ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
16.09.10Справа №2а-7057/10/2/0170 15:01 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В.при секретарі Дряніні В.П.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим
до фізичної особи-підприємеця ОСОБА_1
за участю представників:
від позивача Шилін В.С., довіреність від 16.04.2010р.,
від відповідача не зявився;
Суть спору: Державна податкова інспекціяв м. Сімферополі АР Крим (далі позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з фізичної особи-підприємеця ОСОБА_1 (далі відповідач) заборгованості в сумі 12598,60 грн., у тому числі 12012,3 грн. податку на додану вартість та 586,22 грн. податку з доходів фізичних осіб, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем несвоєчасно провадиться сплата узгоджених податкових зобовязань.
Представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, на задоволені позовних вимог наполягав.
Відповідач у судове засідання не зявився, про час та день судового засідання повідомлений належним чином, клопотання про розгляд справи за його відсутності до суду не надав, про причини неявки суду не повідомив.
Суд, враховуючи належне повідомлення сторін про час та день розгляду справи, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості його участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач 28.02.2007року зареєстрований виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим як фізична особа підприємець, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію серії НОМЕР_1 та взятий на облік ДПІ в м. Сімферополь АР Крим.
Згідно зі статтею 4 Закону України “Про систему оподаткування”, платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є, зокрема, фізичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обовязок сплачувати податки і збори.
Таким чином, відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” та повинен у строки, встановлені чинним законодавством, подавати до податкових органів податкову звітність та своєчасно сплачувати самостійно визначену в ній суму податкових зобовязань.
Статтею 9 Закону України “Про систему оподаткування” встановлено, що платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідач є платником податку з доходів фізичних осіб підприємців, порядок, підстави та строки сплати якого передбачені Законом України “Про податок з доходів фізичних осіб” від 22.05.2003 № 889-IV, а також Декретом Кабінету Міністрів України “Про прибутковий податок з громадян” № 13-92 від 26.1992 року.
Відповідно до п. а ч.1 ст. 14 Декрету КМУ «Про прибутковий податок з громадян» податковим періодом є один календарний рік.
Згідно з пунктом 3 статті 14 Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.1992, № 13-92 "Про прибутковий податок з громадян" податок, обчислений податковими органами, сплачується в такому порядку: протягом року платники щоквартально сплачують до бюджету по 25 процентів річної суми податку, обчисленої за доходами за попередній рiк, а платники, які вперше залучаються до сплати податку, - 25 процентів суми, обчисленої їм податковими органами за оціночним доходом на поточний рiк. Для сплати авансових платежів податку встановлюються такі строки протягом року: до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня i до 15 листопада. У разі значного збільшення або зменшення протягом року доходу платника податковими органами може бути проведено перерахунок сум податку за строками сплати податку, що не настали.
05.02.2010 року відповідачем у порядку звітності надана декларація про доходи одержані за період 01.01.2009р. - 31.01.2009р., згідно якого сума чистого доходу становить 13846 грн.
На підставі перерахунку за 2009 рік позивачем у податковому повідомленні № 0003551702/0 від 12.02.2010 року відповідачу визначений податок з доходів фізичних осіб у розмірі 168,05грн., податкове повідомлення отримано відповідачем 24.02.2010р.
Згідно розрахунку авансових платежів на 2010 рік, позивачем у податковому повідомленні № 0003561702/0 від 12.02.2010 року відповідачу визначений податок з доходів фізичних осіб у розмірі 519,23грн. податкове повідомлення отримано відповідачем 24.02.2010р.
Самостійно відповідачем податок з доходів фізичних осіб сплачений частково у сумі 101,06грн., в порядку встановленому ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати заборгованості у сумі 586,22грн.
Порядок нарахування, сплати та подання звітності по податку на додану вартість встановлений Законом України "Про податок на додану вартість".
Згідно п.п. 7.8.1. ст. 7 Закону 168 (в редакції Закону N 2505-IV від 25.03.2005) податковим періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Законом, календарний квартал.
Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання, це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Пунктом 1.3 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податковий борг (недоїмка) представляє собою податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку вказує у податковій декларації.
Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.
Згідно з пп.5.2.1 п.5.2. ст.5 Закону №2181 податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту (апеляційного або судового оскарження).
Відповідно до пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.6.1 ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
Позивачем, 06.08.2009року проведено документальну невиїзну перевірку відповідача з питань дотримання граничних термінів сплати узгоджених податкових зобовязань за період з 24.02.2009 року до 18.05.2009 року.
За результатами проведеної перевірки складений акт № 7321/17-2/2757623495 від 06.08.2009 року, яким зафіксовано порушення відповідачем вимог пп.5.3.1. п.5.3 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” в частині невчасної слати до бюджету ПДВ.
06.08.2009 року позивачем винесено податкове повідомлення рішення № 0007751702/0 про застосування до відповідача штрафних санкцій у сумі 621,13грн., яке отримано відповідачем 06.08.2009 року.
Самостійно відповідачем штрафні санкції сплачено у сумі 237,00грн., таким чином, заборгованість зі сплати штрафних санкцій складає 383,38грн.
Відповідачем у порядку звітності надані податкові декларації з податку на додану вартість, якими самостійно визначені податкові зобовязання у сумі:
-№ 176743 від 17.08.2009 року 1368,00грн.;
-№ 189356 від 17.09.2009 року 1329,00грн.;
-№ 223573 від 19.10.2009 року 516,00грн.;
-№ 255316 від 17.11.2009 року 1075,00грн;
-№ 1267229 від 17.12.2009 року 1678,00грн.;
-№ 2292914 від 18.01.2010 року 1754,00грн;
-№ 13214 від 17.02.2010 року 2216,00грн.;
-№ 23075 від 18.03.2010 року 1693,00грн., а всього у сумі 11629,00грн.
Самостійно визначені зобовязання з податку на додану вартість у сумі 11629,00грн, відповідачем не сплачено, таким чином, заборгованість з податку на додану вартість відповідача становить 12012,38грн. (11629,00+383,38)
Відомостей щодо оскарження податкового повідомлення рішення № 0007751702/0 про застосування до відповідача штрафних санкцій у сумі 621,13грн. суду не надано.
Відповідно, сума податкового зобовязання з податку на додану вартість у сумі 12012,38 грн. є узгодженою та підлягає стягненню з відповідача.
Згідно статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Пунктом 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадкахкоштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Приймаючи до уваги, що відповідачем під час розгляду справи не надано доказів сплати податку з доходів фізичних осіб у сумі 586,22грн. та заборгованості з податку на додану вартість у сумі 12012,38грн., суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з фізичної особи-підприємеця ОСОБА_1 (95044, АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_2) заборгованість по податку з доходів фізичних осіб в сумі 586,22грн., код платежу 5211010203 р/р 33218801700005 в місцевий бюджет Центрального району м. Сімферополя, ГУ ГКУ в АР Крим, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026; заборгованість по податку на додану вартість у сумі 12012,38грн., код платежу 3014010100, р/р 311140294700002 в Державний бюджет м. Сімферополя ГУ ГКУ в АР Крим, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Яковлєв С.В.