Постанова № 11350240, 06.09.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.09.2010
Номер справи
2309/10/2170
Номер документу
11350240
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 вересня 2010 р. Справа № 2-а-2309/10/2170

Херсонський окружний адміністративний суд

у складі: головуючої судді: Хом'якової В.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом

Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Херсонській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Тенгіз-Дніпро" про стягнення суми штрафних санкцій,

встановив:

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України у Херсонській області звернулось до суду з адміністративним позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Тенгіз-Дніпро" штрафних санкцій в сумі 3 400 грн. В обґрунтування позовних вимог, позивач посилається на те, що при перевірці посадовими особами регіонального управління кафе "Мангал", розташованого за адресою: вул. 9 Січня, 5, м. Херсон, що належить ТОВ "Тенгіз-Дніпро", було виявлено порушення ст. 15 Закону України № 481 "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі- Закон України № 481), а саме: зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів в місці, не внесеного до Єдиного державного реєстру місць зберігання. Рішенням регіонального управління № 210433-2121-32 відносно ТОВ "Тенгіз-Дніпро" застосовано фінансову санкцію у вигляді штрафу в сумі 3 400 грн., фінсанкція в добровільному порядку сплачена не була. Термін оскарження рішення закінчився. Позивач просить стягнути вказану суму штрафної санкції. В судове засідання представник позивача не прибув, суду надано клопотання з проханням розглянути справу в порядку письмового провадження.

Відповідач заперечень проти позову суду не надав, на судовий розгляд справи не з'явився, про розгляд справи був повідомлений належним чином. Поштова кореспонденція надсилалась за адресами: 73000, вул. 9 Січня, 5, м. Херсон; вул. Московська, 41/11, м. Херсон. Відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Виходячи з вищевикладеного суд вважає за можливе розглядати справу в порядку письмового провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив такі обставини.

15.01.2010 посадовими особами регіонального управління САТ ДПА у Херсонській області головним державним податковим ревізором-інспектором Мигирич О.М. та головним державним податковим інспектором з юридичної роботи відділу ліцензування роздрібної торгівлі та контролю за обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Радіоновою Н.І. на підставі направлення на перевірку від 15.01.2010 № 7, проведено перевірку кафе "Мангал", розташованого за адресою: вул. 9 Січня, 5, м. Херсон, що належить ТОВ "Тенгіз-Дніпро" з питань дотримання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами. За результатами перевірки було складено акт від 15.01.2010 № 7/32/01/21293124.

Перевіркою встановлено порушення ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 № 481, а саме: зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів в місці, не внесеного до Єдиного державного реєстру місць зберігання. Перевірка проводилась в присутності директора ОСОБА_3 та бармена ОСОБА_4 Згідно додатку до акту зазначено, що в кафе знаходився на час перевірки одна пляшка коньяку "Арарат" 5р. 0,5, по ціні 278грн., дві пляшки коньяку "Арарат" 3 р. 0,5 по ціні 217грн. за кожну, три пляшки горілки "Немиров делікат" 0,5 по ціні 75 грн. за кожну, п'ять пляшок горілки "Немиров Лайт" 0,5 по ціні 75 грн. за кожну, одна пляшка шампанського "Артемівське" н/сол. 0,75 по ціні 70 грн., дві пляшки вина "Старий Єреван" 0,75 по ціні 142 грн. за кожну, сім пачок цигарок "Парламент" по ціні 11 грн., 10 пачок цигарок "Кент" та "Мальборо" по ціні 8,50грн. за кожну. Акт перевірки підписаний директором ОСОБА_3 без зауважень, відповідачем акт одержаний.

Згідно ст. 15 Закону України № 481 передбачено, що зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання , незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру. Порядок ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання затверджено наказом ДПАУ від 28.05.2002 р. № 251

Закон України № 481 передбачає, що місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання та Єдиний державний реєстр місць зберігання (Єдиний реєстр - перелік місць зберігання, який ведеться органами державної податкової служби України і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників. До Єдиного реєстру вносяться:

місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

місця зберігання спирту суб'єктів підприємницької діяльності виробників спирту та алкогольних напоїв;

місця зберігання спирту суб'єктів підприємницької діяльності, які отримують спирт для забезпечення виробничих та інших потреб, якщо його кількість перевищує 100 декалітрів на квартал. Для внесення до Єдиного реєстру місць зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв або тютюнових виробів суб'єкти підприємницької діяльності подають заяву до регіонального управління Департаменту за місцезнаходженням місця зберігання (абз. 5 п. 2.1 Порядку). Довідка видається Департаментом або його регіональним управлінням, до якого була подана заява про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру, уповноваженому представнику заявника (керівнику чи іншій особі за довіреністю) або надсилається рекомендованим листом на адресу заявника. Довідка про внесення місця зберігання спирту до Єдиного реєстру видається протягом п'яти календарних днів від дати подання заяви, а довідка про внесення місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів до Єдиного реєстру - протягом семи календарних днів від дати подання заяви.

Згідно ст. 17 Закону № 481 передбачено штрафну санкцію за зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру в розмірі 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень. Кафе, де зберігались алкогольні напої та тютюнові вироби, вважається і місцем зберігання таких напоїв та виробів, та повинно бути внесено до Єдиного реєстру згідно із заявою суб'єкта підприємницької діяльності за місцезнаходженням місця зберігання.

Рішення про застосування фінансових санкцій від 25.01.2010 № 210433-2121-32 на суму 3 400 грн. було надіслано відповідачу, що підтверджується копією поштового повідомлення з відміткою 17.02.2010 про одержання. Рішення про застосування фінансових санкцій до часу розгляду справи оскаржено чи скасовано не було, тому є обов'язковим до виконання. Відповідачем суму фінансової санкції в добровільному порядку не сплачено.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

За таких обставин, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню. Судові витрати не стягуються, оскільки позов заявлений суб'єктом владних повноважень.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 94, 128, 158 - 163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Позов задовольнити. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Тенгіз-Дніпро" (73000, вул. Московська, 41/11, м. Херсон, код ЄДРПОУ 21293124) до Державного бюджету (код платежу 21081100, код банку 24104230, ГУДКУ у Херсонській області, р/р 31116106700002, МФО 852010) штрафну санкцію в сумі 3 400 грн. (три тисячі чотириста гривень) - стягувач Регіональне управління Департаменту САТ ДПА України у Херсонській області (вул. Суворова, 29, м. Херсон, 73000).

Виконавчий лист про виконання постанови видати позивачу за його заявою після набрання постановою законної сили.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Хом'якова В.В.

кат. 6.6.5