Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
27.07.10Справа №2а-7504/10/15/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Тоскіної Г.Л., при секретарі Налбандян Р.В.,за участю прокурора Афанасенко К.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомПрокурора м. Алушти в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Алушті АР Крим
до Кооперативу індивідуального будівництва житла “Веерхнє Семидвірря-ІІ”
про стягнення заборгованості у сумі 41203,57 грн.
Обставини справи: Прокурор м. Алушти в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Алушті АР Крим звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Кооперативу індивідуального будівництва житла “Веерхнє Семидвірря-ІІ”про стягнення 41203,57 грн. заборгованості з земельного податку.
Позовні вимоги ґрунтуються на положеннях Закону України “Про систему оподаткування”та мотивовані тим, що відповідач не сплачує у встановлені законами терміни суми податків та зборів (обовязкових платежів).
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 09.06.2010 року було відкрите провадження в адміністративній справі .
Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 09.06.2010 року закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.
Прокурор у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
У судове засідання представник позивача не з`явився, повідомлений належним чином про час і місце судового засідання, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутності та підтримання позову у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не зявився, про причини неявки суд не повідомив, заперечення на позов суду не надав, був сповіщений належним чином судовою повісткою.
Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Принципи побудови системи оподаткування в Україні, податки і збори (обовязкові платежі) до бюджетів та до державних цільових фондів, а також права, обовязки і відповідальність платників встановлені Законом України “Про систему оподаткування”від 25.06.1991р. №1251-ХХІІ (Далі Закон № 1251).
Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”від 21.12.2000р. №2181 ІІІ (Далі Закон №2181).
Пунктом 3 частиною 1 статті 9 Закону України №1251 встановлено, що платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом строки.
Згідно до п. 5.3.1. ст. 5 Закону України №2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідач 25.03.2003р. зареєстрований виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим як юридична особа, про що видане відповідне Свідоцтво про державну реєстрацію серії А00 № 438826 (а.с.12).
З матеріалів справи вбачається, що відповідач перебуває на обліку платника податків у Державній податковій інспекції у м. Сімферополі АР Крим (а.с.13).
Судом встановлено, що відповідач є платником податку за земельної ділянки державної і комунальної власності у Державній податковій інспекції у м. Алушті АР Крим.
Відповідно до ст.17 Закону України “Про плату за землю”податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Підпунктом 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (далі Закон № 2181) платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Відповідачем до ДПІ в м. Алушта АР Крим був наданий податковий розрахунок земельному податку із зазначенням сум податкового зобовязання на загальну суму 130912,60 грн., яка підлягала сплаті кожного місяця у розмірі 10578,75 грн. та донараховано відповідачем 3967,60 грн. згідно до уточнюючого розрахунку (а.с.9). Внаслідок несвоєчасної сплати узгодженої суми земельного податку за відповідачем утворилась заборгованість за період з липня 2009 року по січень 2010 року у розмірі 41203,57 грн., у тому числі - 3671,81 грн. пеня.
18.01.2010 року позивачем було проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності сплати заборгованості з податкового боргу з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, за результатами якої було складено Акт № 26/15-3/26366968 від 18.01.2010р., в якому зафіксоване порушення строків сплати податкового зобовязання, передбаченого пп.5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення № 0000331503/0 від 25.01.2010р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 21245,10 грн. (а.с.14), яке було отримано відповідачем 29.01.2010 року, про що свідчить належним чином завірене поштове повідомлення (а.с.15).
Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону № 2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 ст. 5 Закону № 2181 передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, зокрема, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Оскільки вищезазначене податкове повідомлення-рішення надіслано (вручені) відповідачу у встановленому Законом порядку, а також не оскаржено відповідачем, то відповідно, зазначена в ньому сума податкового зобовязаня відповідача є узгодженою.
Відповідно до пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином на момент розгляду справи за відповідачем числиться заборгованість у розмірі 41203,57 грн. ( 19958,47 грн. сума самостійно визначених податкових зобовязань + 21245,10 грн. податкове зобовязання за податковим повідомленням рішенням).
Відповідно до п.6.1 ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до п.п. 16.1.1. п.16.1 статті 16 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Відповідно до підпункту 6.2.3. пункту 6.2 ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Судом встановлено, що 07.05.2009 року позивачем була складена перша податкова вимога № 1/207 на суму податкового боргу відповідача в розмірі 9761,98 гривень.
Податкова вимога № 1/558 отримана відповідачем 15.05.2009 року, що підтверджується підписом уповноваженої особи відповідача на коринці податкової вимоги (а.с.8).
Судом встановлено, що 15.06.2009 року позивачем була складена друга податкова вимога № 2/270 на суму податкового боргу відповідача в розмірі 23844,99 гривень.
Податкова вимога № 2/270 отримана відповідачем 22.06.2009 року, що підтверджується підписом уповноваженої особи відповідача на коринці податкової вимоги (а.с.8).
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати заборгованості у повному обсязі або оскарження зазначених вимог.
Станом на день розгляду справи, заборгованість відповідача перед бюджетом становить 41203,57грн., що підтверджується наявними у справі первинними доказами виникнення податкових зобовязань.
Згідно статті 2 Закону України про державну податкову службу в Україні”однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Примусове стягнення податкової заборгованості передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Підпунктом 3.1.1. пункту 3.1. ст. 3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.
Пунктом 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”встановлено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку (Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення правового захисту громадян та запровадження механізмів в реалізації конституційних прав громадян на підприємницьку діяльність, особисту недоторканність, безпеку, повагу до гідності особи, правову допомогу, захист”).
Таким чином, позовні вимоги позивача засновані на Законі, підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню повністю.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Кооперативу індивідуального будівництва житла “Веерхнє Семидвірря-ІІ” (95000, АРК, м. Сімферополь, вул. Шмідта, 9: ЄДРПОУ 26366968) заборгованість з земельного податку у сумі 41203,57 грн. у місцевий бюджет Лучистовської сільської ради на р/р №33215811700010 в ГУ ДКУ в АРК, ЄДРПОУ 34740913, МФО 824026, код платежу 13050100.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Тоскіна Г.Л.