Справа №2-496/2010 рік
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 вересня 2010 року Баранівський районний суд Житомирської області в складі: головуючого -судді Михалюка О.П., секретаря судових засідань Миронюк Л.К., з участю прокурора Воронухи Д.С. , розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Баранівці справу за позовом прокурора Баранівського району в інтересах відкритого акціонерного товариства (ВАТ) "Енергопостачальна компанія “Житомиробленерго" до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за спожиту електроенергію та збитків, завданих порушенням Правил користування електричною енергією для населення,
ВСТАНОВИВ:
06.09.2010 року прокурор Баранівського району звернувся в суд із позовом в інтересах ВАТ "ЕК Житомиробленерго" до ОСОБА_2, просив постановити рішення про стягнення з відповідача на користь ВАТ "ЕК Житомиробленерго" заподіяних збитків в сумі 2532 грн. 60 коп. та заборгованості за спожиту електроенергію в сумі 123 грн. 08 коп, а всього 2655 грн. 68 коп.
Обгрунтовуючи вимоги позивач зазначав, що на пiдставi спiльної домовленостi мiж ВАТ "Енергопостачальна компанiя "Житомиробленерго" в особi Баранiвського району електричних мереж та побутовим абонентом ОСОБА_2енергопостачальна компанiя зобов'язана постачати електроенергiю споживачу, а споживач зобов' язаний оплачувати її вартiсть згiдно виставлених paxунків за обумовленими тарифами, у термiни, якi передбаченi Правилами користування електричною енергiєю для населення.
Всупереч Правилам користування електричною енергiєю для населення , ОСОБА_2 не виконує своїх зобов' язань, оплату за спожиту електричну енергiю не проводить, внаслiдок чого її борг перед енергопостачальною компанiєю за спожиту електроенергiю станом на 31.08.2010 року становить 123 грн. 08 коп. Борг виник за період з 30.09.2008 року по 15.01.2009 року.
15 січня 2009 року електроустановка відповідача була відключена від електромережі. 17 травня 2010 року в приватному будинку АДРЕСА_1, де проживає відповідачка ОСОБА_2, працiвниками Баранiвського РЕМ виявлено порушення правил користування електричною енергiєю для населення, а саме: самовiльне пiдключення до електромережi поза приладом обліку електроенергії, про що складено вiдповiдний акт .
На пiдставi акта вiд 17.05.2010 р. та згiдно методики обчислення розмiру вiдшкодування збиткiв, завданих електропостачальнику внаслiдок порушення споживачем правил користування електричною енергiєю для населення, для ОСОБА_2 здiйснено нарахування заподіяних збитків на суму 2532 грн. 60 коп. Добровільно вона їх не сплатила.
Нарахування проведено з дня останньої перевiрки приладу облiку у споживача на день складання акту, тобто з 08.05.2009 р. по 17.05.2010 piк , за 374 днiв.
В судовому засіданні прокурор Воронуха Д.С. підтримав позовні вимоги повністю із підстав, зазначених у позовній заяві.
-2-
Відповідачка ОСОБА_2 в судове засідання не з”явилася і не повідомила суд про причину неявки. Про час і місце розгляду справи вона повідомлена належним чином, про що свідчить поштове повідомлення . Тому справа розглядається заочно, проти такого порядку вирішення справи прокурор не заперечує.
Оцінивши зібрані по справі докази в сукупності суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Правовідносини, які виникли між сторонами регулюються ст. ст. 509, 526, 527, 1166,1192 ЦК України , п. п. 48, 53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою КМ України №1357 від 26.07.1999 року.
Борг перед енергопостачальною компанiєю за спожиту електроенергiю ОСОБА_2 станом на 31.08.2010 року становить 123 грн. 08 коп. Борг виник за період з 30.09.2008 року по 15.01.2009 року, що підтверджується відповідним розрахунком.
Факт заподіяння збитків відповідачкою ОСОБА_2 підтверджується даними акту від 17 травня 2010 року, із якого видно, що вона самовiльно пiдключилась до електромережi, користувалась електроенергією без її обліку; розрахунком розміру заподіяних збитків, згідно з якими, відповідачка нанесла позивачу збитки в розмірі 2 532 грн. 60 коп.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 212, 213, 215,224-226 ЦПК України, на підставі ст. ст. 509, 526, 527, 1166, 1192 ЦК України, п. п. 48, 53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою КМ України №1357 від 26.07.1999 року, суд
РІШИВ:
Позов прокурора Баранівського району задовільнити.
Стягнути з ОСОБА_2 , 1953 року народження , на користь відкритого акціонерного товариства “Енергопостачальна компанія “Житомиробленерго" /р/р № 26037301761 в обласному управлінні ВАТ “Державний ощадний банк”, МФО 311647, код 26392718/ заподіяні збитки в сумі 2532 грн. 60 коп. та заборгованість за спожиту електроенергію в сумі 123 грн. 08 коп, а всього 2655 ( дві тисячі шістсот п”ятдесят п”ять) грн. 68 коп.
Стягнути на користь держави з ОСОБА_2 судовий збір в сумі 51 гривню та витрати по інформаційно-технічному забезпеченню розгляду справи в суді в сумі 120 грн (УДК в Баранівському районі, код ЗКПО 20413431, р/р 31219259700037, банк ГУ ДКУ у Житомирській області, МФО 811039 , призначення платежу за інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи Баранівським районним судом)
Рішення може бути переглянуто судом за письмовою заявою відповідача протягом десяти днів з дня отримання ним копії.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Баранівський районний суд протягом 10 днів з дня його проголошення.
Суддя
Судове рішення № 11305672, Баранівський районний суд Житомирської області було прийнято 22.09.2010. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Рішення. На цій сторінці ви зможете знайти корисні дані про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам легко знаходити корисні дані.
Це рішення відноситься до справи № 2-496/2010. Організації, які зазначені в тексті цього судового документа: