Рішення № 113779, 29.08.2006, Господарський суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
29.08.2006
Номер справи
13380-2006
Номер документу
113779
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95000, м.Сімферополь, вул. К.Маркса, 18, к. 304

РІШЕННЯ

Іменем України

29.08.2006

Справа №2-11/13380-2006

За позовом Кримського республіканського відділення Фонду соціальногозахисту інвалідів, (95017, м. Сімферополь, пр.Кірова, 51-52/10а)

До відповідача Сільськогосподарського підприємства „Південне Кримське вівчарство”, (97100, Нижньогірський район, смт.Нижньогірське, вул..Перемоги, 73)

Про стягнення 1021,96 грн.

Суддя Цикуренко А.С.

ПРЕДСТАВНИКИ:

Від позивача – Свінобоєва О.С., дов. від 21.04.2006 р.

Від відповідача – не з’явився

Сутність спору:

Кримське Республіканське відділення Фонду України соціального захисту інвалідів звернулося з позовом до відповідача про стягнення 1021,96 грн. штрафних санкцій, а також судових витрат.

Відповідач вимоги Ухвали ГС АРК від 14.08.2006 р. не виконав, в судове засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, про день розгляду справи ізвещався належним чином : рекомендованою поштою.

Справа розглядається по наявним в неї матеріалам в порядку ст..75 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, вислухавши представників сторін, суд

встановив:

Відповідно до звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2005 рік відповідач не виконав встановлений норматив по працевлаштуванню інвалідів і не створив 1 робоче місце для інваліда. Середньорічна зарплата штатного працівника в 2005 р. склала 2043,93 грн.

Позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав:

Згідно ч. 2 ст.19 Конституції України органи державної влади й органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов'язані діяти на підставах, у межах повноважень і способом, передбаченим Конституцією й законами України.

Відповідно до п.п.1 й 2 Положення про Фонд соціального захисту інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1434 від 26.09.02р. Фонд соціального захисту інвалідів є урядовим органом державного керування, що діє в складі Мінпраці й підкоряється йому.

Фонд у своїй діяльності керується Конституцією й законами України, актами Президента України й Кабінету Міністрів України, наказами Мінпраці та цим Положенням.

У чинність п.3 цього Положення однієї із завдань Фонду є здійснення контролю за дотриманням підприємствами, установами й організаціями всіх форм власності й господарювання нормативів робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів.

Згідно ч. 1 ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні обґрунтовується на принципах, згідно яким ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

У чинність ч.1 ст.68 Конституції України кожний зобов'язаний неухильно дотримуватися Конституції України й законів України.

Відповідно до ч.1 ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для підприємств, установ й організацій незалежно від форм власності й господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 4% від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 15 до 25 у кількості 1 робочого місця, якщо інше не передбачено законом. Керівники підприємств у випадку не забезпечення зазначених нормативів несуть відповідальність у встановленому законом порядку.

Частиною 1 статті 20 зазначеного Закону передбачено, що підприємства, де кількість працюючих інвалідів менше, чим установлено нормативом, щорічно сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається в розмірі середньорічної заробітної плати на відповідному підприємстві за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

Відповідач не виконав норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів, що підтверджується його розрахунком (а.с.7).

Відповідно до статистичної звітності відповідача за 2005 р. фонд оплати праці склав 16351,4 грн. (а.с. 6), кількість робочих місць - 8, середньорічна заробітна плата - 2043,93 грн.

Норматив робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів 1, фактично інвалід не був працевлаштований.

Крім того, зі змісту статей 19 й 20 Закону вбачається, що штраф має компенсаційну форму за невиконання нормативу, оскільки в згідно з ч.5 ст.20 Закону суми штрафних санкцій використаються Фондом для фінансування соціальних витрат на професійне навчання непрацюючих інвалідів, видачу підприємствам цільових кредитів на створення робочих місць для інвалідів, надання фінансової допомоги на здійснення мер по соціальній, трудовій, фізкультурно-оздоровчій і професійній реабілітації інвалідів і т.п., і у суб'єкта підприємницької діяльності є альтернативний обов'язок або виконання нормативу шляхом працевлаштування інвалідів або оплата штрафних санкцій.

Також необхідно відзначити, що згідно п.20 ст.10 Закону України «Про державний бюджет України на 2004рік» надходження у Фонд України соціального захисту інвалідів є джерелами формування спеціального фонду Держбюджету України на 2004р. Аналогічне положення зазначене в п.п. 1 п.1 ст.29 Бюджетного кодексу України, яким визначено, що до складу доходів Державного бюджету України включаються доходи, що надходять відповідно до Закону України «Про основи соціального захисту інвалідів».

За кількість робочих місць, незайнятих інвалідами, згідно представленого розрахунка, штраф становить 1021,96грн.

Таким чином, сума боргу підтверджена матеріалами справи і складає 1021,96 грн., вона підлягає стягненню з відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст..ст. 75, 82-85 ГПК Україна, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Сільськогосподарського підприємства „Південне Кримське вівчарство”, (97100, Нижньогірський район, смт.Нижньогірське, вул..Перемоги, 73), (р/р 260067331 в КРД АППБ „Аваль” м.Сімферополь, МФО 324021, ЄДРПОУ 32571574) на користь Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів, (95017, м. Сімферополь, пр.Кірова, 51-52/10а), (р/р 31214230600192 банк одержувача : Управління Держказначейства в АРК м.Сімферополь, одержувач : Держбюджет Нижньогірського району 50070000, МФО 824026, ЗКПО 24042523) 1021,96 грн.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим Цикуренко А.С.