до ч. 5 ст. 17 Закону № 481/95 в разі невиконання субєктом господарювання рішення про застосування штрафних санкцій, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Відповідачем суми штрафних (фінансових) санкцій в добровільному порядку не сплачені, рішення МДПІ про застосування штрафних (фінансових) санкцій ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржувались.
Отже, станом на час прийняття судом рішення сума заборгованості відповідача складає 10872 грн. 75 коп. та підтверджується відповідним розрахунком МДПІ.
Таким чином, суд вважає правомірним стягнення з відповідача заборгованості зі сплати штрафних санкцій в сумі 10872,75 грн.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Дочірнього підприємства «Дніпро-Стандарт» (ідентифікаційний номер 25523408) штрафні (фінансові) санкції на користь державного бюджету у сумі 10872 (десять тисяч вісімсот сімдесят дві) гривні 75 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, визначені ст. 186 КАС України та набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України.
Постанова в повному обсязі виготовлена 05 липня 2010 року (у звязку з відпусткою судді).
Суддя <(підпис) >
< Список >
< Список >
< Список >М.В. Барабаш
< суддя учасник колегії >
< ПІБ Судді >
< ПІБ Судді >