Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 366/2497/23
Провадження № 3/366/1777/23
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 вересня 2023 року суддя Іванківського районного суду Київської області Гончарук О.П., розглянувши матеріали, які надійшли від відділу поліції №1 Вишгородського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 та проживає за адресою: АДРЕСА_2
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.46-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення
В С Т А Н О В И Л А
15.08.2023 року до Іванківського районного суду Київської області надійшли матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ст.46-1 КУпАП.
Згідно даних протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №973476 від 12.08.2023 року: 12.08.2023 року о 12 годині 00 хвилин ОСОБА_1 без дозволу та перепустки на перебування в зоні ЧАЕС був виявлений в межах Дитятківського лісництва кв.171, яке відповідно до постанови №106 КМУ від 23.07.1991 року «Про правовий режим території що зазнала радіоактивного забруднення, внаслідок Чорнобильської катастрофи, чим порушив вимоги п.4.3. розділу 4 Наказу МНС від 02.11.2011 року №1157 та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.46-1 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про день, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив, згідно наявної в матеріалах справи заяви, просив справу розглядати за його відсутності.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступних висновків.
Ст. 46-1 КУпАП передбачено відповідальність за порушення вимог режиму радіаційної безпеки у спеціально визначеній зоні радіаційного забруднення, що виражається у проникненні в цю зону без дозволу відповідних органів або самовільному поселенні у ній, або знищенні, пошкодженні чи перенесенні знаків радіаційного забруднення або огорожі зазначеної зони.
Порядок пропуску та перебування на території зони відчуження та зоні безумовного (обов`язкового) відселення регулюється постановою КМУ від 23.07.1991 року № 106 «Про організацію виконання постанов Верховної Ради Української РСР про порядок введення в дію законів Української РСР «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» та «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»» та наказом МНС від 02.11.2011 року № 1157 «Про затвердження порядку відвідування зони відчуження і зони безумовного (обов`язкового) відселення».
Відповідно до п.8 розділу ІІ додатку 6 постанови КМУ від 23.07.1991 року № 106 «Про організацію виконання постанов Верховної Ради Української РСР про порядок введення в дію законів Української РСР «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» та «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»», перебування громадян в зоні відчуження і зоні безумовного (обов`язкового) відселення без перепусток і документів, що посвідчують особу, забороняється.
Відповідно доп.4.2розділу4наказуМНС від02.11.2011року№1157«Про затвердженняпорядку відвідуваннязонивідчуження ізонибезумовного(обов`язкового)відселення»перепустка запризначеннямє документом,якийнадаєправо напропускіперебування натериторіїзонивідчуження ізонибезумовного(обов`язкового)відселеннязавизначеним маршрутом,що єчастиноюпрограми. Перепустка дійсна з моменту її отримання до закінчення зазначеного в ній часу перебування на території зони відчуження і зони безумовного (обов`язкового) відселення.
Крім того, відповідно до Постанови Кабінету міністрів Української РСР Про організацію виконання постанов Верховної Ради Української РСР про порядок введення в дію законів Української РСР "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи" та "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи" від 23липня 1991р.№106,місце виявлення ОСОБА_1 відноситьсядо зонигарантованого добровільноговідселення.
Отже, дослідивши матеріали справи та наявні в ній докази в сукупності, суддя приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 46-1 КУпАП, а саме порушення вимог радіаційної безпеки у спеціально визначеній зоні радіаційного забруднення.
Із матеріалівсправи невстановлено обставин,що виключалиб адміністративнувідповідальність ОСОБА_1 .
Його вина у скоєнні адміністративного правопорушення підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення ВАБ номер 973476 від 12.08.2023 року;
- картою-схемою зони відчуження ЧАЕС, на якій позначено місце, де було виявлено ОСОБА_2 працівниками поліції;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 12.08.2023 року, відповідно до яких останній вказав, що проник через розрив дротяної огорожі до зони відчуження, з метою збирання грибів.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан.
Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність судом не встановлено.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та на підставі ст.40-1 КУпАП стягнути з нього судовий збір.
Керуючись ст.ст. 24, 40-1, 461, 221, 283-285 КУпАП
П О С Т А Н О В И В
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.46-1КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу урозмірі 20неоподатковуваних мінімумівдоходів громадян, що становить340(тристасорок)гривень. Реквізити для оплати штрафу: отримувач коштів: ГУК уКиїв.обл/Іванківська сел/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 37955989, банк отримувача: Казначейство України(ел. адм. подат.), рахунок отримувача: UA228999980313000106000010812, код класифікації доходів бюджету: 21081100.
Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в дохід держави судовий збір у розмірі536,80грн.(п`ятсоттридцять шістьгривень вісімдесяткопійок). Реквізити для сплати: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 цього Кодексу, а також постанов, прийнятих за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 цього Кодексу.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду через Іванківський районний суд Київської області.
Строк пред`явлення до виконання три місяці.
Суддя: О.П. Гончарук