Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 серпня 2023 року Справа№200/3093/23
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зінченка О.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (в порядку письмового провадження) адміністративну справу за позовом Комунального виробничого підприємства Краматорська тепломережа Краматорської міської ради (юридична адреса: Донецька область, м. Краматорськ, вул. Олекси Тихого, 2Б,, код ЄДРПОУ 00131133) до Головного управління Державної податкової служби у Вінницькій області (юридична адреса: 21028, м. Вінниця, Шосе Хмельницького, 7, код ЄДРПОУ 44069150) про скасування рішення, -
В С Т А Н О В И В:
30 червня 2023 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Комунального виробничого підприємства Краматорська тепломережа Краматорської міської ради (далі-позивач) до Головного управління Державної податкової служби у Вінницькій області (далі-відповідач), в якій просить суд скасувати рішення Головного управління ДПС в Вінницькій області від 25.11.2022 № 675/02-32-04 щодо можливості чи неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов`язку, згідно якого прийнято рішення щодо можливості Комунальним виробничим підприємством Краматорська тепломережа Краматорської міської ради своєчасного виконання свого податкового обов`язку.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що 25 листопада 2022 року Комунальним виробничим підприємством «Краматорська тепломережа» Краматорської міської ради отримано рішення Головного управління ДПС в Вінницькій області від 25.11.2022 року № 675/02-32-04 щодо можливості чи неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов`язку (далі - рішення № 675/02-32-04), яким Головне управління ДПС у Вінницькій області повідомляє КВП Краматорська тепломережа Краматорської міської ради податковий номер 00131133, вул. Олекси Тихого, буд. 2Б, м. Краматорськ, Донецька область, 84301, щодо можливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов`язку.
Не погодившись з даним рішенням № 675/02-32-04, позивач 09.12.2022 року оскаржив його у Державній податковій службі України (далі ДПС України).
13 червня 2023 року позивач отримав від ДПС України рішення від 02.06.2023 №14026/6/99- 00-06-01-03-06 про результати розгляду скарги, яким залишено без змін рішення ГУ ДПС у Вінницькій області від 25.11.2022 № 675/02-32-04 щодо можливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов`язку, а скаргу - без задоволення.
Підставою для винесення спірного рішення № 675/02-32-04 стало: ненадання додаткових документів (копій документів), обґрунтувань/пояснень щодо підтвердження неможливості виконання податкових обов`язків відповідно до попереднього рішення Головного управління ДПС у Вінницькій області від 24.10.2022 № 373/02-32-04.
Вважаючи таке рішення відповідача протиправним, позивач звернувся до суду із даним позовом.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 05 липня 2023 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін (у письмовому провадженні).
Відповідач позов не визнав, у наданому відзиві зазначив, що за результатами розгляду заяви платника про неможливість виконання ним податкових обов`язків, Комісією з розгляду питань про підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов`язків щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 Податкового кодексу України, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо на період до припинення або скасування воєнного стану на території України (далі - Комісія) прийнято попереднє рішення від 24.10.2022 №373/02-32-04 щодо можливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов`язку.
В підтвердження зазначеної заяви КВП Краматорська тепломережа Краматорської міської ради до заяви додало лише копію витягу з табелю обліку робочого часу.
Відповідно до п.1 розділу III Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов`язків затвердженого Наказом МФУ від 29.07.2022 року №225 (далі - Порядок №225) платник податку може подати до контролюючого органу додаткові документи (копії документів) обґрунтування / пояснення на підтвердження зазначеної у заяві підстави (підстав) неможливості виконання платниками податків податкових обов`язків протягом 10 календарних днів з дня, наступного за днем отримання Попереднього рішення.
Додаткові документи (копії документів) обґрунтування / пояснення розглядаються контролюючим органом протягом 20 календарних днів з дня, наступного за днем їх отримання.
Таким чином, у попередньому рішенні запропоновано надати додаткові документи, що свідчать про пошкодження, втрату, знищення, зіпсуття документів бухгалтерського обліку або неможливості їх вивезення з територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, та на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації (інформація про подання до контролюючого органу повідомлення згідно пункту 44.5 статті 44 глави 1 розділу II Податкового кодексу України, повідомлення про неможливість вивезення первинних документів згідно пункту 69.28 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України).
Комісією прийнято рішення Головного управління ДПС в Вінницькій області від 25.11.2022 року № 675/02-32-04 щодо можливості чи неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов`язку.
Причиною для прийняття вищезазначеного Рішення Комісією ГУ ДПС у Вінницькій області є не надання платником додаткових документів (копій документів), обґрунтувань/пояснень щодо підтвердження неможливості виконання податкових обов`язків відповідно до Попереднього рішення Головного управління ДПС у Вінницькій області від 24.10.2022 №373/02-32-04, а саме: документів, що свідчать про пошкодження, втрату, знищення, зіпсуття документів бухгалтерського обліку або неможливості їх вивезення з територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, та на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації (інформація про подання до контролюючого органу повідомлення згідно пункту 44.5 етапі 44 глави 1 розділу II Податкового кодексу України, повідомлення про неможливість вивезення первинних документів згідно пункту 69.28 пункту 69 підрозділу 10 розділ)' XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України), а відтак, на думку відповідача, позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Суд, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив.
30 вересня 2022 року КВП «Краматорська тепломережа» Краматорської міськради через кабінет платника податків на адресу Краматорської ДПІ ГУ ДПС у Донецькій області, на виконання наказу Міністерства фінансів України від 29.07.2022 року №225, подана заява № 06-21/369 про відсутність можливості виконання платником податків обов`язків визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, а саме:
«Керуючись п.п. 69.1 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України та Наказом Міністерства фінансів України від 29.07.2022 року №225 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25.08.2022 року) просимо Вас розглянути заяву щодо неможливості виконання Комунальним виробничим підприємством «Краматорська тепломережа» Краматорської міської ради (ЄДРПОУ 00131133) податкових зобов`язань.
Підставою неможливості виконання податкових зобов`язань зазначено:
1) відповідно до п.п. 4 п. 1 розділу ІІ Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов`язків затвердженого наказом МФУ від 29.07.2022 року №225 «можливість витоку інформації щодо обсягів та місць зберігання пального або спирту етилового та їх знищення надалі внаслідок складання та реєстрації акцизних накладних, та/або подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, та/або подання заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними тощо (виключно в частині виконання визначених цим абзацом обов`язків)».
Так, КВП «Краматорська тепломережа» Краматорської міської ради на виконання рішень Виконавчого комітету Краматорської міської ради від 31.03.2022 року №236, від 09.06.2022 №27а та від 20.06.2022 №33а у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України керуючись п.п. 14.1.212 п.14.1 ст.14 Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період воєнного стану» у березні та червні 2022 року придбавалося пальне у великих обсягах для передачі органам місцевого самоврядування.
У зв`язку з можливістю витоку інформації, щодо обсягів та місць зберігання пального КПВ «Краматорська тепломережа» Краматорської міської ради (ЄДРПОУ 00131133) фінансова звітність та декларація з податку на прибуток за період з 01.01.2022 не надається.
2) відповідно до п.п.6 п. 1 розділу ІІ Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов`язків затвердженого наказом МФУ від 29.07.2022 року №225 перебування (податкова адреса платника податків та/або фактичне знаходження / знаходження виробничих потужностей тощо) на території населеного пункту, у якому ведуться воєнні (бойові) дії, який (які) знаходиться в оточенні (блокуванні) або тимчасово окупований збройними формуваннями Російської Федерації.
Так, фактична та юридична адреса КВП «Краматорська тепломережа» Краматорської міської ради - вул. Олекси Тихого 2Б м. Краматорськ Донецької області.
Згідно Наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022 р. №75 Краматорська міська територіальна громада Краматорського району з 29.04.2022 року входить в перелік територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) та даний час перебуває в ньому.
3) іншими обставинами, які підтверджують не можливість виконання обов`язків із подання фінансової та податкової звітності (п.п.7 п. 1 розділу ІІ Порядку) є відсутність, у зв`язку військовою агресією Російської Федерації, на підприємстві фахівців відповідальних, згідно посадових інструкцій, за подання звітів про рух ТМЦ та ведення складського обліку, що унеможливлює ведення бухгалтерського обліку складання фінансової податкової звітності відповідно до норм ст. 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», а саме: «Метою ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності є надання користувачам для прийняття рішень повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансовий стан та результати діяльності підприємства».
Відсутність фахівців відповідальних за подання звітів про рух ТМЦ та ведення складського обліку підтверджується табелями обліку робочого часу (додаток №1 на 4 аркушах). Прийняття нових фахівців ускладнюється, у зв`язку з відсутністю у місті фахівців галузі теплопостачання.
За результатами розгляду заяви платника про неможливість виконання податкових обов`язків, Комісією з розгляду питань про підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов`язків щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 Податкового кодексу України, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо на період до припинення або скасування воєнного стану на території України (далі - Комісія) прийнято попереднє рішення від 24.10.2022 №373/02-32-04 щодо можливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов`язку.
Згідно рішення Головного управління ДПС в Вінницькій області від 25.11.2022 року № 675/02-32-04 щодо можливості чи неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов`язку повідомлено КВП Краматорська тепломережа Краматорської міської ради податковий номер 00131133, вул. Олекси Тихого, буд. 2Б, м. Краматорськ, Донецька область, 84301, що його заяву розглянуто та відповідні документи за вх. номером ГУ ДПС у Вінницькій області 24308/6 від 19.10.2022 року, та прийнято рішення щодо можливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов`язку.
Не погодившись з даним Рішенням № 675/02-32-04, позивач 09.12.2022 року оскаржив його у Державній податковій службі України.
13 червня 2023 року позивач отримав від ДПС України рішення від 02.06.2023 №14026/6/99- 00-06-01-03-06 про результати розгляду скарги, яким залишено без змін рішення ГУ ДПС у Вінницькій області від 25.11.2022 № 675/02-32-04 щодо можливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов`язку, а скаргу - без задоволення.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» від 12.05.2022 №2260-IX(далі - Закон №2260-IX), який набрав чинності 27.05.2022, внесено зміни, зокрема, до пункту 69 підрозділу 10розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, згідно з яким тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеногоУказом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, установлено особливості справляння податків і зборів.
Так, згідно з підпунктом 69.1 пункту 69 підрозділу 10розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України(у редакціїЗакону №2260-IX), у разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов`язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом46.2 статті 46цьогоКодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов`язковим виконанням таких обов`язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов`язків, визначених у цьому підпункті, та перелік документів на підтвердження затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
06.09.2022 набрав чинностінаказ Міністерства фінансів України від 29.07.2022 №225, яким затверджено «Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов`язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, та переліків документів на підтвердження» (далі - Порядок №225).
Пунктом 3 розділу ІІ Порядку №225 передбачено подання заяви та підтверджуючих документів для прийняття рішення про неможливість виконання платником податків своїх податкових обов`язків.
Згідно з частиною 1 розділу ІІ Порядку №225 підставами неможливості виконання платниками податків - юридичними особами та їх відокремленими підрозділами податкових обов`язків (у тому числі обов`язків податкових агентів) є:
1) втрата (знищення чи зіпсуття) первинних документів, комп`ютерного та іншого обладнання внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації;
2) неможливість використати чи вивезти документи, комп`ютерне та інше обладнання внаслідок ведення бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації;
3) використання чи вивезення документів, комп`ютерного або іншого обладнання, пов`язане з ризиком для життя чи здоров`я посадової особи платника податків або неможливе у зв`язку з встановленням уповноваженими органами державної влади відповідно дозаконув умовах воєнного стану заборон та/або обмежень;
4) можливість витоку інформації щодо обсягів та місць зберігання пального або спирту етилового та їх знищення надалі внаслідок складання та реєстрації акцизних накладних, та/або подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, та/або подання заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними тощо (виключно в частині виконання визначених цим абзацом обов`язків;
5) відсутність у платника податків інших посадових осіб, уповноважених відповідно до законодавства нараховувати, стягувати та вносити до бюджету податки, збори, а також вести бухгалтерський облік, складати та подавати податкову та фінансову звітність, відсутність можливості у власника призначити таких посадових осіб за умови відсутності у такого платника податків об`єктів оподаткування, або показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цьогоКодексу, може бути пов`язана з такими обставинами:
посадова особа є одночасно одним із власників юридичної особи за умови, що відсутність такого співвласника (акціонера, учасника, засновника) унеможливлює прийняття рішення про призначення на постійній або тимчасовій основі іншої посадової особи;
юридична особа заснована на власності окремої фізичної особи, яка одночасно є єдиною посадовою особою такої юридичної особи.
6) перебування (податкова адреса платника податків та/або фактичне знаходження / знаходження виробничих потужностей тощо) на території населеного пункту, у якому ведуться воєнні (бойові) дії, який (які) знаходиться в оточенні (блокуванні) або тимчасово окупований збройними формуваннями Російської Федерації;
7) інші обставини непереборної сили (форс-мажорні обставини), підтверджені документально.
У спірному випадку позивачем до відповідача подано заяву про неможливість виконання платником податків своїх податкових обов`язків, при цьому, підставами неможливості виконання податкових зобов`язань позивачем визначено обставини, передбачені пунктами 4, 5, 6, 7 частини 1 розділу ІІ Порядку №225.
Відповідно до частини 1 розділу ІІІ Порядку №225 обов`язок доведення щодо можливості чи неможливості платником податків своєчасно виконати свій податковий обов`язок покладається на контролюючий орган. Контролюючий орган встановлює причинно-наслідковий зв`язок між обставинами непереборної сили (форс-мажорними обставинами), що сталися в результаті збройної агресії Російської Федерації, безпосереднім впливом таких обставин саме на такого платника та можливістю виконання ним податкового обов`язку станом на дату, на яку припадає граничний термін виконання такого обов`язку, та керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає вмотивоване рішення щодо можливості чи неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов`язку (даліРішення) за формою, що додається.
Таким чином, ураховуючи подану позивачем заяву, в якій конкретно визначено підстави неможливості виконання платником податків податкових обов`язків, саме відповідач був зобов`язаний встановити наявність чи відсутність причинно-наслідкового зв`язку між обставинами, які на думку позивача унеможливлюють виконання ним податкових обов`язків, що сталися в результаті збройної агресії та можливістю позивача виконувати свої податкові зобов`язання. При цьому, обов`язок доведення щодо можливості чи неможливості позивачем своєчасно виконати свій податковий обов`язок також покладено на відповідача.
Надаючи оцінку оскаржуваному рішенню відповідача, на предмет його обґрунтованості, як одного із критеріїв правомірності, що пред`являють до рішень суб`єктів владних повноважень, суд вважає за необхідне зазначити таке.
Так, загальний висновок контролюючого органу, виходячи із змісту оскаржуваного рішення, зводиться до не встановлення причинно-наслідкового зв`язку між обставинами непереборної сили (форс-мажорними обставинами), що сталися в результаті збройної агресії та можливість витоку інформації, неможливості посадових осіб, уповноважених відповідно до законодавства нараховувати, стягувати та вносити до бюджету податки, збори, а також вести бухгалтерський облік, складати та подавати податкову та фінансову звітність.
З приводу такого висновку контролюючого органу слід зазначити те, що він не містить обґрунтувань та мотивів щодо відсутності причинно-наслідкового зв`язку, відносно усіх наведених позивачем підстав неможливості виконання ним податкових обов`язків.
Так, зміст поданої позивачем заяви щодо неможливості виконання податкових зобов`язань, стосувався того, що підприємство перебуває (податкова адреса платника податків та/або фактичне знаходження / знаходження виробничих потужностей тощо) на території населеного пункту, у якому ведуться воєнні (бойові) дії, який (які) знаходиться в оточенні (блокуванні) або тимчасово окупований збройними формуваннями Російської Федерації, існує можливість витоку інформації щодо обсягів та місць зберігання пального або спирту етилового та їх знищення надалі внаслідок складання та реєстрації акцизних накладних, та/або подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, та/або подання заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними тощо (виключно в частині виконання визначених цим абзацом обов`язків, відсутність у платника податків інших посадових осіб, уповноважених відповідно до законодавства нараховувати, стягувати та вносити до бюджету податки, збори, а також вести бухгалтерський облік.
Жодних мотивів відхилення такої підстави неможливості виконання позивачем податкових обов`язків, оскаржуване рішення не містить.
Не містить оскаржуване рішення і мотивів відхилення відповідачем визначеної позивачем підстави неможливості виконання податкових обов`язків, передбаченої пунктом 5 частини 1 розділу ІІ Порядку №225. При цьому, у поданій заяві позивач обґрунтовував зазначену підставу та зазначав про звільнення осіб, уповноважених відповідно до законодавства нараховувати, стягувати та вносити до бюджету податки, збори, а також вести бухгалтерський облік, складати та подавати податкову та фінансову звітність. На підтвердження вказаних обставин позивачем до заяви долучено відповідні документальні докази (копії витягу з табелю обліку робочого часу).
У відповідності до п.3 Розділу ІІ Порядку №225 у разі неможливості виконання платником податків податкового обов`язку, у тому числі щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу, платник податків подає не пізніше 30 вересня 2022 року заяву про відсутність такої можливості (крім виконання обов`язку щодо реєстрації акцизних накладних та/або подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, та/або подання заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними тощо).
Отже, вказана норма має виключення щодо тих податкових обов`язків, відносно яких може бути подана заява про неможливість їх виконання.
В той же час, п.4 частини 1 розділу ІІ Порядку №225 визначає окремою підставою неможливості виконання платником податкових обов`язків «можливість витоку інформації щодо обсягів та місць зберігання пального або спирту етилового та їх знищення надалі внаслідок складання та реєстрації акцизних накладних, та/або подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, та/або подання заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними тощо (виключно в частині виконання визначених цим абзацом обов`язків)».
Тобто, Порядок №225 містить певні неузгодженості щодо визначення тих податкових обов`язків, відносно яких подається платником заява про неможливість виконання податкових обов`язків та підстав неможливості виконання податкових обов`язків, передбачених розділом ІІ Порядку №225.
Але вказане не може бути перешкодою для реалізації позивачем свого права щодо подання заяви, з наведених у п.4 частини 1 розділу ІІ Порядку №225 підстав, і відповідно не звільняєорган ДПС від виконання свого обов`язку щодо доведення можливості чи неможливості позивачем своєчасно виконати свій податковий обов`язок.
Крім цього, слід звернути увагу на те, що приймаючи оскаржуване рішення, відповідач не врахував, що згідно наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022 р. №75 Краматорська міська територіальна громада Краматорського району з 29.04.2022 входить в перелік територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) та даний час перебуває в ньому.
При цьому, як встановлено судом і не заперечується сторонами, юридична адреса позивача: Донецька область, м. Краматорськ, вул. Олекси Тихого, 2Б, код ЄДРПОУ 00131133, що підтверджується копією виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, наявною в матеріалах справи.
З приводу таких мотивів прийняття оскаржуваного рішення слід зазначити те, що перебування (податкова адреса платника податків та/або фактичне знаходження / знаходження виробничих потужностей тощо) на території населеного пункту, у якому ведуться воєнні (бойові) дії, який (які) знаходиться в оточенні (блокуванні) або тимчасово окупований збройними формуваннями Російської Федерації, є окремою підставою неможливості виконання платником податкових обов`язків, що передбачена п.6 частини 1 розділу ІІ Порядку №225.
Відповідно до частини 2 статті 77 КАС України у адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Підсумовуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про те, що оскаржуване рішення відповідача є необґрунтованим, а отже таке рішення не відповідає критеріям правомірності, які пред`являються до рішень суб`єкта владних повноважень та які визначені ч. 2ст. 2 КАС України, що є підставою для його скасування.
З цих підстав суд приходить до висновку про те, що у розглядуваному випадку мало місце порушення відповідачем прав та законних інтересів позивача.
З урахуванням наведеного вище, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог шляхом визнання протиправним та скасування спірного рішення Головного управління ДПС в Вінницькій області від 25.11.2022 № 675/02-32-04.
Таким чином, позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Зважаючи на те, що позивачем при поданні позову сплачено судовий збір у сумі 2684,00 грн., наведена сума судового збору відповідно до положень ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України підлягає стягненню з відповідача, за рахунок його бюджетних асигнувань.
Керуючись статтями 2-17, 19, 20, 42-47, 55-60, 72-77, 90, 94-99, 122, 124-125, 132, 139, 143, 159-165, 168, 171, 173, 192-196, 224-230, 241, 243, 245, 246, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги Комунального виробничого підприємства Краматорська тепломережа Краматорської міської ради (юридична адреса: Донецька область, м. Краматорськ, вул. Олекси Тихого, 2Б, код ЄДРПОУ 00131133) до Головного управління Державної податкової служби у Вінницькій області (юридична адреса: 21028, м. Вінниця, Шосе Хмельницького,7, код ЄДРПОУ 44069150) про скасування рішення, задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС в Вінницькій області від 25.11.2022 № 675/02-32-04 щодо можливості чи неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов`язку.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної податкової служби у Вінницькій області (юридична адреса: 21028, м. Вінниця, шосе Хмельницького,7, код ЄДРПОУ 44069150) на користь Комунального виробничого підприємства Краматорська тепломережа Краматорської міської ради (юридична адреса: Донецька область, м. Краматорськ, вул. Олекси Тихого, 2Б,, код ЄДРПОУ 00131133) судовий збір у сумі 2684,00 грн. (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири гривні 00 копійок).
Повний текст рішення складено та підписано 25 серпня 2023 року.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, або спрощеного позовного провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя О.В. Зінченко