Рішення № 113532259, 18.09.2023, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.09.2023
Номер справи
560/4885/23
Номер документу
113532259
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 560/4885/23

РІШЕННЯ

іменем України

18 вересня 2023 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Фелонюк Д.Л. розглянувши адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Суффле Агро Україна" до Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків , Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків , Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Головне управління Державної казначейської служби України у Львівській області про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Суффле Агро Україна" звернулося в суд з позовом до Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, в якому просить:

- стягнути з Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Суффле Агро Україна (код ЄДРПОУ 34863309, місцезнаходження: 30068, Хмельницька область, Славутський район, с. Крупець, вул. Богдана Хмельницького, буд. 43) пеню у розмірі 2338862,75 грн. нараховану на заборгованістю бюджету з відшкодування податку на додану вартість за податковою декларацією № 9238289544;

- стягнення проводити шляхом безспірного списання коштів державного бюджету в розмірі 2338862,75 грн. у відповідності до п. 23 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 р. № 845.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що перерахування узгодженої суми бюджетного відшкодування у розмірі 20770922,26 грн (після оскарження в судовому порядку податкового повідомлення-рішення від 23.12.2020 №00/323/5210 та його скасування рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 12.08.2021 у справі №560/667/21), здійснено з порушенням строку, встановленого пунктом 200.13 статті 200 Податкового кодексу України (далі - ПК України). Тому на таку суму має бути нарахована та сплачена позивачу пеня, передбачена пунктом 200.23 статті 200 ПК України. Враховуючи встановлений Кодексом адміністративного судочинства України строк звернення до суду, позивач заявив вимогу про стягнення з відповідача пені за період з 24.09.2022 по 07.02.2023.

Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 03.04.2023 відкрито провадження в цій справі та вирішено її розглянути за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін. Залучено до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Головне управління Державної казначейської служби України у Львівській області.

Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 03.04.2023 заяву представника товариства з обмеженою відповідальністю "Суффле Агро Україна" задоволено. Залучено ОСОБА_1 у справу №560/4885/23 в якості представника позивача - товариства з обмеженою відповідальністю "Суффле Агро Україна". Надано ОСОБА_1 доступ до справи №560/4885/23 через підсистему "Електронний суд".

Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 17.04.2023 заяву Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про розгляд справи №560/4885/23 за правилами загального позовного провадження залишено без задоволення.

До суду надійшли письмові пояснення, в яких Головне управління Державної казначейської служби України у Львівській області просить відмовити в задоволенні позовних вимог. Зазначає, що органи Казначейства не наділені повноваженнями самостійно приймати рішення щодо повернення з бюджету податку на додану вартість, їх дії чітко регламентовані законодавством і перебувають у прямій залежності від дій податкового органу.

Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 21.04.2023 клопотання Головного управління Державної казначейської служби України у Львівській області про розгляд справи №560/4885/23 за правилами загального позовного провадження залишено без задоволення.

Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 21.04.2023 клопотання представника позивача про зміну предмета позову та залучення співвідповідачів задоволено. Залучено до участі у справі №560/4885/23 в якості співвідповідачів: Південне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків; Головне управління Державної казначейської служби України в Одеській області. Прийнято клопотання про зміну предмета позову до розгляду. Вирішено здійснювати розгляд справи №560/4885/23 за такими позовними вимогами:

- визнати протиправною бездіяльність Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків та Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області щодо невчинення дій по сплаті пені, нарахованої на заборгованість державного бюджету з відшкодування такого податку на додану вартість за податковою декларацією № 9238289544;

- стягнути з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Суффле Агро Україна» (код ЄДРПОУ 34863309, місцезнаходження: 30068, Хмельницька область, Славутський район, с. Крупець, вул. Богдана Хмельницького, буд. 43) пеню у розмірі 2338862,75 грн. нараховану на суму заборгованості бюджету з відшкодування податку на додану вартість за податковою декларацією № 9238289544;

- стягнення проводити шляхом безспірного списання коштів державного бюджету в розмірі 2338862,75 грн. у відповідності до п. 23 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 р. № 845.

Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 21.04.2023 у задоволенні клопотання Головного управління державної казначейської служби України у Львівській області про заміну неналежних відповідача та третьої особи відмовлено.

До суду надійшов відзив, в якому Західне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків просить відмовити в задоволені позовних вимог. Зазначає, що відповідач вчинив всі необхідні і можливі дії щодо відшкодування узгодженої суми бюджетного відшкодування, в результаті чого дана сума повністю була погашена на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Суффле Агро Україна".

Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 26.04.2023 у задоволенні клопотання Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про заміну неналежних відповідача та третьої особи відмовлено.

До суду надійшла відповідь на відзив, в якій позивач зазначив, що пеня нараховується не за факт неоплати (як, наприклад, штраф), а саме за період прострочення.

До суду надійшов відзив, в якому Південне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків просить відмовити в задоволенні позовних вимог. Зазначає, що Південне міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків не виступало стороною у судових справах з приводу бюджетного відшкодування, прав платника податків не порушувало.

До суду надійшла відповідь на відзив, в якій позивач зазначає, жодний з відповідачів не сплатив товариству з обмеженою відповідальністю "Суффле Агро Україна" пеню.

Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 10.05.2023 клопотання Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про розгляд справи №560/4885/23 за правилами загального позовного провадження залишено без задоволення.

Дослідивши наявні в матеріалах справи належні та допустимі письмові докази, оцінивши їх у взаємозв`язку та сукупності, суд зазначає наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Суффле Агро Україна" 21.09.2020 подало Офісу великих платників податків ДПС заяву про повернення суми бюджетного відшкодування щодо податкової декларації №9238289544. Заявлена сума бюджетного відшкодування становила 53057484,00 грн.

Офісом великих платників податків ДПС здійснено документальну перевірку даних податкової декларації №9238289544, за результатами якої складено акт від 20.11.2020 №513/28-10-52-10/34863309.

На підставі акту перевірки Офіс великих платників податків ДПС прийняв два податкові повідомлення рішення (далі - ППР), одним з яких, а саме ППР (форма "В1") від 23.12.2020 №00/323/5210, знижено суму бюджетного відшкодування на 20770922,26 грн.

Хмельницький окружний адміністративний суд 12.08.2021 ухвалив рішення у справі №560/667/21, залишене без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 23.02.2022, яким визнано протиправним та скасовано, зокрема, податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників податків Державної податкової служби від 23.12.2020 №00/323/5210 (форма «В1»).

Таким чином, рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 12.08.2021 у справі 560/667/21 набрало законної сили 23.02.2022.

Позивач 07.06.2022 направив Західному міжрегіональному управлінню ДПС по роботі з великими платниками податків вимогу №3/з від 06.06.2022 про внесення до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування даних щодо узгодженої суми бюджетного відшкодування товариства з обмеженою відповідальністю "Суффле Агро Україна" на наступний робочий день після отримання даного листа з доданим до нього рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 12.08.2021 у справі № 560/667/21 (з відміткою про набрання законної сили).

Зазначена вимога та рішення суду отримані відповідачем 10.06.2022.

Таким чином, Західне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків 10.06.2022 достовірно отримало копію рішення у справі 560/667/21.

Надалі рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 27.09.2022 у справі №560/6973/22, залишеним без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 26.01.2023, визнано протиправною бездіяльність Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, що полягає у невнесенні до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість даних щодо сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість, що підлягають поверненню товариству з обмеженою відповідальністю "Суффле Агро Україна" в розмірі 20770922,26 грн згідно з податковою декларацією з податку на додану вартість №9238289544. Зобов`язано Західне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків внести до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість дані щодо сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість, що підлягають поверненню товариству з обмеженою відповідальністю "Суффле Агро Україна" у розмірі 20770922,26 грн згідно з податковою декларацією з податку на додану вартість №9238289544.

Вказаним рішенням суду встановлено, що контролюючим органом допущено протиправну бездіяльність щодо невнесення до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування інформації про узгодженість бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

Погашення вказаної заборгованості з відшкодування ПДВ за податковою декларацією №9238289544 (20770922,26 грн) фактично відбулося 07.02.2023, що підтверджується випискою з рахунку позивача.

Позивач, вважаючи, що має право на отримання пені, звернувся з позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає та враховує наступне.

За визначеннями, наведеними у підпунктах14.1.18та 14.1.162 пункту14.1 статті 14 ПК України (в редакції, чинній станом на час узгодження бюджетного відшкодування):

- бюджетне відшкодування - відшкодування від`ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника;

- пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми податкових зобов`язань та/або на суми штрафних (фінансових) санкцій, не сплачених у встановлені законодавством строки, а також нарахована в інших випадках та порядку, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Згідно з пунктом 200.7статті 200 ПК України платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

За приписами пункту200.14 статті 200 ПК Україниякщо за результатами камеральної або документальної перевірки, контролюючий орган виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий орган, зокрема, у разі перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною контролюючим органом за результатами перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого перевищення та підстави для її вирахування.

Положеннями пункту200.15 статті 200 ПК Українивизначено, що у разі коли за результатами перевірки сум податку, заявлених до відшкодування, платник податку розпочинає процедуру адміністративного або судового оскарження, контролюючий орган не пізніше наступного робочого дня після отримання відповідного повідомлення від платника або ухвали суду про порушення провадження у справі зобов`язаний внести відповідні дані до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.

Після закінчення процедури адміністративного оскарження або набрання законної сили рішенням суду контролюючий орган на наступний робочий день після отримання відповідного рішення зобов`язаний внести до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування дані щодо узгодженої суми бюджетного відшкодування платника.

У разі неузгодження контролюючим органом суми податку, заявленої до відшкодування, або її частини зобов`язання з бюджетного відшкодування податку в частині неузгодженої суми виникає з дня закінчення процедури адміністративного або судового оскарження, за результатами якої прийнято рішення на користь платника податків.

Згідно з підпунктом "ґ" пункту200.12 статті 200 ПК Українизазначена у заяві сума бюджетного відшкодування вважається узгодженою в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування з дня визнання протиправним та/або скасування податкового повідомлення-рішення.

Пунктом200.12 статті 200 ПК Україниустановлено, що у випадках, передбачених підпунктами "а", "г" і "ґ" цього пункту, інформація про узгодженість бюджетного відшкодування та його суму відображається в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування контролюючим органом на наступний робочий день після виникнення такого випадку.

Узгоджена сума бюджетного відшкодування стає доступною органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, для виконання на наступний операційний день за днем її відображення в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування та перераховується органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у строки, передбачені пунктом 200.13 цієї статті, на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку та/або на бюджетні рахунки для перерахування у рахунок сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету України.

Згідно з пунктом 200.13 статті 200 ПК України на підставі даних Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, після дня набуття статусу узгодженої суми бюджетного відшкодування перераховує таку суму з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку та/або на бюджетні рахунки для перерахування у рахунок сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету, протягом п`яти операційних днів.

Відповідно до пункту 200.23 статті 200 ПК України суми податку, не відшкодовані платникам протягом визначеного цією статтею строку, вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування податку на додану вартість. На суму такої заборгованості нараховується пеня на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення.

Зі змісту наведених норм слідує, що держава в особі відповідних державних органів, виконуючи певний комплекс дій, зобов`язана повернути платнику суму бюджетного відшкодування з ПДВ протягом законодавчо встановленого строку після дня набуття відповідною сумою статусу узгодженої. Якщо ж протягом згаданого строку необхідних дій для відшкодування податку здійснено не було, невідшкодовані суми перетворюються на бюджетну заборгованість, на яку згідно положень пункту200.23 статті 200 ПК Українинараховується пеня.

Нарахування пені пов`язується саме з недотриманням суб`єктами владних повноважень положеньстатті 200 ПК України, яка визначає, зокрема, комплекс дій, необхідних для своєчасного повернення сум бюджетної заборгованості з податку на додану вартість.

ТобтоПК Українинадано можливість платнику податків стягнути пеню у зв`язку з несвоєчасним відшкодуванням державою ПДВ.

Така позиція викладена у постанові Верховного Суду від 25.04.2023 у справі №140/9357/21.

Відповідач після отримання судового рішення (10.06.2022) був зобов`язаний не пізніше 13.06.2022 відобразити вказану суму в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість. Та, відповідно, 14.06.2022 така сума мала стати доступною органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, для виконання та перерахування на поточний банківський рахунок позивача не пізніше 21.06.2022. Однак такого відображення суми, узгодженої в наслідок скасування ППР в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, як і подальшого її перерахування у визначений законодавством строк, не відбулося.

Враховуючи встановлені судовим рішенням обставини щодо бездіяльності Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, щодо не внесення до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість даних сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість, суд дійшов висновку про порушення контролюючим органом встановленого законом права позивача на отримання бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, що спричинило порушення строків для повернення суми бюджетного відшкодування.

Вказане, відповідно, є підставою для нарахування пені за прострочення відшкодування суми податку на додану вартість у розмірі 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день її погашення.

Неповернена сума бюджетного відшкодування податку на додану вартість, а саме 20770922,26 грн мала бути перерахованою на поточний банківський рахунок позивача не пізніше 21.06.2022. Пеня мала нараховуватися, починаючи з 22.06.2022, та закінчуючи днем погашення заборгованості - 07.02.2023 (включно).

При цьому, станом на 22.06.2022 облікова ставка Національного банку України становила 25% (рішення Правління Національного банку України від 02.06.2022 №262-рш).

Позивач заявляє про стягнення пені за період з 24.09.2022 по 07.02.2023.

Сума пені розраховується за формулою: П = Сз х О (НБУ) х В : R х К (дн), де:

П - сума пені, що нараховується на бюджетну заборгованість з ПДВ;

Сз - фактично непогашена сума бюджетної заборгованості з ПДВ;

О (НБУ) - облікова ставка НБУ на момент виникнення пені (%);

В - коефіцієнт, що складає 120% облікової ставки НБУ, встановленої на момент виникнення пені протягом строку її дії, включаючи день погашення;

R - кількість днів у календарному році;

К (дн) - кількість календарних днів прострочення у сплаті, включаючи день сплати.

Період розрахунку - з 24.09.2022 по 07.02.2023 - 137 днів.

Таким чином, розмір пені за період з 24.09.2022 по 07.02.2023 розраховується таким чином: 20770922,26 грн (сума заборгованості) х 25% (облікова ставка НБУ) х 120% (коефіцієнт) : 365 (днів у році) х 137 (днів прострочення) = 2338862,75 грн.

Враховуючи наведене, сума пені, яка належить відшкодуванню за несвоєчасне бюджетне відшкодування податку на додану вартість за період з 24.09.2022 по 07.02.2023, становить 2338862,75 грн.

Отже, позовні вимоги в частині стягнення з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Суффле Агро Україна" пені у розмірі 2338862,75 грн, нарахованої за період з 24.09.2022 по 07.02.2023 на суму заборгованості бюджету з відшкодування податку на додану вартість за податковою декларацією №9238289544, належать задоволенню.

Водночас, в частині позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності відповідачів щодо не вчинення дій по сплаті пені слід відмовити, оскільки законодавством таких обов`язків не передбачено.

Так, у розумінні Кодексу адміністративного судочинства України бездіяльність суб`єкта владних повноважень - це пасивна поведінка суб`єкта владних повноважень, яка може мати вплив на реалізацію прав, свобод, інтересів фізичної чи юридичної особи. Поряд з цим, бездіяльність суб`єкта владних повноважень може бути визнано протиправною адміністративним судом лише в тому випадку, якщо відповідач ухиляється від вчинення дій, які входять до кола його повноважень та за умови наявності правових підстав для вчинення таких дій.

Щодо позовних вимог в частині проведення стягнення шляхом безспірного списання коштів державного бюджету в розмірі 2338862,75 грн у відповідності до п. 23 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 р. № 845, суд звертає увагу на таке.

Механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників (далі - рішення про стягнення коштів), прийнятих судами, а також іншими органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення врегулюваноПорядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 №845 (далі - порядок №845).

За змістом підпункту 6 пункту 16 Порядку №845 органи Казначейства за судовими рішеннями про стягнення надходжень бюджету здійснюють безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів з метою забезпечення бюджетного відшкодування податку на додану вартість та/або пені, нарахованої на заборгованість державного бюджету з відшкодування такого податку.

Відповідно до пункту 23 Порядку №845 стягувач, на користь якого прийняті судові рішення про бюджетне відшкодування податку на додану вартість та/або пені, нарахованої на заборгованість державного бюджету з відшкодування такого податку, подає документи, зазначені у пункті 6 цього Порядку, до органу Казначейства за місцем реєстрації стягувача в органі державної фіскальної служби. Казначейство здійснює в порядку черговості надходження виконавчих документів безспірне списання коштів державного бюджету в розмірі, встановленому судом або узгодженому органом державної фіскальної служби із стягувачем, та перераховує такі кошти на рахунок стягувача, зазначений у виконавчому документі або його заяві про виконання рішення про стягнення коштів.

Пунктом 19 Порядку №845 визначено, що безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів і їх перерахування на рахунок, зазначений у виконавчому документі про стягнення надходжень бюджету або у заяві про виконання рішення про стягнення надходжень бюджету (в тому числі з метою забезпечення бюджетного відшкодування податку на додану вартість та або/пені, нарахованої на заборгованість державного бюджету з відшкодування такого податку), здійснюється з відповідного рахунка, на який такі кошти зараховані, шляхом оформлення розрахункових документів.

Суд зазначає, що прийняття рішення про стягнення з Державного бюджету України пені у розмірі 2338862,75 грн, нарахованої за період з 24.09.2022 по 07.02.2023 на заборгованість з відшкодування податку на додану вартість за податковою декларацією №9238289544, є належним і достатнім способом захисту порушеного права позивача. Такий спосіб захисту не потребує вказівки на законодавчу норму, згідно з якою проводиться відповідне стягнення.

Застосований судом спосіб захисту узгоджується, зокрема, з постановами Верховного Суду від 21.03.2023 у справі №820/5532/17, від 25.04.2023 у справі №140/9357/21 та від 16.05.2023 у справі № 820/1574/16.

Інші доводи та заперечення сторін висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують.

Слід зазначити, що згідно з пунктом 58 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Серявін та інші проти України" від 10.02.2010, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.

Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 09.12.1994).

За нормами частин 1 та 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Наведене свідчить про наявність правових підстав для часткового задоволення позовних вимог.

Згідно з частиною 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі.

Оскільки у спірних правовідносинах права позивача були порушені Західним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків (що призвело до нарахування пені), суд дійшов висновку, що сплачений позивачем судовий збір у розмірі 26840,00 грн належить стягненню за рахунок бюджетних асигнувань саме Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

позов товариства з обмеженою відповідальністю "Суффле Агро Україна" задовольнити частково.

Стягнути з Державного бюджету України користь товариства з обмеженою відповідальністю "Суффле Агро Україна" пеню у розмірі 2338862 (два мільйони триста тридцять вісім тисяч вісімсот шістдесят дві) грн 75 коп., нараховану за період з 24.09.2022 по 07.02.2023 на суму заборгованості бюджету з відшкодування податку на додану вартість за податковою декларацією №9238289544.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Суффле Агро Україна" витрати зі сплати судового збору у сумі 26840 (двадцять шість тисяч вісімсот сорок) грн за рахунок бюджетних асигнувань Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач:Товариство з обмеженою відповідальністю "Суффле Агро Україна" (вул. Богдана Хмельницького буд. 43, с. Крупець, Славутський район, Хмельницька область, 30068 , код ЄДРПОУ - 34863309) Відповідачі:Західне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків (вул. Стрийська 35, м. Львів, 79026 , код ЄДРПОУ - 44045187) Південне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків (пр. Шевченка 15/1, м. Одеса, Одеська область, 65015 , код ЄДРПОУ - 44104032) Головне управління Державної казначейської служби України в Одеській області (вул. Садова буд. 1-А, м. Одеса, Одеська область, 65015 , код ЄДРПОУ - 37607526) Третя особа:Головне управління Державної казначейської служби України у Львівській області (вул. К. Левицького 18, м. Львів, Львівська область, 79005 , код ЄДРПОУ - 38008294)

Головуючий суддя Д.Л. Фелонюк