Постанова № 11321370, 11.08.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.08.2010
Номер справи
10299/09/2170
Номер документу
11321370
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" серпня 2010 р. Справа № 2-а-10299/09/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Кравченка К.В.,

при секретарі –Михайленко О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Херсоні адміністративну справу за позовом Прокурора Дніпровського району м. Херсона в інтересах держави в особі Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до приватного підприємства «БОНА»про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені,

встановив:

В травні 2009 р. прокурор Дніпровського району м. Херсона в інтересах держави в особі Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі - позивач) звернувся до Херсонського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до приватного підприємства «БОНА» (далі - відповідач), в якому просить стягнути з відповідача суму адміністративно-господарських санкцій та пені за 2008 р. у розмірі 3232,12 грн.

Позов обґрунтований тим, що відповідачем у 2008 р. не забезпечено норматив працевлаштування інвалідів, що є порушенням ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів". При цьому вказує на те, що саме на відповідача покладено обов’язок по працевлаштуванню інвалідів. В зв’язку з несплатою відповідачем адміністративно-господарських санкцій у визначені чинним законодавством строки позивачем нарахована пеня в розмірі 37,12 грн. Таким чином, загальна заборгованість відповідача перед Фондом складає 3232,12 грн. та оскільки вказана сума не сплачена в добровільному порядку, вона має бути стягнена в судовому порядку.

Від представника позивача надійшла заява про розгляд справи без її участі.

Відповідач заперечень проти позову суду не надав, на судовий розгляд справи явку свого представника не забезпечив, про розгляд справи був повідомлений за адресою, вказаною у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців станом на 16.07.2010 р.

Відповідно до ст.. 93 Цивільного Кодексу України, ст.. 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.

Суд звертає увагу, що, як випливає зі змісту ст.. 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу, а також відомості про зарезервовані найменування юридичних осіб, крім того, зміна місця знаходження юридичної особи підлягає обов'язковій державній реєстрації з внесенням відповідної інформації до Єдиного державного реєстру. Докази внесення до державного реєстру змін щодо місця знаходження відповідача відсутні. Тому судові ухвали та повістки надсилалися відповідачу за наявними в матеріалах справи витягами з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, в яких зазначена адреса ПП «БОНА»: 73000, м. Херсон, вул.. 9 Східна, буд.68.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Згідно ч.1 ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" визначено, що для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб - у кількості одного робочого місця.

Враховуючи, що середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу – 10 осіб, на підприємстві відповідача норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів становить 1 робоче місце.

Як вбачається зі звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2008 р. (форма № 10-ПІ) наданого відповідачем до Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів 27.02.2009 р. на підприємстві відповідача в 2008 р. не працювало жодної особи, якій відповідно до законодавства України встановлена інвалідність.

Згідно вказаного звіту сума адміністративно-господарських санкцій, нарахованих відповідачем самостійно складає 3195,00 грн.

Відповідно до ч.3 ст.18 вказаного Закону підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч.3 ст.19 Закону підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 Закону.

Згідно з ч.1 ст.18 Закону забезпечення прав інвалідів на працевлаштування та оплачувану роботу, в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, здійснюється шляхом їх безпосереднього звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості.

Тобто цією нормою визначено, що забезпечення прав інвалідів на працевлаштування здійснюється двома шляхами: безпосереднє звернення інваліда до підприємства або звернення інваліда до державної служби зайнятості (з подальшим його направленням на підприємство, на якому є відповідні вакансії).

При цьому, ч.3 ст.18 Закону чітко визначені обов'язки підприємства, що використовує найману працю: виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів; надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для працевлаштування інвалідів; звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів.

Відповідно до ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.           

Як вбачається з листа Херсонського міського центру зайнятості від 09.04.2010 р. № 04-13/1615 приватним підприємством «БОНА» у 2008 р. не надавалися звіти до Херсонського міського центру зайнятості за формою 3-ПН «Звіт про наявність вакансій» з зазначенням «спеціальне місце для інваліда», "можливо працевлаштування інваліда".

Оскільки вищезазначені вимоги Закону відповідачем не виконані до ПП «БОНА» застосовані адміністративно-господарські санкції в сумі 3195,00 грн.

Згідно зі ст.. 20 цього ж Кодексу порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

На підставі викладеного та в зв’язку з тим, що станом на 14.05.2009 р. відповідачем не сплачені адміністративно-господарські санкції позивачем нарахована пеня в сумі 37,12 грн.

Таким чином загальний борг відповідача за 2008 рр. складає 3232,12 грн.

Оскільки відповідач не надав доказів вжиття передбачених законом заходів щодо працевлаштування інвалідів у звітному періоді та не надав доказів, які б спростовували доводи позивача, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Адміністративний позов задовольнити.

          Стягнути з приватного підприємства «БОНА» (м. Херсон, вул. 9 Східна,68, р/р 260075068 в ХФ «Райффайзен банк «Аваль», МФО 352093, код 32618177) на користь Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м. Херсон, пр.. 40-річчя Жовтня, 5а, УДК у м. Херсоні, банк отримувача: ГУДКУ по Херсонській області, рахунок: 31219230700002, МФО 852010, ЕДРПОУ 24104230) адміністративно-господарські санкції та пеню в сумі 3232 (три тисячі двісті тридцять дві) грн.. 12 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суду, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 12 серпня 2010 р..

Суддя Кравченко К.В.

кат. 6.11