Постанова № 11350446, 13.09.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.09.2010
Номер справи
14758/09/2170
Номер документу
11350446
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"13" вересня 2010 р. Справа № 2-а-14758/09/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Кравченка К.В.,

при секретарі Михайленко О.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції у Скадовському районі Херсонської обл..

до ОСОБА_1,

про визнання нечинним рішень про стягнення штрафних санкцій ,-

встановив:

У грудні 2009 року Державна податкова інспекція у Скадовському районі Херсонської обл. (надалі - позивач) звернулась до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що відповідач має заборгованість зі сплати фінансових санкцій в розмірі 8991,25 грн., які нараховані рішеннями від 14.08.2009 р. № 0002382306, №0002712306, що прийняті на підставі акту перевірки від 04.08.2009 р. №1063/21/22/23/2425508872. Оскільки відповідач не сплатив вказані фінансові санкції у встановлені законодавством строки, дану суму заборгованості слід стягнути в судовому порядку.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала, надала пояснення аналогічні викладеним у позові.

Відповідач у судове засідання не зявився про причини неявки суд не повідомив, про час та місце слухання справи був повідомлений належним чином.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази, прийшов до наступного.

04.08.2009 р. працівниками Державної податкової інспекції у Скадовському районі Херсонської обл. на підставі направлень на перевірку від 24.07.09 р.№1316/237 здійснена перевірка належної позивачу господарської одиниці - магазин «Продтовари», що знаходиться за адресою: Скадовський район, с. Гостроподолянське, вул..Леніна, 14, з дотримання субєктами господарювання вимог законодавства у сфері торгівлі, громадського харчування субєктами підприємницької діяльності, за результатами якої складено акт від 04.08.2009 р. №1063/21/22/23/2425508872.

На підставі зазначеного акту перевірки позивачем прийняті рішення про застосування до відповідача штрафних санкцій від 14.08.2009 р. № 0002382306, №0002712306.

Підставами для застосування до відповідача фінансових санкцій згідно рішень від 14.08.2009 р. № 0002382306, № 0002712306 стало порушення останнім п.п. 1, 2, 5, 9, 13 ст.3 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», якою зобовязано субєктів підприємницької діяльності: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, а також порушено п.2.6 Положення Нацбанку України від 15.12.2004 р. №637 та зареєстрованого в Мінюсті України від 13.01.2005 р. №40/10320, яким зобовязано субєктів підприємницької діяльності усю готівку, що надходить до кас, своєчасно та в повній сумі оприбутковувати.

Під час перевірки встановлено проведення розрахункової операції на суму 7,05 грн. без застосування РРО, використання незареєстрованої КОРО, не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, не видано розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операці у разі отримання чи повернення товару, не забезпечено зберігання фіскальних звітних чеків РРО в КОРО, несвоєчасне оприбуткування готівкових коштів.

Відповідальність за данні порушення передбачено п. 4 ст.17 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР, в якій зазначено, що до суб'єктів підприємницької діяльності, у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку застосовується штрафна санкція у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів яка зазначена в КОРО застосовується штрафна санкція у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність та відповідно до ст..1 Указу Президента України від 12.06.1995 р. № 436/95 « Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» до субєктів підприємницької діяльності у разі несвоєчасного оприбуткування готівкових коштів, що надходять до кас застосовуються штрафна санкція у пятикратному розмірі не оприбуткованої суми готівки.

Застосований до відповідача розмір штрафу у сумі 8991,25 грн. відповідає положенню п.4 ст.17 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР, ст..1 Указу Президента України від 12.06.1995 р. № 436/95.

Відповідно до ст.. 25 Закону №265/95-ВР суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Вищезазначені рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оспорювались, а тому вони є чинними та підлягають виконанню.

На час розгляду справи відповідачем суми фінансових санкцій до Державного бюджету не сплачені.

Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від4 грудня 1990 року N 509-XII, - державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції: подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Порушень законодавства при проведенні перевірок, оформленні результатів перевірок та при застосуванні штрафних санкції за виявлені порушення, які б могли стали безумовною підставою для відмови у задоволені позову, судом не встановлено.

Приймаючи до уваги викладені обставини, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158, 159, 160-163, 167 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд

постановив:

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (75700, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до державного бюджету (р/р 31113104700267, код платежу 21080900, УДК 24103683, МФО 852010) фінансові санкції у сумі 8991 (вісім тисяч девятсот девяносто одна) грн. 25 коп..

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суду, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 15 вересня 2010 р..

Суддя Кравченко К.В.

кат. 6.6.5