Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"10" серпня 2010 р.
11 год.10 хв.Справа № 2-а-2397/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Кисильової О.Й.,
при секретарі: Козловій Н.О.,
за участю: представника позивача - Князєвої Л.В., <Довідник ><Текст >
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
державної податкової інспекція у м. Херсоні до приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій,
встановив:
Позивач звернувся з вказаним адміністративним позовом, в якому просить стягнути з приватного підприємця ОСОБА_2 фінансові санкції в розмірі 3085 грн.
Представник позивача у судовому засідані позовні вимоги підтримала, зазначивши, що ДПА у Херсонській області, як контролюючим органом, проведена перевірка з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового обігу суб'єкта господарювання ПП ОСОБА_2, за наслідками якої було складено акт перевірки від 17.06.2009 року № 0612/21/22/23/1287403781/541. На підставі вказаного акту перевірки було винесено рішення про застосування фінансових санкцій від 14.07.2009 року №0007032307 на суму 3085 грн.
Відповідач у судове засідання не з'явився, письмових заперечень не надав, про причини неявки суд не повідомив, хоча про час і місце розгляду справи був належним чином повідомлений, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення ПП ОСОБА_2 судової повістки.
За таких обставин, суд вважає за можливе провести розгляд справи без участі відповідача.
Заслухавши поясненя представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
17.06.2009 року посадовими особами ДПА у Херсонській області проведено перевірку з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового обігу суб'єкта господарювання ПП ОСОБА_2, за наслідками якої складено акт від 17.06.2009 року № 0612/21/22/23/1287403781/541.
Судом встановлено, що актом перевірки зафіксовані наступні порушення:
- відповідачем порушено п.1 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі - Закон № 265/95-ВР). Порушення полягає у проведені розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 5 грн. Відповідно до п.1 ст.17 вказаного Закону сума фінансових санкцій встановлюється у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність (5 х 5 = 25 грн.)
- відповідачем порушено п. 6 ст. 3 Закону № 265/95-ВР, яке полягає у незберіганні використаної книги обліку розрахункових операцій. Позивачем правомірно було застосовано фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян передбачені п. 3 ст.17 зазначеного Закону (17 х 20 = 340);
- відповідач в порушення п. 9 ст. 3 Закону № 265/95-ВР не здійснював зберігання фіскальних звітних чеків РРО в книзі обліку розрахункових операцій, що призвело до застосування щодо нього фінансових санкцій у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян передбачених п. 4 ст. 17 вказаного Закону.
Перевірка проводилась в присутності працівника відповідача, яким не надано зауважень до акту перевірки.
На підставі зазначеного вище акту перевірки було винесено рішення про застосування фінансових санкцій від 14.07.2009 року № 0007032307 на суму 3085 грн. Вказане рішення було надіслане поштою та отримано відповідачем 30.07.2009 року. Станом на 30.04.2010 року дане рішення про застосування до ОСОБА_2 штрафних санкцій ПП не оскаржене, сума боргу не сплачена.
Відповідно до п.1, п. 2, ч.1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ із змінами та доповненнями (далі-Закон № 509-ХІІ) органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених Законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні, а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів, додержання валютного законодавства юридичними особами, здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків, наявністю торгових патентів, а також застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до ст. 15 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 31.03.2005 року № 265/95-ВР (далі-Закон № 265/95 - ВР) контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Аналізуючи порушення, що були зафіксовані актом перевірки від 17.06.2009 року № 0612/21/22/23/1287403781/541, суд приходить до висновку, що факти викладені в ньому підтверджуються наявними в матеріалах справи документами та відповідачем не спростовані. Суд вважає правомірним винесення відповідачем рішення про застосування фінансових санкцій від 14.07.2009 року № 0007032307 на суму 3085 грн.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги ДПІ у м. Херсоні є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 158-163, 167 КАС України, суд, -
постановив:
Позов державної податкової інспекція у м. Херсоні до приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій задовольнити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_2, ідентифікаційний номер - НОМЕР_2, фінансові санкції у розмірі 3085 грн. (три тисячі вісімдесят п'ять грн.) до державного бюджету, код платежу до Держвного бюджету 21080900, бюджетний рахунок 31118104700002, одержувач Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230 в установі банку УДК у Херсонській обл., м. Херсон, МФО 852010.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суду, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 13 серпня 2010 р.
Суддя Кисильова О.Й.
кат. 6.6.5