Постанова № 11350545, 17.09.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.09.2010
Номер справи
4372/10/2170
Номер документу
11350545
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 вересня 2010 р. Справа № 2-а-4372/10/2170

Херсонський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого судді: Кравченко К.В.,

розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом

Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Херсонській області до ОСОБА_1 про стягнення суми штрафних санкцій,

встановив:

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Херсонській області (далі-позивач) звернулося до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 6100 грн.

Згідно позовної заяви вимоги ґрунтуються на факті порушення відповідачем положень ст.. ст..11, 15, 18 Закону України № 481 «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами», відповідно до яких заборонено: зберігання алкогольних напоїв і тютюнових виробів в місці, не внесеного до Єдиного державного реєстру місць зберігання; зберігання, транспортування, реалізація фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного; роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни. Позивач на підставі ст.. 17 вказаного Закону просить стягнути з відповідача 6100 гривень в якості фінансової санкції за допущені відповідачем порушення.

Суд, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази, прийшов до наступного.

24 березня 2010 року посадовими особами Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Херсонській області на підставі направлень на перевірку №54 від 22.03.10 р. проведена перевірка магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_2, що належить відповідачу, з питань контролю за дотриманням норм законодавства про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, за результатами якої складено акт перевірки №53/32/01/НОМЕР_1.

З акту перевірки від 24.03.10 р. №53/32/01/НОМЕР_1 вбачається, що перевірка проведена з 14 год.40 хвил. до 16 год. 00 хвил. у присутності продавця ОСОБА_2. В ході перевірки встановлено факт зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів в місці, не внесеного до Єдиного державного реєстру місць зберігання, що є порушенням ст..15 Закону України №481 «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами».

Також встановлено факт реалізації алкогольних напоїв за цінами нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни., що є порушенням ст..18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами» №481. Зокрема, відповідачем реалізовано горілку «Пшеничну» за ціною 12 грн., що підтверджується квитанцією №080605, що є порушенням статті 18 Закону України № 481 «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами», положення постанови КМУ від 30.10.08 р. №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва».

В ході перевірки при візуальному огляді у ревізорів-інспекторів виник сумнів щодо автентичності марок акцизного збору на горілці. Дані марки акцизного збору були вилучені та надіслані до Департаменту по контролю за виробництвом цінних паперів, акцизних марок, документів суворої звітності та голографічних захисних елементів Міністерства фінансів України для встановлення відповідності їх акцизним маркам, виготовленим на Поліграфічному комбінаті «України». Відповідно до акту експертизи №143-03-10, марки акцизного збору були підроблені. Таким чином факт роздрібного продажу та зберігання алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного збору підтверджено актом експертизи, що є порушенням ст..11 Закону України №481 «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами».

На підставі цього акту перевірки позивачем прийнято рішення про застосування фінансових санкцій №210477-2121-32 від 12.04.2010р., згідно до якого до відповідача застосована штрафна санкція на суму 6100 грн..

Дії ревізорів по проведенню перевірки відповідача відповідають діючому законодавству, порушень визначеного законодавством порядку проведення перевірки судом не встановлено.

Щодо правомірності застосування до відповідача штрафних санкцій, то відповідно до ст.15 Закону №481 зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить місце зберігання, або того, за заявою якого субєкта підприємницької діяльності таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.

Згідно ч.2 ст.17 названого Закону до субєктів господарювання за зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, застосовується штрафна санкція у розмірі 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.

Відповідно до ст.11 Закону №481 заборонено зберігання, транспортування, реалізація фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору.

Згідно п.13 ч.12 ст.17 названого Закону у разі зберігання, транспортування, реалізації напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору до субєктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у вигляді штрафу у розмірі 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 грн.

Відповідно до ст.18 Закону №481 заборонена роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни. Постановою КМУ від 30.10.08 р. №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва», встановленні розмір мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва, згідно якої розмір мінімальної ціни на горілку складає 17, 96 грн..

Згідно ст.17 названого Закону до субєктів господарювання за оптову або роздрібну торгівлю коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої застосовується штрафна санкція - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 1000 гривень;

Згідно ст.17 названого Закону до субєктів господарювання за оптову або роздрібну торгівлю коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої застосовується штрафна санкція - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 1000 гривень;

Застосовані до відповідача розміри штрафів відповідають ст.. 17 Закону №481.

Статтею 17 Закону України № 481 та пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.03 року № 790 визначено, що у разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Рішення про застосування фінансових санкцій №210477-2121-32 від 12.04.2010р. вручено відповідачу 07.07.10 року, про що свідчить особистий підпис на поштовому повідомлені.

На час розгляду справи сума штрафу відповідачем не сплачена.

За статтею 17 Закону №481 у разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування штрафних санкцій, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158, 159, 160-163, 167 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд

постановив:

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (73000, АДРЕСА_1 ідентифікаційний код НОМЕР_1) штраф у розмірі 6100( шість тисяч сто) грн. до державного бюджету (код платежу 21081100, код банку 24104230, ГУДКУ у Херсонській області, р/р 31116106700002, МФО 852010).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Кравченко К.В.

кат. 6.6.5