Єдиний державний реєстр судових рішень 18.09.2023
Справа № 369/13665/23
Провадження № 3/369/5996/23
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 вересня 2023 року м. Київ
Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Лисенко Владислав Вікторович, розглянувши в м. Києві матеріали, які надійшли від ГУ ДПС в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
-за ч. 1ст.163-1Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП)-
У С Т А Н О В И В :
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 1622/10-36-07-01-21 від 22.08.2023 року, вбачається що Бабенко Надією Петрівною - головним державним інспектором відділу перевірок платників основних галузей економіки управління податкового аудиту Головного управління Державної податкової служби у Київській області, на підставі акта від 02.08.2023 № 16514/10-36-07-01- 14/38393029 «Про результати документальної планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «ПОЛАР СІФУД УКРАЇНА» (податковий номер 38393029)», яке знаходиться за адресою: вулиця Соборна, будинок (офіс) 1, село Петропавлівська Борщагівка, Бучанський (Києво-Святошинський) район, Київська область, 08130, встановлено, що посадова особа ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), директор Товариства з обмеженою відповідальністю «ПОЛАР СІФУД УКРАЇНА» (податковий номер 38393029), який є відповідальним за наведення правдивої та достовірної інформації в частині ведення бухгалтерського та податкового обліку, вчинив порушення всупереч Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність» від 16.07.1999 № 996-ХІУ (зі змінами та доповненнями), Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.06.1995 № 168/704, пп. 14.1.180 ст. 14, п. 44.1 п. 44.2 п. 44.3 ст. 44, п. 51.1 ст. 51, пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134. пп. 164.2.17 «е» п. 164.2 ст. 164, п. 167.1 ст. 167, пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168, п. 173.1 ст. 173, абз. «а», абз. «б» п. 176.2 ст. 176, п. 185.1 ст. 185, п. 187.1 ст. 187, п. 188.1 ст. 188, пп. «а» п. 198.1 та абзаців першого і другого пп. 198.3, п. 198.6 ст. 198, п. 200.1 п. 200.2 ст. 200, п. 201.1 ст. 201, п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України, п. 4 ПСБО № 13 «Фінансові інструменти» затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.11.2001 № 559, зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 19.12.2001 року за №1050/6241, п. 5 і 7 ПСБО 15 «Дохід» затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.11.1999 № 290, зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 14.12.1999 за № 860/4153, Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 року № 21 (зі змінами та доповненнями) зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289, Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку» (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.12.2020 № 773), оскільки Товариством з обмеженою відповідальністю «ПОЛАР СІФУД УКРАЇНА» (податковий номер 38393029) не визначено та не відображено фінансовий дохід за отримані кошти від Товариства з обмеженою відповідальністю «КИЇВСЬКА РИБОПРОМИСЛОВА ГРУПА» (податковий номер 42360057), Товариства, з обмеженою відповідальністю «ПРОДИМПЕКС» (податковий номер 39427163), Товариства з обмеженою відповідальністю «ДЖЕВЕЛЕР ПЛЮС» (податковий номер 43633276), Товариства з обмеженою відповідальністю «ФІШ ТОРГ» (податковий номер 39208503), Товариства з обмеженою відповідальністю «РУСТЕР-ФІШ» (податковий номер 42653511), Товариства з обмеженою відповідальністю «ПАНРИБА» (податковий номер 43143133) до складу рядка 2240 «Інші доходи» Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід) (форма № 2), податкової декларації з податку на прибуток на загальну суму 13 193 601 грн. Також товариством занижено податок на додану вартість в періоді, що перевірявся на загальну суму 2 200 091 грн (в тому числі сума 6 944 грн за листопад 2017 року) та завищено податок на додану вартість в періоді, що перевірявся на загальну суму 2 193 147 грн внаслідок порушень, викладених вище. Товариством з обмеженою відповідальністю «ПОЛАР СІФУД УКРАЇНА» (податковий номер 38393029) не утримано податку на доходи фізичних осіб за перевіряємий період з додаткового блага у розмірі 218 017,44 грн, в тому числі у 2019 р. - 47 068,24 грн, у 2021 р. - 170 949,20 грн.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що протокол про адміністративне правопорушення, разом з матеріалами, підлягають поверненню до ГУ ДПС в Київській області виходячи з наступних підстав.
Відповідно до вимогст. 256 КУпАПу протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються його права і обов`язки, передбаченістаттею 268цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
При підготовці справи про адміністративне правопорушення до розгляду, суддею встановлено, що Бабенко Надією Петрівною - головним державним інспектором відділу перевірок платників основних галузей економіки управління податкового аудиту Головного управління Державної податкової служби у Київській області, при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, даних вимог закону дотримано не було, а саме: вбачається порушення чинного законодавства, що порушує права та свободи людини та унеможливлює розгляд справи про адміністративне правопорушення виходячи з наступного.
В протоколі про адміністративне правопорушення відсутні відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, міститься лише місце проживання та РНОКПП, що унеможливлює ідентифікацію особи, що вчинила правопорушення та унеможливлює винесення законної постанови, яка відповідала вимогам ст. 283 КУпАП. Так ч.2 ст 283 КУпАП зазначає, що постанова про адміністративне правопорушення повинна містити серед іншого відомості про особу стосовно якої розглядається справа (прізвище, ім`я по батькові (за наявності) дату народження, місце проживання чи перебування. Тобто фактично зазначена норма розкриває поняття «відомості про особу» в сенсі КУпАП.
Також в протоколі про адміністративне правопорушення від 22 серпня 2023 року відсутній підпис особи, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення або запис про відмову особи від підписання цього протоколу. Замість того з незрозумілих суду на те підстав Головним управліннямДержавної податковоїслужби уКиївській області було надіслано ОСОБА_1 повідомлення про запрошення від 07.08.2023 року для оформлення та підписання протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Іншого способу дій, окрім підписання протоколу особою, стосовно якої складено протокол, або запис про відмову від підписання протоколу, законодавством України (КУпАП) не передбачено.
Таким чином головний державнийінспектор відділуперевірок платниківосновних галузейекономіки управлінняподаткового аудитуГоловного управлінняДержавної податковоїслужби уКиївській області не надав можливості ОСОБА_1 відповідно до чинного законодавства ознайомитися зі складеним на нього протоколом про адміністративне правопорушення, не роз`яснив права передбачені ст. 268 КУпАП.
Відповідно до п.24 постанови пленуму ВСУ №14 від 23.12.2005 року «визнати правильною практикутихсуддів,яківмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні
правопорушення,складенінеуповноваженоюнатепосадовоюособою або без додержання вимог ст. 256КпАПвідповідному правоохоронному органу для належного оформлення».
Враховуючи вище викладене суд вважає, що адміністративний матеріал підлягає поверненню до ГУ ДПСв Київськійобласті для належного оформлення.
Керуючись ч. 1 ст.163-1; ст.256 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
П О С Т А Н О В И В :
Протокол про адміністративне правопорушення, з матеріалами про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1ст. 163 КУпАПповернути до ГУ ДПС в Київській області - для належного оформлення.
Постанова може бути оскаржена до Київського Апеляційного суду через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
СУДДЯ В.В. Лисенко