справа № 2а-5980/10/0670
категорія 6.6.4
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 вересня 2010 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Токарева М.С. ,
при секретарі - Янушевській В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Державна податкова інспекція у м. Житомирі <Текст >
до відкритого акціонерного товариства "Житомирський маслозавод" <Текст >
про стягнення 22501,10 грн.,-
встановив:
У липні 2010 року Державна податкова інспекція в м.Житомирі звернулася до суду з позовом до відкритого акціонерного товариства "Житомирський маслозавод" про стягнення заборгованості в сумі 22501,10 грн. Вимоги мотивує тим, що в результаті проведеної перевірки з питань дотримання вимог податкового , валютного та іншого законодавства до відповідача було застосовано фінансові санкції на загальну суму 22501,10 грн. за виявлені порушення Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні".
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити.
Представник відповідача до суду повторно не зявився, своїми процесуальними правами, що передбачені ст.49 КАС України, не скористався, щодо причин неявки до суду не повідомив, незважаючи на те, що про час і місце судового засідання був повідомлений належним чином.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали адміністративної справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відкрите акціонерне товариство "Житомирський маслозавод" зареєстрований як субєкт господарювання - юридична особа виконавчим комітетом Житомирської міської ради 18 березня 1992 року та знаходиться на обліку як платник податків в державній податковій інспекції у м.Житомирі.
23 жовтня 2009 року державною податковою інспекцією в м.Житомирі була проведена документальна планова виїзна перевірка з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 січня 2008 року по 30.06.2009 року.
В результаті даної перевірки, було виявлено порушення п.1, 2, 5 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та п.п.2.11, 3.1, 3.2 "Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні" про що було складено акт № 7018/23-1/00182863/0110 від 23.10.2009 року.
За результатами розгляду матеріалів перевірки та за фактами виявлених порушень, державною податковою інспекцією в м.Житомирі було винесено рішення про застосування штрафних санкцій № 0010362302 від 05.11.2009 року на суму 2931,40 грн. та № 0010372302 від 05.11.2009 року на суму 19569,70 грн.
Відомостей щодо оскарження зазначених рішень судом не встановлено.
Відповідно до п.1, 2, 5 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
- у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України.
Було встановлено, що відповідач не роздрукував відповідний розрахунковий документ встановленої форми та змісту на суму 586, 28 грн.
Відповідно до п.2. 11 "Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні" видача готівкових коштів під звіт або на відрядження (далі - під звіт) здійснюється відповідно до законодавства України.
Видача готівкових коштів під звіт на закупівлю сільськогосподарської продукції та заготівлю вторинної сировини, крім металобрухту, дозволяється на строк не більше 10 робочих днів від дня видачі готівкових коштів під звіт, а на всі інші виробничі (господарські) потреби на строк не більше двох робочих днів, уключаючи день отримання готівкових коштів під звіт.
Якщо підзвітній особі одночасно видана готівка як на відрядження, так і для вирішення в цьому відрядженні виробничих (господарських) питань (у тому числі для закупівлі сільськогосподарської продукції у населення та заготівлі вторинної сировини), то строк, на який видана готівка під звіт на ці завдання, може бути продовжено до завершення терміну відрядження.
Видача відповідній особі готівкових коштів під звіт проводиться за умови звітування нею у встановленому порядку за раніше отримані під звіт суми.
Звітування за одержані під звіт готівкові кошти здійснюється відповідно до законодавства України.
Відповідно до п.3.1 "Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні" касові операції оформляються касовими ордерами, видатковими відомостями, розрахунковими документами, документами за операціями із застосуванням платіжних карток, іншими касовими документами, які згідно із законодавством України підтверджували б факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) готівкових коштів.
Згідно п.3.2 "Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні" касові операції, що проводяться відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", оформляються згідно з вимогами цього Закону.
Як встановлено перевіркою відповідач провів готівкові розрахунки без подання одержувачем коштів платіжного документа встановленої форми та змісту в бухгалтерію підприємства на загальну суму 19111,18 грн. Також, відповідач здійснив видачу готівкових коштів під звіт без повного звітування щодо раніше виданих коштів на суму 1834,09 грн.
Відповідно до п.1 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Акт перевірки підписаний відповідачем з зауваженнями.
З огляду на викладене, позов обґрунтований та підлягає задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 122, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив:
Позовні вимоги державної податкової інспекції в м.Житомирі до відкритого акціонерного товариства "Житомирський маслозавод" задовольнити.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Житомирський маслозавод" в дохід держави фінансові сакції в сумі 22501,10 грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.
Уразі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя:М.С. Токарева
Повний текст постанови виготовлено: <Дата >
присуджено до стягнення <сума >грн.
матеріальну шкоду <сума >грн.
моральну шкоду <сума >грн.