Єдиний державний реєстр судових рішень
СЕМЕНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Шевченка, 41а, смт Семенівка, Кременчуцький р-н., Полтавська обл., 38200
тел.(05341)9-17-39,факс 9-17-39,9-15-37,E-mailinbox@sm.pl.court.gov.ua
Справа №547/747/23
Провадження №3/547/364/23
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 вересня 2023 року смт Семенівка, Полтавська область
Суддя Семенівськогорайонного судуПолтавської областіВ.Ф.Харченко,розглянувши справупро адміністративнеправопорушення,що надійшлавід Секторуполіцейської діяльності№ 1відділення поліції№ 1Кременчуцького районногоуправління поліціїГУНП вПолтавській області,про притягненнядо адміністративноївідповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає: АДРЕСА_1 , не працює, пенсіонер, РНОКПП НОМЕР_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
ОСОБА_1 19.08.2023 о 18 год. 49 хв. в с. Заїчинці по вул. Центральна, Семенівської ОТГ Кременчуцького району Полтавської області, керував транспортним засобом мопедом MUSSTANG без номерного знаку з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота і поведінка що не відповідає обстановці. Від проходження огляду на встановлення стану алкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою приладу "Драгер" та у медичному закладі відмовився. Від керування транспортного засобу був відсторонений.
Зазначеним діянням ОСОБА_1 порушив вимоги пункту 2.5 Правил дорожнього руху України: Водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП) відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння.
ОСОБА_1 під час розгляду справи пояснив, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла його дружина. Надвечір 19.08.2023 він їхав на кладовище щоб покласти квіти до її могили. Алкогольні напої вживав за день до цього. Шкодує, що побоявся тоді пройти огляд на стан сп`яніння оскільки боявся що прилад покаже позитивну пробу. Просив не позбавляти його права керування транспортними засобами щоб мати змогу їздити мопедом. Був переконаний, що державна реєстрація мопеда і права на нього не потрібні. Щомісячний дохід має близько 7000,00грн.
Провина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні також підтверджується відповідними даними:
- протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 347000 від 19.08.2023;
- акту та направленням на встановлення стану алкогольного сп`яніння від 19.08.2023 які вказують на такі ознаки алкогольного сп`яніння ОСОБА_1 як запах алкоголю з порожнини рота, поведінка, що не відповідає обстановці;
- постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серія БАА № 986207 від 19.08.2023, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 126, ч. 1 ст. 126, ч. 5 ст. 121, ч. 6 ст. 121 КУпАП та накладеного адміністративне стягнення у виді штрафу у сумі 3400,00 грн за керування о 18 год. 49 хв. в с. Заїчинці по вул. Центральна, Семенівської ОТГ Кременчуцького району Полтавської області, керував транспортним засобом MUSSTANG не маючи права керування таким ТЗ, без полісу страхування відповідальності автовласників, незареєстрованим ТЗ, без мотошолома;
- відеозаписом з нагрудної бодікамери поліцейського, на якому поліцейський пояснює причину зупинки ОСОБА_1 як керування ним мотоциклом без мотошолома і без номерного знака на мотоциклі; поясненням ОСОБА_1 , що їде на кладовище, що пив трохи горілки через смерть дружини; поліцейський неодноразово пояснює, що відчуває від ОСОБА_1 запах алкоголю і бачить його незвичну поведінку, пропонує пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або у Семенівській лікарні, пояснює, що відмова від огляду тягне притягнення до адміністративної відповідальності; неодноразові чітко висловлені ОСОБА_1 небажання проходити огляд на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки чи у лікарні; пояснення поліцейського про безперервну відео зйомку що не вимагає присутності понятих тощо.
Згідно довідки СПД № 1 ВП № 1 КРУ ГУНП в Полтавській області №115/115/20/05-2022 ОСОБА_1 посвідчення водія не видавалось.
Відповідно до пунктів 2-4 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України, МОЗ України 09.11.2015 № 1452/735, огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану. Ознаками алкогольного сп`яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці. Ознаками наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є: наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп`яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота); звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість.
Згідно п. 12 розділу ІІ згаданої Інструкції у разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками, визначеними впункті 4розділу I цієї Інструкції, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров`я.
Відповідно до пунктів 2, 3, 7, 8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 № 1103, огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп`яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС. Огляд проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров`я (всільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку). Поліцейський забезпечує проведення огляду водія транспортного засобу в закладі охорони здоров`я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення відповідних підстав. Уразі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров`я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп`яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Отже згадані положення Інструкції і Порядку повністю дотримано упорядником протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст. 266 КУпАП огляд особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Ураховуючи зазначене, роблю висновок про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, за зазначених обставин, за яке він підлягає адміністративній відповідальності як інша особа.
Обставин, що пом`якшують або обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, не встановлено.
При накладенні адміністративного стягнення за адміністративне правопорушення враховуються межі стягнення, установлені КУпАП, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан.
З урахуванням викладеного вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 ого адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ст.ст. 401, 283 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 ого 536,80 грн судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 401, 130, 251, 252, 283-285, 294, 317 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.130 КУпАП, наклавши на нього адміністративне стягнення у виді штрафу 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить17000,00грн.
Код 21081300 "Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху"
Протокол ААД № 347000 від 19.08.2023
Код ЄДРПОУ 37959255
Рахунок UA 048999980313050149000016001
Банк утримувача Казначейство України
Код банку отримувача 899998
Отримувач коштів ГУК Полтав.обл./Полтавська/21081300
Стягнути з ОСОБА_1 536,80 судового збору на користь держави:
Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106
Код отримувача (код ЄДРПОУ) 37993783
Банк отримувача Казначейство України (ЕАП)
Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001
Класифікація доходів бюджету 22030106
У разінесплати порушником17000,00грн штрафуне пізнішяк через15днівз днявручення йомупостанови пронакладення штрафу,а вразі оскарженняпостанови не пізнішяк через15днів здня повідомленняпро залишенняскарги беззадоволення,у порядкупримусового виконанняпостанови простягнення штрафустягнути з ОСОБА_1 34000,00грн штрафу і витрати на облік адміністративних правопорушень, що визначається Кабінетом Міністрів України.
Копію постанови протягом трьох днів вручити або вислати особі, щодо якої її винесено.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня винесення до Полтавського апеляційного суду через Семенівський районний суд Полтавської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч.1 ст. 287 КУпАП.
Постанова підлягає примусовому виконанню протягом трьох місяців після набрання нею законної сили. В разі оскарження постанови перебіг строку зупиняється до розгляду апеляційної скарги.
Суддя В.Ф.Харченко