Постанова № 11349521, 15.09.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.09.2010
Номер справи
2а-5777/10/1270
Номер документу
11349521
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.9

ПОСТАНОВА

Іменем України

15 вересня 2010 року Справа № 2а-5777/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді Ірметової О.В.,

при секретарі судового засідання Вівдюк М.М.,

За участю сторін:

представник позивача: Луценко О.О.,

представник відповідача: не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Приватного підприємства «Фелікс» про стягнення суми економічних санкцій у розмірі 5130,00 грн., -

В С Т А Н О В И В:

15 липня 2010 року до суду надійшов адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Приватного підприємства «Фелікс» про стягнення суми економічних санкцій у розмірі 5130,00 грн., у якому позивач зазначив, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області у період з 16.06.2010 року по 22.06.2010 року проводилась перевірка ПП «Фелікс» з питання дотримання державної дисципліни цін, за результатами якої були виявлені порушення формування та застосування цін (тарифів). Загальна сума необґрунтовано отриманої виручки склала 1709,00 грн.

Рішенням Держінспекції з контролю за цінами в Луганській області за вказане порушення до відповідача були застосовані економічні санкції у розмірі 3420,00 грн.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, дав пояснення щодо суті позовних вимог, просив суд стягнути з відповідача економічні санкції у розмірі 5130,00 грн.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, причин неявки суду не повідомив, про час та дату судового засідання був повідомлений належним чином, без порушення вимог ст. 35 КАС України.

Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлені настутні обставини у справі, які підтверджуються наданими доказами.

Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області у період з 16.06.2010 року по 22.06.2010 року проводилась планова перевірка ПП «Фелікс» з питання дотримання діючого порядку декларування змін оптово-відпускних цін на продовольчі товари, відповідно до постанови КМУ від 17.10.2007 року №1222; дотримання діючого порядку формування та застосування цін на окремі види продовольчих товарів. Перевірка проведена з відома директора ПП «Фелікс» за участю головного бухгалтера.

За результатами вибіркової перевірки діючого порядку формування та застосування цін на хліб «Успенський» із суміші борошна вищого ґатунку та 1 ґатунку, 0,75 кг та олію соняшникову ТМ «Олком», відповідно до вимог розпорядження голови облдержадміністрації від 08.11.2007 року №1411 «Про регулювання цін на окремі види продовольчих товарів» у період з 01.07.2009 року по 31.05.2010 року, встановлено застосування відповідачем торгівельних надбавок понад затверджений граничний розмір до ціни товаровиробника та оптового посередника, сума необґрунтовано одержаної виручки склала 644,48 грн.

За результатами вибіркової перевірки у період з 26.01.10 року по 22.05.10 року встановлено порушення діючого порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на молоко та молочні вироби відповідно до постанови КМУ від 17.10.2007 року №1222 «Про затвердження Порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари». Сума необґрунтовано одержаної виручки ПП «Фелікс» склала 1115,01 грн.

За результатами перевірки було складено акт від 22 червня 2010 року № 352 (а.с.3-5).

На підставі зазначеного акту перевірки від 22.06.2010 року № 352 Держінспекцією з контролю за цінами в Луганській області винесено рішення від 24.06.2010 року №213, яким за вказане порушення на підставі статті 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» застосовані економічні санкції у розмірі 5130,00 грн., які складаються з штрафу в сумі 3420,00 грн. і вилучення необґрунтовано одержаної виручки в сумі 1710,00 грн.

25.06.2010 року рішення від 24.06.2010 року №213, претензія і припис були направлені на адресу ПП «Фелікс», що підтверджується квитанцією та повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.7 зворотній бік).

На теперішній час зазначене рішення Державної інспекції з контролю за цінами 24.06.2010 року №213 відповідачем у визначений законодавстві строк не оскаржено і є чинним на день подання позову до суду.

Відповідно до пункту 1.4 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої спільним наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України та Міністерства фінансів України від 03.12.2001 № 298/519 підставою для застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін є одержання суб'єктами господарювання необґрунтованої виручки в результаті порушення ними чинного в періоді, що перевіряється, порядку встановлення та застосування цін і тарифів, які регулюються уповноваженими органами відповідно до вимог законодавства.

Відповідно до статті 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» вся необґрунтовано одержана підприємством сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства. Крім того, стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки.

Відповідно до ст.6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», п.12 додатка до постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.1996 року №1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)» Луганською обласною державною адміністрацією 08.11.2007 року №1411 видане розпорядження про регулювання цін на окремі види продовольчих товарів, яким встановлені граничні розміри торгівельних та постачальницько-збутових надбавок на окремі види продовольчих товарів, що реалізуються субєктами підприємницької діяльності, у т.ч. фізичними особами-підприємцями, кінцевому споживачеві з урахуванням транспортних витрат.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2007 року №1222 затверджено Порядок декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари (далі - Порядок) та визначає механізм декларування субєктами господарювання зміни оптово-відпускних цін на борошно пшеничне вищого, першого і другого сорту, борошно житнє обдирне, яловичину, свинину, мясо птиці (тушка), ковбасні вироби варені, крім вищого сорту, молоко коровяче питне з вмістом жиру до 2,5 відсотка, сир кисломолочний з вмістом жиру до 9 відсотків, сметану з вмістом жиру до 20 відсотків, масло вершкове з вмістом жиру до 72,5 відсотка, яйця курячі, цукор-пісок, олію соняшникову.

Згідно з п.2 даного Порядку декларуванню підлягають зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари, зазначені у пункті 1 цього Порядку, у разі, коли такі ціни збільшуються протягом місяця більш як на 1 відсоток.

З урахуванням того, що під час судового розгляду справи було встановлено та підтверджено матеріалами справи порушення з боку відповідача ПП «Фелікс» діючого порядку декларування змін оптово-відпускних цін на продовольчі товари, відповідно до постанови КМУ від 17.10.2007 року №1222 та дотримання діючого порядку формування та застосування цін на окремі види продовольчих товарів, суд дійшов до висновку про правомірність застосування позивачем економічних санкцій та стягнення на користь державного бюджету необгрунтовано отриманої виручки, а тому позовні вимоги підлягають зодоволенню.

Відповідно до ч.2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Приватного підприємства «Фелікс» про стягнення суми економічних санкцій задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного підприємства «Фелікс» (пл. Комсомольська, буд.1, м.Краснодон, Луганська область, 94499, р/р 26005002318441 в ЗАТ «ОТП Банк» м. Київ, МФО 300528, код за ДРФО 13380949) на користь Державного бюджету України (код виду платежу 21081100, МФО 804013, одержувач: Держбюджет Краснодонського району, код 24048922, р/р 31117106700134) економічні санкції в сумі 5130,00 грн. (пять тисяч сто тридцять гривень 00 коп.).

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Повний текст постанови складено та підписано 15 вересня 2010 року.

СуддяО.В. Ірметова