ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 вересня 2010 р. Справа № 2-а-1111/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді: Василяки Д.К., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Бериславському районі Херсонської області до комунальне підприємство "Бериславтеплокомуненерго" про стягнення податкового боргу,
встановив:
Державна податкова інспекція у Бериславському районі (позивач) звернулася до суду з позовною заявою до комунального підприємства "Бериславтеплокомуненерго" (надалі – відповідач, КП "Бериславтеплокомуненерго") про стягнення заборгованості в розмірі 31948,60 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем обліковується борг по узгодженим податковим зобов’язанням по податку на додані вартість на загальну суму 31948,60 грн., який всупереч вимогам чинного законодавства України в сфері оподаткування, на сьогоднішній день є непогашеним.
Позивач заявив клопотання про розгляд справи у його відсутності.
Відповідач позов визнав, просив справу розглянути у його відсутності.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив, що спірні правовідносини регулюються Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі Закону України № 2181) та Законом України "Про державну податкову службу в Україні".
Комунальне підприємство "Бериславтеплокомуненерго" зареєстровано Бериславською районною державною адміністрацією Херсонської області 01.10.1996 р. та взято на облік в ДПІ у Бериславському районі, як платник податку на додану вартість свідоцтво № 30757095.
Відповідно до Закону України № 2181, платниками податків є юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Відповідно до вимог ст. 4 вказаного Закону відповідач, як платник податків, повинен самостійно обчислювати суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Згідно декларацій за червень, липень, вересень, грудень 2009 року КП "Бериславтеплокомуненерго" самостійно задекларувало податок на додану вартість на суму 30936,00 грн., але не погасило його. В зв’язку з порушенням термінів сплати податку на підставі пп.17.1.17, 17.1 ст. 17 Закон України № 2181, відповідачу податковим повідомленням-рішенням від 16.10.09р. № 0055081500/0 нарахована штрафна санкція в сумі 696,50 грн. та податковим повідомленням-рішенням від 01.10.09р. №0000872310/0 нарахована штрафна санкція в сумі 316,10 грн. Дані податкові повідомлення-рішення відповідачем не оскаржені а отже, сума зобов'язаннь визначені рішеннями є узгодженою.
Заборгованості по ПДВ в сумі 31948,60 грн. відповідачем визнана у повному обсязі.
Враховуючи, що відповідно до Закону № 2181-ІІІ податкові зобов’язання відповідача на суму 31948,60 грн. є узгодженими податковими зобов’язаннями, які не сплачені в строки, встановлені цим Законом, вказана сума є податковим боргом відповідача.
Відповідно до частини 3 пункту 1 статті 9 Закону України "Про систему оподаткування" платник податків зобов’язаний сплачувати належні суми податків та зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законом строки, а згідно до положень статті 1 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податковим боргом визнається податкове зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов’язання.
Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Відповідно до пункту 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Таким чином, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню. Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 7, 17, 94, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
постановив:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з комунального підприємства "Бериславтеплокомуненерго" (код 21306772) заборгованість по податку на додану вартість в сумі 31948 (тридцять одну тисячу дев’ятсот сорок вісім) грн. 60 коп. на р/р 31114029700039 банк одержувач ГУДКУ у Херсонській області, МФО 852010, одержувач УДК у Бериславському районі ОКПО 24103704.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Василяка Д.К.
кат. 6.6.4