ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 вересня 2010 р. Справа № 2-а-1755/10/2170
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Ковбій О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Херсоні до ПП Овчинникова ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
встановила:
Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до ПП Овчинникова ОСОБА_1 (далі відповідач) про стягнення фінансових санкцій в сумі 3425,00 грн.
Представник позивача надала заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження. Позивач свої вимоги обґрунтовує тим, що під час перевірки виявлено проведення розрахункової операції без застосування РРО; проведення розрахункових операцій через гральні автомати, які не зареєстровані в органах ДПС і не переведені у фіскальний режим роботи.
Відповідач в судове засідання не з"явився, про дату, час та місце слухання справи був належним чином повідомлений. До суду надав заперечення 13.08.2010 року, позовні вимоги не визнає, пославшись на те, що позивачем пропущений строк зверенення до суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України неприбуття у судове засідання сторін без поважних причин або неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суддя приходить до висновку про обгрунтованість підстав для задоволення позову.
Судом встановлено, що 25 березня 2009 року працівниками Снігурівської МДПІ Миколаївської області на підставі затвердженого плану перевірок на березень 2009 року, направлень від 24 березня 2009 року № 94/23-079 та № 93/23-079 було проведено перевірку щодо дотримання суб"єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій у гральному залі відповідача, за адресою: м. Снігурівка, вул. Леніна, 122.
За результатами перевірки складено акт від 25.03.2009 р. № 0010/14/28/25/НОМЕР_1, в якому зафіксовано порушення п. 1 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 року № 265/95 "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме, проведення розрахункової операції без застосування РРО на суму 5,00 грн.; проведення розрахункових операцій через гральні автомати, які не зареєстровані в органах ДПС і не переведені у фіскальний режим роботи.
Перевірка проведена в присутності оператора ОСОБА_2 та адміністратора Овчинникова О.М., Акт ними підписаний власноруч без зауважень, другий примірник отриманий, про що свідчать їх підписи в Акті перевірки.
На підставі складеного акту та виявлених порушень винесено рішення від 07.04.09р. №0003502307 про застосування штрафних санкцій на суму 3425,00 грн.
Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їx філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (iз застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції з купівлі-продажу іноземної валюти.
Стаття 2 зазначеного Закону містить визначення термінів, а саме: розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у paзi застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункового документа щодо перерахування коштів у банк покупця; розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, i зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.
Відповідно до пунктів 1, 2 ст. 3 вказаного Закону, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (iз застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема:
-проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, iз застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
-видавати ocoбi, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Пункт 6.5 Інструкції про порядок застосовування та стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби, передбачає, що у разі порушення юридичними особами та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності норм, визначених Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", законами з питань зовнішньоекономічної діяльності та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на органи державної податкової служби, штрафні санкції застосовуються в розмірах, передбачених відповідними законодавчими актами.
Згідно п.1 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", за порушення вимог цього Закону до суб"єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному pозмipi вартості проданих товapiв (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у paзi не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення и без використання розрахункової книжки.
Таким чином, застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення порядку використання реєстратора розрахункових операцій визначених у п.1 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", відповідає вимогам чинного законодавства України та становить 5,00грн. х 5 = 25,00 грн.
Відповідно до Закону України від 06.07.95р. №265/95-ВР гральні автомати, що застосовуються суб'єктами господарювання в сфері грального бізнесу, належать до реєстраторів розрахункових операцій - автоматів з продажу товарів (послуг), які в автоматичному режимі здійснюють видачу (надання) за готівкові кошти або із застосуванням платіжних карток, жетонів тощо товарів (послуг) і забезпечують відповідний облік їх кількості та вартості. У зв'язку із настанням 1 січня 1997 року терміну переведення суб'єктів господарювання на розрахунки із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, який встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2001 року №121, такі суб'єкти мають застосовувати гральні автомати, які оснащені фіскальною пам'яттю і працюють у режимі реєстраторів розрахункових операцій.
Проведення розрахункових операцій через гральні автомати, які не зареєстровані в органах державної податкової служби і не переведені у фіскальний режим роботи, тягне за собою застосування передбаченої пунктом 2 статті 17 Закону № 265 фінансової санкції (двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), помноженої на кількість таких автоматів. Штрафні санкції стновять - 10 х 340,00 грн. = 3400,00 грн.
Згідно ч.1 ст.9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином, застосування штрафних (фінансових) санкцій за виявлені під час перевірки порушення, відповідають вимогам чинного законодавства України.
Суд не погоджується з твердженням відповідача щодо пропущення позивачем строку звернення до суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України (в редакції, що діяла на час звернення до суду) для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про прорушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Так, перевірка проведена 25 березня 2009 року, рішення про застосування штрафних санкцій прийнято 07 квітня 2009 року, 17 квітня 2009 року, відповідно до акту від 17.04.2009р. № 13/275, зазначене рішення розміщено на дошці оголошень у зв"язку з неможливістю вручення та закінченням терміну зберігання на пошті. Адміністративний позов до суду поданий 02 квітня 2010 року.
Таким чином, порушень строків звернення до суду з боку позивача не було.
Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 128, 158 - 163, 167 КАС України, суддя, -
постановила:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з ПП Овчинникова ОСОБА_1 (ідент.код НОМЕР_1) фінансові санкції в сумі 3425 (три тисячі чотириста двадцять п"ять) грн. 00 коп.до державного бюджету (код платежу 21080900, р/р 31118104700002, ЗКПО 24104230, УДК у Херсонській обл., МФО 852010).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ковбій О.В.
кат. 6.6.5