Єдиний державний реєстр судових рішень
21.09.10 <копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2010 р. Справа № 2а-4474/10/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Чорної В. В. <Текст > при секретаріЧерненко А.А. за участю: представника позивача Косенко О.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» до Комунального підприємства "Комунальник" про стягнення штрафу, - ВСТАНОВИВ: 08 квітня 2010 року Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства «Комунальник» про стягнення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 340 грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на підставі акту обстеження від 19.11.2008 року, в якому зафіксовано факти порушення відповідачем законодавства про електроенергетику, позивачем видано припис №1-04-03-7307/П/ТЕС-4/0446 від 19.11.2008 року, із зазначенням обовязкових для виконання заходів та строків їх виконання. При перевірці виконання Комунальним підприємством «Комунальник» вимог припису від 19.11.2008 року, посадовими особами Павлоградського відділення Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Дніпропетровській області встановлено факт невиконання окремих вимог припису, про що складено акти перевірок № 10/13-143 від 08.04.2009 року, та № 10/13-143/1 від 10.04.2009 року. У відповідності до ст. 27 Закону України «Про електроенергетику», у звязку з ухиленням відповідача від виконання припису №1-04-03-7307/П/ТЕС-4/0446 від 19.11.2008 року, позивачем винесено постанову №2/0028 від 10.04.2009 року про накладення на КП «Комунальник» штрафу за порушення законодавства про електроенергетику в сумі 340 грн. Добровільно відповідач штраф не сплачує, що стало підставою для звернення позивача до суду. В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, та просив їх задовольнити у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві. Відповідач, належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, свого представника в судове засідання не направив, заперечень проти позову не надав, з клопотанням про відкладення розгляду справи не звертався. За таких обставин, у відповідності до вимог ст. 128 КАС України, справу розглянуто без його участі.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до частини 1 статті 9 Закону України «Про електроенергетику», державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до Статуту, затвердженого Наказом Міністерства палива та енергетики України від 27.02.2007 року № 121, Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» засноване на державній власності, та підпорядковується Міністерству палива та енергетики України відповідно до Указу Президента України від 14.04.2000 р. № 598/2000 «Про Міністерство палива та енергетики України».
У відповідності до підпункту 1.1. пункту 1 Положення про відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», позивач є відокремленим підрозділом державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго».
Згідно пункту 2 Додатку 1 до Положення про відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», структурним підрозділом відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» є Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпропетровській області.
У відповідності до підпункту 2.1. пункту 2 Положення про Державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпропетровській області, затвердженого начальником Держенергонагляду в Дніпровському регіоні від 20.10.2006 року, метою діяльності Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпропетровській області є сприяння забезпеченню сталого функціонування обєднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням субєктами електроенергетики, субєктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії.
Підпунктом 3.1.15. Положення про Державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпропетровській області, затвердженого начальником Держенергонагляду в Дніпровському регіоні від 20.10.2006 року передбачено, що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпропетровській області здійснює в межах своєї компетенції державний нагляд за технічним станом та організацією експлуатації електричних і теплових установок та мереж субєктів електроенергетики, субєктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії.
19.11.2008 року старшими державними інспекторами з енергетичного нагляду Павлоградського відділення Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпропетровській області ОСОБА_5, ОСОБА_2 та ОСОБА_6 проведено обстеження КП «Комунальник» з питань технічного стану та експлуатації електроустановок споживачів. За результатами обстеження, виявлено порушення законодавства в сфері споживання електричної енергії, про що складено акт обстеження № 1-04-03-7307/А/ТЕС-4/0446 від 19.11.2008 року.
Зазначений акт обстеження без заперечень підписаний директором КП «Комунальник». Примірник акту отримано особисто директором підприємства 27.11.2008 року.
На підставі ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», ст. 9 Закону України 2Про електроенергетику», 19.11.2008 року посадовими особами Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпропетровській області на адресу КП «Комунальник» внесено припис № 1-04-03-7307/П/ТЕС-4/0446, яким визначено перелік обовязкових заходів для усунення виявлених перевіркою порушень законодавства.
Зазначений припис 27.11.2008 року отримано під розписку особисто директором КП «Комунальник».
08.04.2009 року з метою перевірки виконання вимог припису, посадовими особами позивача проведено перевірку виконання вимог припису № 1-04-03-7307/П/ТЕС-4/0446 від 19.11.2008 року КП «Комунальник», про що складено акт перевірки № 10/13-143 від 08.04.2009 р. Перевіркою встановлено факт невиконання підприємством окремих вимог припису від 19.11.2008 року, що відображено у акті перевірки.
Аналогічну перевірку проведено 10.04.2009 року, про що складено акт № 10/13-143/1, в якому зафіксовано факт повторного невиконання пунктів 1,4, 5, 11, 12, 14, 20, 21, 22, 24, 30, 31, 33 зазначеного вище припису. Акт перевірки без зауважень підписаний виконуючим обовязки директора КП «Комунальник» Ромашко М.Л.
Відповідно до пункту 11 «Положення про державний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.96 № 929 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 17.05.2002 № 665), визначені права Держенергонагляду, зокрема: вимагати в межах своєї компетенції від суб'єктів електроенергетики та споживачів вжиття заходів для усунення виявлених Держенергонаглядом порушень; отримувати в установленому порядку від суб'єктів електроенергетики та споживачів інформацію, необхідну для виконання покладених на них завдань; видавати суб'єктам електроенергетики та споживачам обов'язкові для виконання приписи щодо усунення порушень нормативно-правових актів.
Згідно ст. 27 Закону України «Про електроенергетику», суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Санкції, передбачені частиною третьою статті 27 Закону України «Про електроенергетику», застосовуються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Положенням про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 № 1312, встановлено, що штрафи за порушення законодавства про електроенергетику накладаються на суб'єктів господарської діяльності за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій; рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарської діяльності, складеного посадовими особами Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії; рішення про накладення штрафу оформляється постановою Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
10.04.2009 року державними інспекторами з енергетичного нагляду Павлоградського відділення Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпропетровській області винесено постанову № 2/0028 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику, яку того ж дня вручено виконуючому обовязки директора КП «Комунальник» Ромашко М.Л.
Постанова про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику відповідачем не оскаржувалася. У добровільному порядку штраф також не був сплачений.
Відповідно до ч. 6 статті 27 Закону України «Про електроенергетику», суми штрафів зараховуються до Державного бюджету України.
Відповідно до пункту 10 «Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 року № 929, штраф повинен бути сплачений протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпропетровській області діяла в межах повноважень та у спосіб, що передбачені законами України, а тому позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 122, 160-162, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» - задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства «Комунальник» (код ЄДРПОУ 31974917) на користь державного бюджету (р\р 31119106700379 у банку Головного управління Державного казначейства України у Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 24232318, МФО 805012, одержувач Державний бюджет Юрївського району Дніпропетровської області, 21081100) штраф згідно постанови № 2/0028 від 10.04.2009 р. в сумі 340 грн. (триста сорок гривень).
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо судом у відповідності до частини 3 статті 160 КАС України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови, а також в разі прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови складений 14.09.2010 року.
Суддя <(підпис) >
< Список >
< Список >
< Список >В.В. Чорна
< суддя учасник колегії >
< ПІБ Судді >
< ПІБ Судді >