Постанова № 1136387, 14.11.2007, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
14.11.2007
Номер справи
13/269а
Номер документу
1136387
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

ПОСТАНОВА

14.11.07 Справа№ 13/269А

Господарський суд Львівської області у складі головуючого судді Станька Л.Л., при секретарі Малюшевському А.П., розглянув у відкритому судовому засіданні справу

За позовною заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю “Приватбізнес” с.Ременів Кам’янка-Бузького району Львівської області

До відповідача: Державної податкової інспекції у Кам’янка-Бузькому районі, м.Кам’янка-Бузька

про: визнання протиправним податкового повідомлення-рішення від 26.04.07р. №0000162355/0 та його скасування

Представники сторін

від позивача: Хворова Н.В. - представник

від відповідача: Квасниця Н.Б.- зав. юр. сектором, Романів А.І. –перший заст. начальника

На розгляд господарського суду Львівської області поступив позов ТзОВ “Приватбізнес”, с.Ременів Кам’янка-Бузького району Львівської області до відповідача: ДПІ у Кам’янка-Бузькому районі, м.Кам’янка-Бузька про визнання протиправним податкового повідомлення-рішення та його скасування.

Ухвалою суду від 24.09.2007 року відкрито провадження в адміністративній справі, справу призначено до розгляду на 18.10.2007 року. В судове засідання представник відповідача не з’явився, проте ним подано клопотання про відкладення розгляду справи. Ухвалою суду від 18.10.2007 року розгляд справи відкладено на 08.11.2007р.

В судовому засіданні 08.11.07р. оголошено перерву до 14.11.07р. з метою надання можливості позивачу ознайомитись з поясненням на позов, поданим відповідачем.

В судовому засіданні 14.11.07р. представник позивача позов підтримав з підстав, наведених у позовній заяві, просить суд визнати протиправним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 26.04.2007 року №0000162355/0 та скасувати його, оскільки вважає його таким, що прийняте з порушенням вимог чинного законодавства.

Крім того, подано клопотання про призначення судово-бухгалтерської експертизи з метою встановлення правомірності висновків, вказаних в акті перевірки та виставлення податкового повідомлення-рішення.

Дане клопотання судом відхилено, оскільки по даному предмету спору суд не стикається з необхідністю встановлення таких фактів (обставин), дані про які вимагають спеціальних досліджень.

Представники відповідача проти позову заперечили з підстав, наведених у поясненні на позовну заяву, просять в задоволенні позовних вимог відмовити.

В судовому засіданні досліджено письмові докази, які наявні в матеріалах справи (акт перевірки, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій та інші наявні в матеріалах справи письмові докази).

Відповідно до п.6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України від 07.06.2005 року №2747-ІV, справу розглянуто в порядку, встановленому цим Кодексом.

Постанову складено у повному обсязі 14.11.2007 року.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін та оцінивши докази у їх сукупності, господарським судом відзначається наступне:

працівниками ДПІ у Кам'янка-Бузькому районі проведена планова виїзна документальна перевірка ТзОВ "Приватбізнес", за результами якої складено акт від 12.04.2007 № 34/23-0/30649423. В акті перевірки зазначено порушення п.2.3, п.5.10, п.7.48 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 №637, зареєстрованого в Мін'юсті України 13.01.2005 за № 40/10320 (із змінами та доповненнями).

На підставі акту перевірки ДПІ Кам'янка-Бузькому районі, прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 26.04.2007 № 0000162355/0, яким за порушення п.2.3, п.5.10, п.7.48 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 №637, зареєстрованого в Мін'юсті України 13.01.2005 за № 40/10320 (із змінами та доповненнями) та відповідно до ст. 1 Указу Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" від 12.06.1995 року №436/95 до позивача застосовано штрафну санкцію у розмірі 16335,36 грн.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем проводилися готівкові розрахунки з іншими підприємствами, що перевищувало граничну суму розрахунків одного підприємства з іншим підприємством протягом одного дня, а саме, 17.01.2006 р. проведено готівковий розрахунок з підприємством ТзОВ “Карпати” на суму 15390 грн. (квитанція №2 від 17.01.2006 р.) та на суму 12000 грн. (квитанції №2 та №9 від 16.05.2006 р.) ; з підприємством Жовківське МРЕО на суму 11249,16 грн (квитанції №393 та №403 від 17.06.2006 р.).

Гранична сума готівкових розрахунків протягом одного дня одного підприємства з іншим підприємством встановлена Постановою Правління Національного банку України від 09.02.2005 №32 "Про встановлення граничної суми готівкового розрахунку" і становить 10000 грн. В акті перевірки вчинено запис, що ліміт залишку готівки в касі становить 170,00 грн. (Наказ №ГД від 03 жовтня 2005 року «Про встановлення залишку готівки в касі підприємства»). Товариством з обмеженою відповідальністю “Приватбізнес” перевищено ліміт залишку готівки у сумі 8167,68 грн.

Відповідно до п.2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 №637, зареєстрованого в Мін'юсті України 13.01.2005 за № 40/10320 (із змінами та доповненнями), гранична сума готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами встановлюється відповідною постановою Правління Національного банку України. Платежі понад зазначену граничну суму проводяться виключно в безготівковій формі. Кількість підприємств (підприємців), з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.

Постановою Правління Національного банку України "Про встановлення граничної суми готівкового розрахунку" від 09.02.2005 №32 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 18.04.2005 №410/10690 встановлено граничну суму готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами відповідно до пункту 2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 за № 40/10320, у розмірі 10000 (десять тисяч) гривень.

Відповідно до п. 5.10 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 №637, зареєстрованого в Мін'юсті України 13.01.2005 за № 40/10320 (із змінами та доповненнями), готівкові кошти не вважаються понадлімітними в день їх надходження, якщо вони були здані в сумі, що перевищує встановлений ліміт каси, до обслуговуючих банків не пізніше наступного робочого дня банку або були видані для використання підприємством відповідно до законодавства (без попереднього здавання їх до банку і одночасного отримання з каси банку на зазначені потреби) наступного дня на потреби, які пов'язані з діяльністю підприємства.

Не вважаються понадлімітними в день їх надходження і ті готівкові кошти, що надійшли до кас підприємств у вихідні та святкові дні та були здані в сумі, що перевищує встановлений ліміт каси, до обслуговуючих банків наступного робочого дня банку та підприємства або були видані для використання підприємством відповідно до законодавства (без попереднього здавання їх до банку і одночасного отримання з каси банку на зазначені потреби) наступного робочого дня на потреби, які пов'язані з діяльністю підприємства.

Пунктом 7.48 глави 7 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 №637, зареєстрованого в Мін'юсті України 13.01.2005 за № 40/10320 (із змінами та доповненнями), возначено, що під час перевірки підприємства (підприємця) аналізуються записи в касовій книзі, книзі обліку придбаних товарів (виконаних робіт, наданих послуг), дані касових ордерів, звітів підзвітних осіб та інших підтвердних документів. Порушення встановлених обмежень на здійснення готівкових розрахунків виявляються шляхом порівняння фактичних витрат готівки платників готівкових коштів за придбані товари (виконані роботи, надані послуги) за конкретним розрахунком, що підтверджено відповідними обгрунтувальними документами, з чинними обмеженнями. У разі потреби можуть здійснюватися зустрічні перевірки підприємств (підприємців) з порівнянням даних (за сумами і строками) відповідних касових документів платників і одержувачів готівкових коштів.

Статтею 1 Указу Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" від 12.06.1995 року №436/95 передбачено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами -громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу, зокрема, за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах - у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день. Штрафні санкції, передбачені цим Указом, застосовуються до осіб, зазначених у статті 1 Указу, органами державної податкової служби на підставі матеріалів проведених ними перевірок. Контроль за додержанням особами, зазначеними у статті 1 цього Указу, норм з регулювання обігу готівки в національній валюті, що встановлюються Національним банком України, здійснюють органи державної податкової служби (статті 2,3 Указу).

Таким чином, матеріалами справи підтверджується факт наявності в діях позивача порушень, передбачених п.2.3, п.5.10, п.7.48 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 №637, зареєстрованого в Мін'юсті України 13.01.2005 за № 40/10320 (із змінами та доповненнями).

З огляду на вищенаведене, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 26.04.2007 № 0000162355/0, яким застосовано до позивача штрафну санкцію в розмірі 16335,36 грн. відповідає вимогам чинного законодавства. Суд не вбачає підстав для його скасування, і приходить до висновку про відмову в задоволенні позовних вимог.

Керуючись ст.ст.122-124,127,130,135,143,151-154,160,161,163,167 КАС України, суд, -

п о с т а н о в и в :

1.В адміністративному позові відмовити повністю.

2.Строк і порядок набрання постановою законної сили та її оскарження здійснюються згідно вимог ст.ст.186 та 254 КАСУ.

Суддя Станько Л.Л.