Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 353/1071/23
Провадження № 3/353/442/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 вересня 2023 рокум.Тлумач
Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Луковкіна У.Ю., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Відділення поліції № 5 (м. Тлумач) Івано-Франківського районного управління поліції ГУНП в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Гринівці Івано-Франківського району Івано-Франківської області, жителя АДРЕСА_1 , з середньою освітою, не працюючого, одруженого, на утриманні має двох малолітніх дітей, гр. України, за ст. 185 КУпАП, -
в с т а н о в и в :
21.09.2023 року близько 16 год. 10 хв. по вул. Шевченка, 104 в с. Колінці Івано-Франківського району Івано-Франківської області гр. ОСОБА_1 , перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, ображав та виражався нецензурними словами в сторону працівників поліції, та на законну вимогу працівників поліції припинити зазначені дії не реагував, тобто своїми діями вчинив злісну непокору законній вимозі поліцейських при виконанні своїх службових обов`язків, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 185 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 роз`яснені права, передбачені ст. 268КУпАП, заяв та клопотань не надходило.
При розгляді справи ОСОБА_1 свою вину у вчиненому правопорушенні визнав повністю, ствердив обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, щиро розкаювався у вчиненому. Зазначив, що 21.09.2023 року вживав алкоголь. Коли прийшов додому, то вчинив сварку з дружиною, а вона викликала поліцію. Потім він виражався нецензурними словами в сторону працівників поліції і на їх зауваження та вимоги не реагував. Просив не карати його суворо.
За змістом ст. 185 КУпАПвідповідальність особи наступає у випадку злісної непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов`язків, а також вчинення таких же дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв`язку з їх участю в охороні громадського порядку.
Згідно з положеннямист. 9 КУпАПадміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно дост. 251 КУпАПдоказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Крім визнання вини самим ОСОБА_1 , його вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП, доведена матеріалами справи, зокрема даними, що містяться у: протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 992704 від 21.09.2023 року (а.с. 3), складеному уповноваженою на те особоюДОП ВП №5 (м. Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області старшим лейтенантом поліції В.Гаврилківим, з заповненням всіх необхідних реквізитів, встановленихст. 256 КУпАП, підписаному уповноваженою особою та особою, яка притягається до відповідальності ОСОБА_1 , у якому зафіксовано факт вчинення ОСОБА_1 злісної непокори законній вимозі поліцейських при виконанні ними службових обов`язків; копії протоколу про адміністративне затримання серії АЗ № 005960 від 21.09.2023 року (а.с. 10), у якому зафіксовано факт затримання ОСОБА_1 ; письмових поясненнях свідка ОСОБА_2 від 21.09.2023 року (а.с. 4), яка здійснила виклик працівників поліції у зв`язку з протиправними діями з сторони ОСОБА_1 , та яка засвідчила факт вчинення ОСОБА_1 злісної непокори законній вимозі поліцейських.
Також у матеріалах справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.185КУпАП містяться рапорти працівників поліції від 21.09.2023 року (а.с. 6-9), у яких викладені обставини, зафіксовані в протоколі про адміністративне правопорушення від 21.09.2023 року. Суд вважає, що зазначені рапорти за своїм правовим змістом є документами, якими поліцейські інформують керівництво про законність та обґрунтованість своїх дій під час виявлення адміністративного правопорушення, та не є доказами по справі.
В протоколі про адміністративне правопорушення, відповідно до п. 9 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції (далі - Інструкція), в графі "дата, час, місце вчинення і суть учиненого адміністративного правопорушення" викладена суть адміністративного правопорушення, яка відповідає ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеного у ст. 185 КУпАП, за якою складено протокол.
Аналізуючи здобуті в судовому засiданнi докази, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковано за ст. 185 КУпАП, оскільки він 21.09.2023 року вчинив злісну непокору законній вимозі поліцейських при виконанні ними службових обов`язків.
Відповідно до норм діючого законодавства, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу.
Матеріали провадження не містять жодних відомостей щодо неправомірних дій працівників поліції під час складанні протоколу про адміністративне правопорушення, щодо оскарження цих дій, як і не містять результатів такого оскарження.
Відповідно до вказаного протоколу, при його складанні ОСОБА_1 роз`яснювалися його права і обов`язки, передбаченіст. 63 Конституції України,ст. 268 КУпАП, про що свідчить його особистий підпис.
Таким чином, вважаю, що під час судового розгляду справи судом досліджено достатньо доказів, які підтверджують вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП, які є належними, достатніми та допустимими і сумнівів не викликають.
Відповідно до положень ст. 23 КУпАПметою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно дост. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
Згідно вимог ст.33КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП, є визнання вини, щире каяття.
Обставин, що обтяжуютьвідповідальність ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП, не встановлено.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що його вина у вчиненому правопорушенні доведена повністю, а тому із врахуванням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, характеру вчиненого правопорушення, ступеня його вини та інших обставин, передбачених ст. 33 КУпАП, відносно ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт в межах строку, передбаченого санкцією ст. 185 КУпАП.
Суд вважає, що саме такий вид стягнення буде відповідати завданнюКодексу України про адміністративні правопорушеннящодо охорони прав і свобод громадян, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержанняКонституціїі законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків та відповідальності перед суспільством.
Питання судових витрат суд вирішує у відповідності до ст. 40-1 КУпАП.
На підставі ст. 185 КУпАП та керуючись статтями 40-1, 283, 284, 294 КУпАП, суддя,-
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді 50 (п`ятдесять) годин громадських робіт.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); р/р UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 536 (п`ятсот тридцять шість) грн. 80 коп.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду на протязі 10 днів з дня винесення постанови через Тлумацький районний суд Івано-Франківської області.
СуддяУ. Ю. ЛУКОВКІНА