Єдиний державний реєстр судових рішень
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 вересня 2023 року Справа № 160/13825/23
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Врони О. В.
розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовом до Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в якому просить:
визнати протиправною бездіяльність Дніпропетровського обласного територіального центра комплектування та соціальної підтримки (вул. Шмідта, 16 м. Дніпро, 49006, ЄДРПОУ 08353525) щодо не оформлення та не подання до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 (ФД98940) РНОКПП НОМЕР_1 станом на 01.03.2022 пенсія якого підлягає перерахунку у зв`язку зі зміною грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців з урахуванням Указу Президента від 14.02.2022 року «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства», розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.02.2022 року № 147-р яким затверджено план заходів відповідно до якого з 01.03.2022 року на 30% підвищено грошове забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України;
зобов`язати Дніпропетровський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (вул. Шмідта, 16 м. Дніпро, 49006, ЄДРПОУ 08353525) підготувати та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 (ФД98940) РНОКПП НОМЕР_1 станом на 01.03.2022 з урахуванням Указу Президента від 14.02.2022 року «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства», розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.02.2022 року № 147-р яким затверджено план заходів відповідно до якого з 01.03.2022 року на 30% підвищено грошове забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України. Для проведення з 01.03.2022 року перерахунку основного розміру пенсії у зв`язку зі зміною грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що отримує пенсію на підставіЗакону України від 09.04.1992№2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Відповідно до п. 2розпорядження Кабінету Міністрів України №147-р від 14.02.2022«Про затвердження плану заходів на виконання Указу Президента України від 14 лютого 2022 року№53 «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства» з 01.03.2022 відбулось підвищення грошового забезпечення військовослужбовців, у зв`язку з чим призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку. Відповідачем в порушення ч. 4 ст. 63 Закону України №2262-ХІІ перерахунку проведено не було. Відповідачемне було виготовлено і направленодо Головного управління Пенсійного фонду Українинової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05.07.2023 року відкрито провадження у справі №160/13825/22, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.
Відповідно до ч.6 ст.12, ч.1,2ст.257, ч.1 ст.260 Кодексу адміністративного судочинства Українизазначена справа є справою незначної складності та розглядається за правилами спрощеного позовного провадження. Питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження.
Згідно з ч. 5ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства Українисуд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Від Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у встановлений судом строк відзив на позовну заяву надійшов 15.08.2023.
Відповідач вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, оскільки розпорядження Кабінету Міністрів України №147-р, яким затверджено план заходів на виконання Указу Президента України від 14.02.2022 №53 «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства», не є актом нормативного характеру.
Інших постанов щодо зміни складових грошового забезпечення позивача або про перерахунок пенсії Кабінетом Міністрів України не приймалось.
Дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи в їх сукупності, проаналізувавши норми чинного законодавства України, суд встановив наступні обставини.
Позивач- ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно доЗакону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».
З метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомістьУказом Президента України від 14.02.2022 №53/2022 «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства»постановлено: Кабінету Міністрів України в одноденний строк затвердити план заходів, передбачивши, зокрема: забезпечення з 1 березня 2022 року підвищення грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України на 30 відсотків та доведення до 20 відсотків від початку 2022 року підвищення грошового забезпечення військовослужбовців Державної прикордонної служби України та Національної гвардії України (абз. 1 п. 2).
Розпорядженням Кабінету Міністрів України №147-р від 14.02.2022затверджено План заходів на виконанняУказу Президента України від 14.02.2022 №53 «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства».
Відповідно до п. 2 Розпорядженнявизначено завдання Міноборони, Мінфіну, Мінсоцполітики, Мінекономіки: забезпечити з 1 березня 2022 р. підвищення грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил на 30 відсотків.
Позивач в позовній заяві зазначає, що звернувся до Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки із заявою, в якій посилаючись нарозпорядження Кабінету Міністрів України від 14.02.2022 №147-р, положення статей 43 і 63Закону №2262-ХІІ,постанови КМУ №704 від 30.08.2017, просив скласти і направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії з 01.03.2022.
Дніпропетровський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки листом №7/17969/11 від 21.12.2022, враховуючирозпорядження Кабінету Міністрів України від 14.02.2022 №147-рзвернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з питання направлення списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.
Вказаним листом ОСОБА_1 було доведено до відома, що на підставі отриманих списків буде підготовлена довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій та подана до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області для подальшого перерахунку пенсії.
Не погодившись з діями відповідача, вважаючи їх протиправними, з метою відновлення своїх порушених прав і інтересів, позивач звернувся з позовом до суду.
Вирішуючи спір по суті суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України.
За змістом ст. 46 Конституції України громадяни наділені правом на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробітті з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію визначені Законом України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Статтею 9 Закону України №2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»(Закон №2011-XII) гарантовано військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Відповідно до ч. 2вказаної статтідо складу грошового забезпечення входять:
-посадовий оклад, оклад за військовим званням;
- щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія);
-одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону. Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності(ч. 3, ч. 4ст. 9 Закону № 2011-ХІІ).
Частиною 3ст. 43 Закону№ 2262-ХІІвстановлено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Передбачено ч. 18ст. 43 Закону№ 2262-ХІІ, щоу разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Положеннямист. 63 Закону №2262-ХІІвизначений перерахунок раніше призначених пенсій, відповідно до частин 1-4 якого, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Відповідно до ч. 3ст. 51 Закону № 2262-ХІІперерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45встановлений порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб .
Згідно з п. 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно доЗакону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», перерахунок раніше призначених відповідно доЗакону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. Про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.
В даному випадку, системний аналіз вищевикладених нормативно-правових актів дозволяє дійти висновку, що підставою для перерахунку пенсій, призначених відповідно доЗакону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»є факт отримання пенсійним органом відповідної довідки про грошове забезпечення пенсіонера.
Відповідно до п. 4 Порядку №45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами 2 і 3статті 51 Закону №2262-ХІІ.
Кабінетом Міністрів України 30.08.2017 прийнято постанову №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (Постанова №704), якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років.
За п. 2 Постанови №704 грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Пунктом 3 Постанови №704 встановлено, що виплату грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснювати в порядку, що затверджується Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством фінансів, Міністерством інфраструктури, Міністерством юстиції, Службою безпеки, Управлінням державної охорони, розвідувальними органами, Адміністрацією Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації (далі - державні органи).
Щодо посилання відповідача нарозпорядження Кабінету Міністрів України №147-р від 14.02.2022 «Про затвердження плану заходів на виконання Указу Президента України від 14 лютого 2022 року№53 «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства», як підставу для перерахунку пенсії, суд вказує наступне.
З метою забезпечення державного суверенітету, захисту прав і свобод громадян, посилення обороноздатності держави, розвитку професійної складової Збройних Сил УкраїниУказом Президента України від 01.02.2022 №36/2022 «Про першочергові заходи щодо зміцнення обороноздатності держави, підвищення привабливості військової служби у Збройних Силах України та поступового переходу до засад професійної армії»(набрав чинності 02.02.2022) постановлено Кабінету Міністрів України: забезпечити підготовку та внести на розгляд Верховної Ради України законопроекти щодо: внесення змін доЗакону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», передбачивши фінансування на поступове підвищення грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України до рівня, визначеногоУказом Президента України від 30 грудня 2021 року №688/2021 «Про додаткові заходи із забезпечення соціальних гарантій військовослужбовців Збройних Сил України».
Відповідно до п. 2Указу Президента України від 14.02.2022 №53/2022 «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства»постановлено: Кабінету Міністрів України в одноденний строк затвердити план заходів, передбачивши, зокрема: забезпечення з 1 березня 2022 року підвищення грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України на 30 відсотків та доведення до 20 відсотків від початку 2022 року підвищення грошового забезпечення військовослужбовців Державної прикордонної служби України та Національної гвардії України .
Розпорядженням №147-р затверджено План заходів на виконанняУказу Президента України від 14 лютого 2022 р. №53 «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства», п. 2 якого наказано забезпечити з 1 березня 2022 р. підвищення грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил на 30 відсотків та доведення до 20 відсотків від початку 2022 року підвищення грошового забезпечення військовослужбовців Державної прикордонної служби та Національної гвардії (Міноборони, Мінфін, Мінсоцполітики, Мінекономіки, МВС, Адміністрація Держприкордонслужби, Національна гвардія (за згодою).
Кабінетом Міністрів України 25.02.2022 прийнято постанову №159 «Про внесення зміни в додаток 15 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704», п. 2 якої постановлено Міністерству оборони підготувати списки осіб, яким в довідках про розмір грошового забезпечення для призначення пенсії відповідно доЗакону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»включалася надбавка за службу в Силах спеціальних операцій Збройних Сил, та подати їх до 28 лютого 2022 р. органам Пенсійного фонду України.
Міністерству соціальної політики, Міністерству оборони, Міністерству фінансів подати у місячний строк до Кабінету Міністрів України пропозиції щодо порядку перерахунку пенсій у зв`язку з підвищенням надбавки за службу в Силах спеціальних операцій Збройних Сил.
Постановою такожвнесено зміни в додаток 15 до постанови №704.
28.02.2022 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім`ям під час дії воєнного стану», п. 1 якої ( в редакції на час звернення позивача із заявою до відповідача) установлено,що на період дії воєнного стану військовослужбовцям Збройних Сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, військовим прокурорам Офісу Генерального прокурора, особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, співробітникам Служби судової охорони, особам начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейським, а також особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби, які несуть службу в органах і установах зазначеної Служби, що розташовані в межах адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога в рамках ПрограмиєПідтримка, виплачується додаткова винагорода в розмірі 30 000 гривень щомісячно, а тим з них, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів (у тому числі військовослужбовцям строкової служби), - розмір цієї додаткової винагороди збільшується до 100 000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.
Виплата такої додаткової винагороди здійснюється на підставі наказів командирів (начальників).
Наказом Міністерства оборони Українивід 01.04.2022 №98 «Про внесення зміни до Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам»,Розділ I Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженогонаказом Міністерства оборони України від 07 червня 2018 року № 260, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 червня 2018 року за № 745/32197, доповнено новим пунктом такого змісту:
«17. На період дії воєнного стану виплата грошового забезпечення особам офіцерського, старшинського, сержантського та рядового складу може встановлюватися за окремим рішенням Міністра оборони України».
Таке рішення прийнятотелеграмою Міністра оборони України від 04.03.2022 року №248/1210.
У постанові від 13.05.2020 у справі № 592/5164/16-а Велика Палата Верховного Суду зробила висновок, що накази Міністра оборони України, якими встановлювався розмір премії для військовослужбовців, є відомчими, внутрішніми документами, які носять тимчасовий характер, не містять нормативно-правових приписів та не породжують будь-яких правових підстав для проведення перерахунку пенсії військовослужбовців відповідно до частини третьої статті 63 Закону № 2262-ХІІ.
Таким чином, телеграма Міністра оборони України №248/1210 від 04.03.2022 є відомчим, внутрішнім документом, який носить тимчасовий характер, не містить нормативно-правових приписів та не породжує будь-яких правових підстав для проведення перерахунку пенсій.
Крім того, суд звертає увагу на те, що за з частинами 2 і 3 ст. 49 Закону України від 27.02.2014 № 794-VІІ «Про Кабінет Міністрів України», акти Кабінету Міністрів України нормативного характеру видаються у формі постанов Кабінету Міністрів України. Акти Кабінету Міністрів України з організаційно-розпорядчих та інших поточних питань видаються у формі розпоряджень Кабінету Міністрів України.
Отже, розпорядження Кабінету Міністрів України № 147-р, яким затверджено план заходів на виконання Указу Президента України від 14 лютого 2022 р. № 53 «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства», не є актом нормативного характеру.
Інших постанов щодо зміни складових грошового забезпечення позивача або про перерахунок пенсії Кабінетом Міністрів України не приймалось.
Із зазначених підстав суд дійшов висновку щодо необґрунтованості посилання позивача на розпорядження Кабінету Міністрів України № 147-р, яке не має статусу підзаконного акту нормативного характеру Кабінету Міністрів України для перерахунку пенсій в розумінні статті 63 Закону № 2262-XII.
Посилання позивача на зразкову справу №160/8324/19 є безпідставними, оскільки підстави для перерахунку були інші ніж у справі №160/13946/22.
Відповідно до вимог частин 1, 2ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства Україникожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановленихстаттею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючі встановлені обставини справи і зважаючи на вищенаведені правові норми, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Розподіл судових витрат відповідно до ст. 139 КАС України не проводиться.
На підставі викладеного, керуючись статями243-246,250,262,295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії -відмовити.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Врона