ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 вересня 2010 р. Справа № 2-а-2294/10/2170
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Ковбій О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Явір" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 30624,21 грн,
встановила:
Херсонське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі-позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Явір" (далі - відповідач) про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 30624,21 грн.
В судове засідання сторони не з"явились, позивач надіслав до суду заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження, відповідач письмових заперечень на позов не надав, про дату, час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні і в разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем до теперішнього часу не сплачено адміністративно-господарські санкції за незайняті робочі місця для працевлаштування інвалідів за 2009 рік, а також пеня за порушення термінів сплати адміністрптивно-господарських санкцій.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з огляду на таке.
В силу дії ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (в редакції від 06.10.2005 року № 2960-ІV) підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ст. 19 Закону, щороку сплачують відповідним відділенням фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого ч. 5 ст. 19 Закону № 875-ХІІ.
Чисельність штатних працівників на підприємстві відповідача складає 46 осіб, кількість робочих місць, призначених для забезпечення працевлаштування інвалідів, відповідно до 4% нормативу - 2 особи. Таким чином, за 2 робочих місця, призначених для працевлаштування інвалідів і не зайнятих інвалідами, відповідач повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції.
Згідно ч. 2 ст.20 Закону № 875 - ХІІ, порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені, яка обчислюється виходячи з 120% річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки на весь її строк.
Згідно із звітом за формою 10-ПІ сума заборгованості відповідача по адміністративно -господарським санкціям складає 30486,96 грн.
Згідно із розрахунком пені на суму заборгованості по сплаті адміністративно господарських санкцій, відповідачу нараховано пеню у розмірі 137,25 грн.
Загальна заборгованість відповідача складає 30624,21 грн.
Сума заборгованості по адміністративно господарських санкціях та пені до теперішнього часу не сплачена.
Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обгрунтованими та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 128, 158, 159, 160-163 167 КАС України,
постановила:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Явір" (код ЄДРПОУ 31347526) на користь Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції у розмірі 30486 (тридцять тисяч чотириста вісімдесят шість) грн. 96 коп. та пеню у розмірі 137 (сто тридцять сім) грн. 25 коп. (УДК у м. Херсоні, код 24104230, банк: ГУДКУ по Херсонській обл., МФО 852010, р/р 31219230700002).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ковбій О.В.
кат. 6.11