ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 109
ПОСТАНОВА
Іменем України
30.10.2007
Справа №2-4/12952-2007А
За позовом Джанкойського міськрайонного центру зайнятості (96100, АР Крим, м. Джанкой, вул. Леніна, 8\1)
до відповідача Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Ізумрудний» (96116, АР Крим, Джанкойський район, с. Ізумрудне, вул. Свободна, 33)
про стягнення 93257,38 грн.
Суддя І.К. Бєлоглазова
при секретарі Комєдєві В.В.
представники:
Від позивача – Прасолова І.В., предст., дов. вих. від 10.01.2007 р. № 01-07\44
Від відповідача – Власенко С.О., предст., дов. до 31.12.2007 р.
Суть спору:
Джанкойський міськрайонний центр зайнятості, м. Джанкой, звернувся в порядку, визначеному п. 6 Перехідних та прикінцевих положень КАС України, до господарського суду АР Крим з позовом до Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Ізумрудний», Джанкойський район, с. Ізумрудне, про стягнення 93257,38 грн. заборгованості з внесків до Фонду загальнообов'язкового державного страхування України на випадок безробіття. Позовні вимоги обґрунтовані ст. 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та мотивовані тим, що відповідачем не сплачуються у встановлені законодавством строки страхові внески.
Представник відповідача проти позову заперечує з підстав, викладених у запереченнях на позов.
Розглянув матеріали справи, дослідив у порядку, визначеному ст. 138 Кодекса адміністративного судочинства України докази, зібрані у справі, заслухав пояснення представника позивача відповідно до ст. 139 Кодекса адміністративного судочинства України, суд -
ВСТАНОВИВ:
Сільськогосподарський виробничий кооператив «Ізумрудний» є роботодавцем та зареєстрований як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття .
Правові, фінансові та організаційні відносини у сфері загальнообов’язкового державного страхування на випадок безробіття врегульовані Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, (далі - Закон).
Відповідно до пункту 3 статті 17 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці.
Стаття 35 зазначеного Закону, передбачає обов’язок роботодавця своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески.
Згідно частини 1 статті 38 Закону та пункту 9.1 Інструкції про порядок числення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття і обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, затвердженою наказом Міністерства праці і соціальної політики України від 18.12.200р. №339 (далі - Інструкція), роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати й неповну сплату страхових внесків. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом внесків (недоїмки), штраф, пеню.
Частиною 2 статті 38 Закону встановлено, що не сплачені в строк страхові внески, пеня й штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку, а статтею 39 зазначеного закону передбачено, що спори, які виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються у судовому порядку.
Відповідно до розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за перше півріччя 2007 року, поданої відповідачем у районний центр зайнятості у порядку звітності, за СВК «Ізумрудний» склалася недоїмка зі сплати страхових внесків та пені у сумі 178801,95 грн.( а. с. 7).
Однак, зважаючи на те, що на підставі рішень ГС АР Крим від 16.08.2005 року у справі № 2-25\10526.1-2005 та від 21.09.2006 року у справі № 2-23\4667.1-2006 з відповідача вже стягнено 102528,67 грн., а розрахункова відомість за 1 півріччя 2007 року надана з наростаючим підсумком, сума боргу станом на 1.04.2005 року становить 85544,57 грн. і підлягає стягненню з відповідача.
Посилання відповідача на те, що позов не підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства безпідставні, оскільки з 01.09.2005р. набрав чинність Кодекс адміністративного судочинства України. Відповідно до п. 6 Прикінцевих та Переходних положень КАС України до початку діяльності окружного адміністративного суду, адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до ГПК України 1991 р., вирішуються відповідним господарським судом за правилами КАС України. При цьому підсудність таких справ визначається ГПК України.
Згідно зі ст. 3 КАС України справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, суб’єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова особа чи службова особа, інший суб’єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.
Джанкойський міськрайонний центр зайнятості є орган державної виконавчої влади, у правовідносинах з суб’єктами підприємницької діяльності здійснює владні управлінські функції відповідно до положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, як спричинили втрату працездатності”, п. 6 Прикінцевих та Перехідних положень КАС України.
При вказаних обставинах, суд вважає, що вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню, оскільки підтверджуються матеріалами справи, та відповідають чинному законодавству України.
Згідно пункту 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем —фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 94, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Ізумрудний» (96116, АР Крим, Джанкойський район, с. Ізумрудне, вул. Свободна, 33, ідентифікаційний код 00233709) на користь Джанкойського міськрайонного центру зайнятості (96100, АР Крим, м. Джанкой, вул. Леніна, 8\1, п\р 37178301900087, код платежу 50040100, одержувач ВФСС на випадок безробіття м. Джанкой ЗКПО 20742815 в УДК в АР Крим МФО 824026) 93257,38 грн. заборгованості з внесків на випадок безробіття
Виконавчий лист буде видано позивачеві за його заявою після набрання постановою законної сили.
3. У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.
4. Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова набирає сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
5. Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
6. Постанову направити сторонам рекомендованою кореспонденцією.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Білоглазова І.К.