Постанова № 11338327, 03.06.2008, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
03.06.2008
Номер справи
16/111а
Номер документу
11338327
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

          

03.06.08                                                                                           Справа№ 16/111А

Господарський суд Львівської області у складі судді Іванчук С.В. при секретарі судових засідань Шереметі О.П. розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

За позовом: Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Львів

До відповідача : Агрофірми „Беркут”,с.Дережичі Дрогобицького району

Про стягнення 5126,38грн.

За участю представників сторін:

Від позивача: Солтис А.В.-представник

Від відповідача: Лаганяк О.Ю.-директор

          Права та обов”язки сторін передбачені ст.ст. 49,51КАС України роз”яснено, заяв про відвід судді не поступало, за клопотанням представників сторін технічна фіксація судового процесу не здійснювалась.

          Суть спору: Львівським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів, м. Львів подано позов до Агрофірми „Беркут”,с.Дережичі Дрогобицького району про стягнення 5126,38грн.

заборгованості.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю.

Відповідач подав відзив без номера та дати, в якому заперечив позовні вимоги, посилаючись на те, що відповідачем створено робочі місця, однак інваліди для працевлаштування не направлялись. Подав клопотання б/н та дати про розстрочення виконання рішення на 12 місяців рівними частинами, у зв”язку із важким матеріальним становищем , що спричинено погашенням боргу та відсотків згідно до кредитного договору .Представник позивача не заперечив проти заявленого клопотання ,про що зазначив на поданому клопотанні.

.          Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд Львівської області в с т а н о в и в:

Львівське обласне відділення Фонду України соціального захисту інвалідів відповідно до Положення "Про Фонд України соціального захисту Інвалідів" затвердженого постановою КМУ від 26.09.2002р. №1434 є урядовим органом державного управління і на нього покладено завдання щодо здійснення контролю за додержанням підприємствами, установами і організаціями всіх форм власності і господарювання нормативів робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів, сприяння створенню таких робочих місць та здійснення контролю за своєчасним перерахуванням сум штрафних санкцій, що надходять від підприємств, за недодержання ними нормативів робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів.

          Закон України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” визначає основи соціальної захищеності інвалідів в Україні і гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість інвалідам вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними здібностями та інтересами.

          Згідно ст.17 Закону України ”Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” (із змінами та доповненнями ) з метою реалізації творчих і виробничих здібностей інвалідів та з урахуванням індивідуальних програм реабілітації їм забезпечується право працювати на підприємствах, в установах, організаціях, а також займатися підприємницькою та іншою трудовою діяльністю, яка не заборонена законом. Підприємства, установи і організації за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів або за рішенням місцевої ради за рахунок власних коштів, у разі необхідності, створюють спеціальні робочі місця для працевлаштування інвалідів, здійснюючи для цього адаптацію основного і додаткового обладнання, технічного оснащення і пристосування тощо з урахуванням обмежених можливостей інваліда.

          За умовами ст.18 Закону України ”Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” (із змінами та доповненнями ) підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

          Відповідно до ст.19 Закону України ”Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” (із змінами та доповненнями ) Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону.

          Згідно положень ст.20 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні із змінами і доповненнями та „Порядку сплати підприємствами (об’єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів”, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2001р. №1767 підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Положення цієї частини не поширюється на підприємства, установи і організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів. Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк. Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону. При цьому до правовідносин із стягнення адміністративно-господарських санкцій, передбачених цим Законом, не застосовуються строки, визначені статтею 250 Господарського кодексу України.

          За умовами Положення Про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1995 р. N 314, робоче місце інваліда вважається створеним, якщо воно відповідає встановленим вимогам робочого місця для інвалідів відповідної нозології, атестоване спеціальною комісією підприємства за участю представників МСЕК, органів Держнаглядохоронпраці, громадських організацій інвалідів, і введено в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда.

          Як вбачається з матеріалів справи, зокрема Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2007 рік, який було подано відповідачем до Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів та прийнятий Фондом, чисельність працівників на підприємстві у 2007 році складала 20 чоловік, отже норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів становить 1 чоловік . В рядку 2 звіту за 2007рік підприємством зазначено, що не працевлаштовано інвалідів, відтак норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів в кількості 1 чоловіка не дотримано .Тому, позивачем нараховано адміністративно-господарські санкції в розмірі 5065,38грн. та 61,38грн. пені.

          Згідно ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Однак відповідач не подав доказів в заперечення обставин викладених у позовній заяві ,не виконав вимоги ухвали суду, не представив суду необхідних доказів в підтвердження створення робочих місць для працевлаштування інвалідів , не представив інших доказів які б спростовували наведені обставини та підтверджували б сплату адміністративно- фінансових санкцій за незабезпечення встановленого нормативу робочих місць призначених для працевлаштування інвалідів.

Відповідно до ст.263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення, можливим є розгляд судом питання про відстрочення або розстрочення судового рішення.          За умовами ст. 257 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.

          Наведені відповідачем в обґрунтуванні клопотання обставини дозволяють дійти висновку, що на даний час фінансове становище відповідача не дозволяє виконати рішення суду. Тому, виходячи із пропорційності дотримання необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав свобод та інтересів осіб і цілями на досягнення яких спрямоване дане рішення суд вважає за доцільне задоволити заявлене клопотання та розстрочити виконання судового рішення строком на дванадцять календарних місяців рівними частинами.

          Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обгрунтовані, не спростовані відповідачем і підлягають до задоволення.

          Керуючись ст.ст.19, 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, ст.ст.17,94,158-163,167, 254 КАС України, суд ,-

                                                  П О С Т А Н О В И В:

          Позов задоволити.

          Стягнути з Агрофірми „Беркут” 82185 Львівської області,Дрогобицького району с.Дережичі (р/р26007100365001 у ДФ АТ „Укрінбанк” МФО 325785) на користь Львівського обласного відділення Фонду України соціального захисту інвалідів, м. Львів, вул. Маланюка, 6 (р/р 31213230700002 в УДК у Львівській області, МФО 825014, ЄДРПОУ 23949066) –адміністративно-господарські санкції в розмірі 5065,38грн. та 61,38грн. пені. Розстрочити виконання рішення строком на 12 місяців рівними частинами. Виконавчий лист видати за заявою позивача, після набрання постановою законної сили.

          Стягнути з Агрофірми „Беркут” 82185 Львівської області,Дрогобицького району с.Дережичі (р/р26007100365001 у ДФ АТ „Укрінбанк” МФО 325785) в доход державного бюджету- 51грн.26 коп. судового збору. Виконавчий лист видати.

          Постанова набирає законної сили у відповідності до вимог ст.254 КАС України і може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Суддя