Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 420/8186/22
ОКРЕМА УХВАЛА
22 серпня 2023 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Цховребова М.Г., розглянувши в порядку письмового провадження заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,
встановив:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якому позивач просив:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо обмеження з 01.04.2019 та з 01.06.2022 перерахованої на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 20.12.2021 року у справі № 420/21863/21 ОСОБА_1 пенсії максимальним розміром;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок і виплату ОСОБА_1 пенсії з 01.04.2019 та з 01.06.2022 без обмеження її максимальним розміром.
19 липня 2022 року Одеським окружним адміністративним судом у справі прийнято рішення у справі № 420/8186/22, яке набрало законної сили 19.08.2022 року.
Судом встановлено (з урахуванням часу перебування головуючого судді у відпустці), що від представника позивача до суду надійшла заява про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду (в порядку ст. 383 КАС України), вхід. № 9040/23 від 23.03.2023 року, в якій останній просить визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, вчинені на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 19.07.2022 по справі № 420/8186/22, та такими, що продовжують порушення прав позивача, підтверджені зазначеним рішенням суду, в частині продовження всупереч викладеним в судовому рішенні висновкам суду внаслідок проведеного перерахунку пенсії ОСОБА_1 починаючи з 01.03.2022 по 01.09.2022, в тому числі і з 01.06.2022, обмеження його пенсії максимальним розміром десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність, яке триває і на теперішній час.
Згідно зі змістом вказаної заяви, її подано з таких підстав:
- на виконання судового рішення Одеським окружним адміністративним судом 02.02.2022 видано виконавчий лист № 420/8186/22;
- виконавчий лист пред`явлено до примусового виконання 08.02.2022 до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса);
- 10.02.2023 старшим державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Чермашем Р.В. винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП № 70996057;
- під час звернення позивача 15.03.2023 до державного виконавця щодо виконавчого провадження позивача повідомлено, що до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) від Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області надійшов лист від 17.02.2023 № 1500-0505-5/18974;
- цим листом Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області повідомило, що на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 19.07.2022 року у справі № 420/8186/22 було перерахунок пенсії позивача з 01.04.2019 без обмеження її максимальним розміром;
- до вказаного листа додано копії перерахунків пенсії з 01.04.2019 та з 01.09.2022;
- проте, з огляду змісту зазначених перерахунків пенсів, зокрема перерахунку з 01.09.2022, а також з наявного в матеріалах справи перерахунку пенсії з 01.03.2022, рішення суду залишилося не виконаним відповідачем починаючи з 01.03.2022 та до моменту здійснення перерахунку пенсії;
- як вбачається з перерахунку пенсії з 01.03.2022 (сформованого 30.08.2022), пенсію позивачу з 01.03.2022 нараховано в загальному розмірі 20546,16 грн., проте обчислено для виплати в розмірі 19340,00 грн., тобто розмір пенсії обмежено десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність;
- як вбачається з перерахунку пенсії з 01.09.2022 (сформованого 30.08.2022), пенсію позивачу з 01.09.2022 нараховано в загальному розмірі 20546,16 грн., проте обчислено для виплати в розмірі 20270,00 грн., тобто розмір пенсії обмежено десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність;
- крім того, в наданому до листа розрахунку на доплату (виплату, утримання) пенсії за пенсійною справою № 1501005600 від 30.08.2022 відсутні відомості про перерахунок та нарахування (виплату) пенсії позивачу за період з липня 2021 року по вересень 2022 року, в тому числі і з 01.06.2022;
- в свою чергу, позивачем зазначалося в позовній заяві, та судом у рішення встановлено, що 25 травня 2022 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області проведено перерахунок пенсії позивача з 01.04.2019 та розпочато фактичну виплату перерахованої пенсії з 01.06.2022;
- при цьому щодо позовної вимоги про визнання протиправними дій та зобов`язання відповідача здійснити перерахунок і виплату позивачу пенсії без обмеження її максимальним розміром з 01.06.2022 судом в рішенні від 19.07.2022 визначено, що обидва перерахунки (з 01.04.2019 та з 01.06.2022), якими пенсія позивача обмежена максимальним розміром, здійснені відповідачем 20 травня 2022 р. Отже, період перерахунку пенсії позивача «з 01 червня 2022 року» охоплюється періодом перерахунку пенсії позивача «з 01 квітня 2019 року» у спірних правовідносинах;
- отже, з незрозумілих підстав ГУПФУ фактично не викопує рішення суду, яке набрало законної сили, умисно та протиправно обмежує розмір пенсії позивача, не виплачує пенсію без обмеження її максимального розміру, як це воно зобов`язано здійснювати за рішенням суду, та свідомо ігнорує рішення суду та викладені в ньому відповідні висновки суду, у зв`язку з чим такі дії відповідача щодо виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 19.07.2022 по справі № 420/8186/22 мають бути визнані протиправними та такими, що продовжують порушення прав позивача, підтверджені зазначеним рішенням суду.
До даної заяви позивачем додано копії, зокрема:
- заяви представника позивача до Начальника відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) від 08.02.2023 року;
- супровідного листа Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) від 10.02.2023 «Про відкриття виконавчого провадження», разом із доданою до листа постановою старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Чермаша Романа Вадимовича про відкриття виконавчого провадження від 10.02.2023 ВП № 70996057 за виконавчим листом № 420/8186/22, виданим 02.02.2023 Одеським окружним адміністративним судом;
- листа-відповіді Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 17.02.2023 року № 1500-0505-5/18974 на лист Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) від 10.02.2023 № 2959, який надійшов до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (далі Головне управління) 14.02.2023 з постановою старшого державного виконавця від 10.02.2023 ВП № 70996057 про відкриття виконавчого провадження по виконавчому листу № 420/8186/22, виданому 02.02.2023 Одеським окружним адміністративним судом, яким, з посиланням на ч. 2 ст. 19 Конституції України, ст. 8 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ч. 1 ст. 121 Бюджетного кодексу України, повідомлено про таке, зокрема:
- Головним управлінням на підставі рішення Одеського окружного адміністративного суду від 19.07.2022 по справі № 420/8186/22, яке набрало законної сили 19.08.2022, ОСОБА_1 30.08.2022 проведено перерахунок пенсії з 01.04.2019 без обмеження її максимальним розміром (копія перерахунку пенсії додається);
- розмір пенсії ОСОБА_1 з 01.09.2022 становив 20270,00 грн. (копія перерахунку пенсії додається);
- сума доплати за період з 01.14.2019 по 30.06.2021 з урахуванням фактично виплачених сум склала 39419,65 грн. та обліковується в автоматизованих базах даних обробки пенсійної документації;
- оскільки розмір пенсії ОСОБА_1 при виконанні рішення Одеського окружного адміністративного суду від 20.12.2021 по справі № 420/21863/21 досягав максимального розміру пенсії, тому доплата пенсії за період з 01.07.2021 по 31.08.2022 згідно рішення Одеського окружного адміністративного суду від 19.07.2022 по справі № 420/8186/22 відсутня;
- Кабінетом Міністрів України бюджет Пенсійного фонду України на 2023 рік не затверджено. Тому Головне управління на сьогодні діє на підставі тимчасового розпису доходів і видатків Пенсійного фонду України на 1 квартал 2023 року, яким не передбачені кошти на виплати за рішенням суду;
- погашення заборгованості, нарахованої на виконання рішення суду, здійснюватиметься в межах бюджетних асигнувань, виділених на цю мету;
- у зв`язку з набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 № 1279 «Деякі питання організації виплати пенсій та грошової допомоги», починаючи з 1 квітня 2021 року асигнування з державного бюджету, які виділяються для забезпечення пенсійних виплат, розподіляє та спрямовує на фінансування пенсій та інших виплат Пенсійний фонд України;
- таким чином, покладені судом зобов`язання виконані в повному обсязі, в порядку, встановленому чинним законодавством, та в межах повноважень, покладених на Головне управління. Виплата нарахованої доплати пенсії за період з 01.12.2019 по 30.06.2021 в сумі 39419,65 грн. буде здійснена після виділення відповідних коштів на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду з Державного бюджету України (копія розрахунку на доплату пенсії додається);
- враховуючи викладене, відповідно до пункту 9 частини першої статті 39 Закону України від 02.06.2016 № 1404 «Про виконавче провадження» (далі Закон № 1404) просимо закінчити виконавче провадження по виконавчому листу № 420/8186/22, виданому 02.02.2023 Одеським окружним адміністративним судом;
- Головним управлінням рішення Одеського окружного адміністративного суду від 19.07.2022 по справі № 420/8186/22 виконано 30.08.2022, тобто, до відкриття виконавчого провадження ВП № 70996057;
- перерахунків пенсії позивача за вислугу років від 30 серпня 2022 р. за пенсійною справою № 1501005600 Міноборони з 01 квітня 2019 року та з 01 вересня 2022 року;
- розрахунку на доплату (виплату, утримання) пенсії за пенсійною справою № 1501005600 за Дорученням № Д 1501005600/22, відповідно до якого позивачу за період з квітня 2019 по червень 2021 року нараховано доплату на загальну суму 39419,65 грн.
Згідно з абз. 1 ч. 5 ст. 383 КАС України, подана заява підлягає розгляду та вирішенню в порядку письмового провадження.
Станом на дату розгляду та вирішення заяви про визнання протиправним рішення суб`єкта владних повноважень - відповідача на виконання рішення суду, позиція (пояснення / заперечення / тощо) відповідача щодо поданої заяви до суду не надійшла.
Дослідивши доводи представника позивача та матеріали справи, в межах розгляду заяви, поданої в порядку ст. 383 КАС України, суд встановив таке.
Згідно з ч. 1 ст. 129-1 Конституції України судове рішення є обов`язковим до виконання.
Згідно з ч.ч. 2, 4, 7 ст. 13 «Обов`язковість судових рішень» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 2 червня 2016 року № 1402-VIII, судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Обов`язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом.
Невиконання судових рішень має наслідком юридичну відповідальність, установлену законом.
Судові рішення не можуть бути переглянуті іншими органами чи особами поза межами судочинства, за винятком рішень про амністію та помилування.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи не можуть приймати рішення, які скасовують судові рішення або зупиняють їх виконання.
Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 14 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.
Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
За приписами ст. 370 КАС України, судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
У відповідності до вимог ч. 1 ст. 383 КАС України, особа - позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.
Згідно з ч. 6 ст. 383 КАС України, за відсутності обставин протиправності відповідних рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень - відповідача та порушення ним прав, свобод, інтересів особи-позивача, суд залишає заяву без задоволення. За наявності підстав для задоволення заяви суд постановляє ухвалу в порядку, передбаченому ст. 249 цього Кодексу.
Системний аналіз вищезазначених норм права свідчить, що правовий інститут контролю за виконанням рішення суду, механізм якого унормований, у т.ч. приписами ст. 383 КАС України, має на меті забезпечення належного виконання судового рішення. Підставами його застосування є саме невиконання судового рішення, ухваленого на користь особи-позивача та обставини, що свідчать про протиправність рішень або дій суб`єкта владних повноважень, пов`язаних із невиконанням судового рішення у відповідній справі, що має бути підтверджено відповідними доказами.
Наявність у КАС України спеціальних положень, спрямованих на забезпечення належного виконання судового рішення, виключає можливість застосування загального судового порядку захисту прав та інтересів стягувача шляхом подання позову. Судовий контроль за виконанням судового рішення здійснюється у порядку, передбаченому КАС (ст. 383 КАС України), який не передбачає можливості подання окремого позову, предметом якого є спонукання відповідача до виконання судового рішення, яке набрало законної сили. Невиконання судового рішення не може бути самостійним предметом окремого судового провадження.
Таким чином, судове рішення виконується безпосередньо і для його виконання не вимагається ухвалення будь-яких інших, додаткових судових рішень. Даний порядок оскарження дій суб`єкта владних повноважень, вчинених на виконання судового рішення, є більш оптимальним для особи, яка вважає що її права порушені, з огляду, зокрема, на ч. 5 ст. 383 КАС України, відповідно до якої, розгляд заяви про визнання протиправними дій, вчинених суб`єктом владних повноважень, здійснюється судом протягом 10 днів, з дня її отримання.
Отже, позивач має встановлене законом право в порядку ст. 383 КАС України подати до суду 1-ї інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених рішенням суду у справі № 420/8186/22. Таким чином, наразі має місце спір між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав, але на стадії виконання судового рішення.
Аналогічна правова позиція щодо застосування зазначених норм права вже була висловлена Верховним Судом у постанові від 20.02.2019 р. у справі № 806/2143/15 та від 21.12.2020 р. у справі № 440/1810/19.
Судом встановлено, що рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 19 липня 2022 року, яке набрало законної сили 19.08.2022 року, вирішено, зокрема:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо обмеження максимальним розміром пенсії ОСОБА_1 при її перерахунку 20 травня 2022 р., починаючи з 01 квітня 2019 року;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , починаючи з 01 квітня 2019 року, без обмеження її максимальним розміром, з урахуванням раніше виплачених сум.
Отже, рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 19 липня 2022 року у справі № 420/8186/22, яке набрало законної сили 19.08.2022 року, підтверджене (захищене/відновлене) право позивача на виплату пенсії без обмеження її максимальним розміром, починаючи з 01 квітня 2019 року.
Відповідно до перерахунку пенсії від 30 серпня 2022 р. за пенсійною справою № 1501005600 Міноборони, пенсія позивача за вислугу років перерахована з 01 квітня 2019 року, із зазначенням, зокрема:
ПІДСУМОК ПЕНСІЇ (з надбавками): 18022,95,
Розмір пенсії за рішенням суду: 18022,95,
ПІДСТАВА ПЕРЕРАХУНКУ: РІШЕННЯ СУДУ (420/8186/22 ріш. ООАС 19.07.22)
З 01.09.2022 20270,00 грн.
З 01.12.2022 20546,16 грн.
З встановленого вбачається, що зазначений перерахунок пенсії позивача від 30 серпня 2022 р., здійснений відповідачем на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 19 липня 2022 року у справі № 420/8186/22, здійснений з 01 квітня 2019 року, без обмеження пенсії позивача максимальним розміром.
Разом з тим, згідно зі змістом мотивувальної частини рішення Одеського окружного адміністративного суду від 19 липня 2022 року у справі № 420/8186/22, його прийнято у вищенаведений встановлений судом спосіб з урахуванням того, що:
- обидва перерахунки, якими пенсія позивача обмежена максимальним розміром (з 01.04.2019 року та з 01.06.2022 року), здійснені відповідачем 20 травня 2022 р.;
- отже, період перерахунку пенсії позивача «з 01 червня 2022 року» охоплюється періодом перерахунку пенсії позивача «з 01 квітня 2019 року» у спірних правовідносинах.
Проте, відповідно до перерахунку пенсії від 30 серпня 2022 р. за пенсійною справою № 1501005600 Міноборони, наявного в матеріалах справи (а.с.60), пенсія позивача за вислугу років перерахована з 01 березня 2022 року, із зазначенням, зокрема:
ПІДСУМОК ПЕНСІЇ (з надбавками): 20546,16.
З урахуванням максимального розміру пенсії: 19340,00
ПІДСТАВА ПЕРЕРАХУНКУ: РІШЕННЯ СУДУ
З 01.09.2022 20270,00 грн.
З 01.12.2022 20546,16 грн.
Крім того, відповідно до перерахунку пенсії від 30 серпня 2022 р. за пенсійною справою № 1501005600 Міноборони, пенсія позивача за вислугу років перерахована з 01 вересня 2022 року, із зазначенням, зокрема:
ПІДСУМОК ПЕНСІЇ (з надбавками): 20546,16.
З урахуванням максимального розміру пенсії: 20270,00
ПІДСТАВА ПЕРЕРАХУНКУ: РІШЕННЯ СУДУ
З 01.09.2022 20270,00 грн.
З 01.12.2022 20546,16 грн.
З встановленого вбачається, що всі 3 (три) вищенаведені перерахунки пенсії позивача від 30 серпня 2022 року: з 01 квітня 2019 року, з 01 березня 2022 року та з 01 вересня 2022 року, здійснені відповідачем на підставі рішення суду.
Отже, при вчиненні дій щодо перерахунку пенсії позивача 30 серпня 2022 року з 01 березня 2022 року та з 01 вересня 2022 року на підставі рішення суду, відповідачем порушено право позивача на виплату пенсії без обмеження її максимальним розміром, починаючи з 01 квітня 2019 року, підтверджене рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 19 липня 2022 року у справі № 420/8186/22, яке набрало законної сили 19.08.2022 року.
Встановлені обставини, у сукупності, є підставою для висновку суду щодо порушення відповідачем вищенаведених приписів ст. 129-1 Конституції України, ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», ст.ст. 14, 370 КАС України.
Відповідно до приписів ч. 6 ст. 383 КАС України, у випадку наявності підстав для задоволення заяви суд постановляє ухвалу в порядку, передбаченому ст. 249 цього Кодексу.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 249 КАС України суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб`єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону. У разі необхідності суд може постановити окрему ухвалу про наявність підстав для розгляду питання щодо притягнення до відповідальності осіб, рішення, дії чи бездіяльність яких визнаються протиправними.
За таких умов, наявність підстав для задоволення заяви в порядку ст. 383 КАС України має наслідком прийняття окремої ухвали з метою усунення порушень допущених суб`єктом владних повноважень на виконання рішення суду.
Відповідно до ч. 5 ст. 249 КАС України, з метою забезпечення виконання вказівок, що містять в окремій ухвалі, суд встановлює у ній строк для надання відповіді залежно від змісту вказівок та терміну, необхідного для його виконання.
Інших суттєвих доводів та/або доказів щодо заяви представника позивача про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду (в порядку ст. 383 КАС України), суду не наведено та не надано.
При цьому щодо решти доводів слід зазначити, що рішення судів повинні достатнім чином містити мотиви, на яких вони базуються для того, щоб засвідчити, що сторони були заслухані, та для того, щоб забезпечити нагляд громадськості за здійсненням правосуддя (див. п. 30 Рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Hirvisaari v. Finland» від 27 вересня 2001 р.).
Однак, ст. 6 п. 1 Конвенції не можна розуміти як таку, що вимагає пояснень детальної відповіді на кожний аргумент сторін (див. п. 29 Рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Ruiz Torija v. Spain» від 9 грудня 1994 р.).
Враховуючи та на підставі наведеного, заява представника позивача про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду (в порядку ст. 383 КАС України), вхід. № 9040/23, підлягає задоволенню у порядку та у спосіб, встановлені ст.ст. 249, 383 КАС України.
Згідно з п. 3 Розділу VI Прикінцевих положень КАС України (в редакції, чинній до 17.07.2020 року) під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), зокрема, процесуальні строки щодо розгляду адміністративної справи продовжуються на строк дії такого карантину.
Згідно з п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 18.06.2020 року № 731-ІХ, який набрав чинності 17.07.2020 року, зокрема, процесуальні строки, які були продовжені відповідно до пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" № 540-IX від 30 березня 2020 року, закінчуються через 20 днів після набрання чинності цим Законом.
Постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2023 р. № 383) до 30 червня 2023 р. на території України продовжено дію карантину, встановленого постановами Кабінету Міністрів України.
Заяву розглянуто, ухвалу постановлено та складено з урахуванням: часу періодичного навчання суддів; часу тимчасової непрацездатності головуючого судді; часу перебування головуючого судді у відпустці; фактичного часу забезпечення суду електроенергією; часу повітряних тривог; часу перевірки повідомлень про мінування будівлі суду; статей 10, 12-2, 26 Закону України «Про правовий режим воєнного стану»; Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні»; законів України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», якими затверджено Укази Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 14.03.2022 № 133/2022, від 22.04.2022 № 259/2022, від 17.05.2022 № 341/2022, від 12.08.2022 № 573/2022, від 07.11.2022 року № 757/2022, від 06.02.2023 року № 58/2023, від 01.05.2023 року № 254/2023; рішення Ради суддів України від 24.02.2022 № 9.
Керуючись ст.ст. 243, 248, 249, 256, 294, 295, 297, 383 КАС України, суд
ухвалив:
Заяву представника позивача про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду (в порядку ст. 383 КАС України), вхід. № 9040/23, задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, вчинені ним при перерахунку пенсії ОСОБА_1 30 серпня 2022 року з 01 березня 2022 року та з 01 вересня 2022 року на підставі рішення суду, якими порушено право позивача на виплату пенсії без обмеження її максимальним розміром, починаючи з 01 квітня 2019 року, підтверджене рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 19 липня 2022 року у справі № 420/8186/22, яке набрало законної сили 19.08.2022 року.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області вжити заходи реагування щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону, що призвело до неналежного виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 19 липня 2022 року у справі № 420/8186/22.
Про вжиті заходи повідомити Одеський окружний адміністративний суд протягом одного місяця з дня отримання копії окремої ухвали.
Окрема ухвала набирає законної сили в порядку ст. 256 КАС України та може бути оскаржена особами, яких вона стосується, в порядку та строк, встановлені ст.ст. 295, 297 КАС України.
Суддя М.Г. Цховребова