ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
20.09.10Справа №2а-7754/10/2/0170 (10:24)
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В. , при секретарі Дрягіні В.П.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Бахчисарайському районі АР Крим
до фізичної особи –підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості в сумі 2416,25 грн.,
за участю представників:
від позивача – не з’явився
від відповідача – не з’явився
Суть спору: Державна податкова інспекція у Бахчисарайському районі АР Крим (далі позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до фізичної особи –підприємця ОСОБА_1 (далі – відповідач) про стягнення 2416,25грн. заборгованості, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем не сплачуються у встановлені законодавством строки та розмірі штрафні санкції, що застосовані за порушення вимог податкового законодавства.
Позивач явку свого представника у судове засідання, яке відбулося 20.09.2010 року, не забезпечив, про час та день розгляду справи повідомлений належним чином. 20.09.2010 року від нього надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності його представника, у зв’язку з неможливістю явки.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про час та день розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення № 13785355, про причин неявки суд не повідомив.
Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості його участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач 09.03.1999 року зареєстрований Бахчисарайською районною державною адміністрацією АР Крим як фізична особа – підприємець, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію серії В01 № 610276.
Державною податковою інспекцією у Бахчисарайському районі АР Крим 16.02.2010 року проведено перевірку за дотриманням суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці – торгівельного лотку розташованого у м. Сімферополь, пл. Привокзальна.
В ході перевірки виявлені порушення п.п. 1,2,5,13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: перевіряючими здійснено покупку на суму 05,50грн., товар та здача були видані, розрахункова операція через розрахункову книжку не проведена, відповідний розрахунковий документ не виписаний та не виданий; невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, які зазначені в розрахунковій книжці склала 75,25грн.
Крім того, відповідачем було порушено ст. ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 року № 481/95-ВР, що виявилося у здійсненні роздрібної торгівлі тютюновими виробами без наявності відповідної ліцензії.
Результати перевірки зафіксовані в акті № 003245 від 16.02.2010р.
Перевірку було проведено в присутності продавця відповідача, з актом перевірки він ознайомлений, акт ним підписаний без зауважень, один примірник акту отриманий.
За порушення норм діючого законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, 25.02.2010року відносно відповідача прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 000038233 на суму 716,25грн.; № 000069233 на суму 1700,00 грн.
Вказані рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій отримані відповідачем 06.04.2010р., про що свідчить відмітка на повідомленні про вручення поштового відправлення № 615938 та на корінці рішення про застосування фінансових (штрафних санкцій).
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
1) у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;
3) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та тютюновими виробами визначені у Законі України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Відповідно до ст. 15 вказаного закону роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами підприємницької діяльності всіх форм власності за наявності у них ліцензій.
Відповідно до ст. 1 Закону під ліцензією слід розуміти документ державного зразка, який засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку
Відповідальність за порушення норм Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначена у ст. 17, відповідно до якої у разі здійснення оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій накладається штраф у розмірі 200% вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн.
Таким чином, суд дійшов висновку про правомірність застосування до відповідача фінансових санкцій у сумі 2416,25грн. (20 н.н.д*17,00грн+340,00грн. +5*75,25грн.=376,25грн.+1700,00грн.)
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій винесені з порушенням діючого законодавства.
З огляду на зазначене вище, суд дійшов висновку, що відповідачем вірно зроблений розрахунок суми штрафних (фінансових) санкцій, застосованих до відповідача за порушення вимог чинного законодавства.
Статтею 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Судом встановлено, що станом на день розгляду справи відповідачем заборгованість у розмірі 2416,25грн. не сплачена.
Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках— коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.
Приймаючи до уваги те, що відповідачем у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надані докази сплати заборгованості у повному обсязі або оскарження зазначених рішень, суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити.
Керуючись ст. ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 заборгованість зі сплати фінансових санкцій у сумі 2416 (дві тисячі чотириста шістнадцять) гривень 25 копійок в дохід державного бюджету України на р/р 31112104700048 ГУ ДКУ в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 34741000,.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Яковлєв С.В.