ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 вересня 2010 р. Справа № 2-а-4634/10/2170
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Ковбій О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Херсоні до ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі відповідач) про стягнення фінансових санкцій в сумі 3297,70 грн.
Позивач свої вимоги обґрунтовує тим, що під час перевірки виявлено невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена в денному звіті РРО; не зберігання денних звітів РРО в КОРО; порушення порядку ведення обліку товариних запасів за місцем їх реалізації.
Відповідач письмових заперечень на позов не надав, був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суддя приходить до висновку про обгрунтованість підстав для задоволення позову.
Судом встановлено, що 19 березня 2010 року працівниками ДПІ у м. Херсоні на підставі затвердженого плану перевірок на березень 2010 року, направлення від 18 березня 2010 року № 194/237 було проведено планову перевірку щодо дотримання суб"єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій в кіоску відповідача АДРЕСА_1
За результатами перевірки складено акт від 19.03.2010 р. № 422/21/03/23/НОМЕР_1, в якому зафіксовано порушення п. 12 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 року № 265/95 "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме, порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації.; п. 13 ст. 3 вищезазначеного Закону, а саме, невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена в денному звіті РРО; п. 9 ст. 3 вищезазначеного Закону, а саме, не зберігання денних звітів РРО в КОРО.
Перевірка проведена в присутності продавця ОСОБА_2 - особи, яка проводила розрахунки, була ознайомлена та отримала один примірник направлення на перевірку, однак від підпису та отримання другого примірнику акту перевірки продавець ОСОБА_2 відмовилася.
Другий примірник акта перевірки відповідачу було направлено поштою з рекомендованим поштовим повідомленням 25.03.2010 року, про отримання якого свідчить її підпис на рекомендованому поштовому повідомленні.
На підставі складеного акту та виявлених порушень винесено рішення від 25.03.2010 року № 0007112307 про застосування штрафних санкцій на суму 3297,70 грн.
Визначаючись щодо позовних вимог, суддя виходить з наступного.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їx філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (iз застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції з купівлі-продажу іноземної валюти.
Стаття 2 зазначеного Закону містить визначення термінів, а саме: розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у paзi застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документа щодо перерахування коштів у банк покупця; розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземноі валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, i зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.
Відповідно до пунктів 9, 12, 13 ст. 3 вказаного Закону, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (iз застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема:
-щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
-вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку;
-забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій.
Пункт 6.5 Інструкції про порядок застосовування та стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби, передбачає, що у разі порушення юридичними особами та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності норм, визначених Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", законами з питань зовнішньоекономічної діяльності та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на органи державної податкової служби, штрафні санкції застосовуються в розмірах, передбачених відповідними законодавчими актами.
Згідно п.1 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", за порушення вимог цього Закону до суб"єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.
Згідно зі ст. 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній cyмi продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб"єктів підприємницької діяльності застосовується фiнaнcoвa санкція у п"ятикратному pозмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Таким чином, за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі, яка зазначена в денному звіті РРО до відповідача застосовано фінансову санкцію у п"ятикратному розміpi суми, на яку виявлено невідповідність, а саме, (206,65-106,5) х 5 = 500,75 грн.
Відповідно до п. 9 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 року № 265/95-ВР "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб"єкти підприємницької діяльності зобов"язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій фіскальні, звітні чеки i забезпечувати їx зберігання в книгах обліку розрахункових операцій. За порушення п. 9 ст. 3 вищезазначеного Закону, відповідно до п. 4 ст. 17 Закону №265/95-ВР сума фінансової санкції становить двадцять неоподаткованих мінімумів доходів громадян (20*17грн.*шт.)=1360,00 грн.
За порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, що є порушенням п. 12 ст. 3 вказаного Закону України № 265/95, до відповідача було застосовано фінансову санкцію, яка становить 718,5*2=1437,0 грн.
Загальна сума штрафних санкцій складає 3297,70 грн. Рішення про застосування фінансових санкцій було направлено відповідачу поштою з повідомленням про вручення та отримано нею 31.03.2010 року, однак штрафна санкція до теперішнього часу залишається несплаченою.
Згідно ч.1 ст.9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином, застосування штрафних (фінансових) санкцій за виявлені під час перевірки порушення, відповідають вимогам чинного законодавства України.
Проаналізувавши матеріали справи, суддя дійшла до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 158 - 163, 167, 183-2 КАС України, суддя, -
постановив:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з ФОП ОСОБА_1 (ідент.код НОМЕР_1) фінансові санкції в сумі 3297 (три тисячі двісті дев"яносто сім) грн. 70 коп.до державного бюджету (код платежу 3021080900, бюджетний рахунок 31118104700002, одержувач Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010).
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ковбій О.В.
кат. 6.6.5