Постанова № 11298197, 09.09.2010, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.09.2010
Номер справи
8690/10/2070
Номер документу
11298197
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

09 вересня 2010 р. № 2-а- 8690/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд

у складі головуючого судді Білової О.В.,

за участю секретаря судового засідання Романенко Т.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Прогрес+2003" про припинення юридичної особи,-

В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Харкова звернулася до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Прогрес+2003" про припинення юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю "Прогрес+2003" у зв'язку з відсутністю юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням, обґрунтовуючи свої позовні вимоги наступним.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Прогрес+2003" зареєстровано Виконавчим комітетом Харківської міської ради 11.06.2003 року, підприємство перебуває на обліку як платник податків в ДПІ у Ленінському районі м. Харкова з 26.06.2003 р.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Прогрес+2003" більше року не повідомляє ДПІ у Ленінському районі м. Харкова про своє місцезнаходження.

Згідно з п.5 ч. 2 ст.38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" однією з підстав для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема, є наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним місцезнаходженням.

Представник позивача - Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Харкова - в судове засідання не зявився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, через канцелярію суду надав заяву про розгляд справи без участі представника позивача за наявними у справі матеріалами.

Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Прогрес+2003" - про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся судовою повісткою з поштовим повідомленням за адресою, внесеною до Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, свого представника в судове засідання не направив, причини неявки не повідомив, заперечень та клопотань суду не надав.

Суд, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.

Згідно свідоцтва про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності юридичної особи - Товариство з обмеженою відповідальністю "Прогрес+2003" зареєстровано Виконавчим комітетом Харківської міської ради 11.06.2003 року за №14801200000022583. Державна реєстрація субєкта підприємницької діяльності юридичної особи проведена за юридичною адресою: 61034, м.Харків, вул. Полтавський Шлях, 188-А, кВ. 29 (а.с. 9)

Згідно Довідки Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Харкова № 3251/10 від 29.03.2006 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Прогрес+2003" взято на облік в органах державної податкової служби з 26.06.2003 р. за № 118 (а.с.7).

Відповідно до ст. 20 Закону України від 25 червня 1991 року № 1251-XІІ «Про систему оподаткування»завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків та зборів (обов'язкових платежів).

Однією з функцій, покладених на державні податкові інспекції, згідно до п. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04 грудня 1990 року № 509-ХІІ є здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

Згідно п. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби наділені правом здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами,що не мають статусу юридичної особи,а також фізичними особами,які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).

Відповідно до абз. 3 п.п. 11.2 п. 11 Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів), затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 19 лютого 1998 року № 80 (в редакції наказу Державної податкової адміністрації України від 17 листопада 1998 року № 552), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 грудня 1998 року за № 791/3231, у рамках проведення цих заходів, а також при призначенні чи проведенні документальної перевірки платника податків чи при виконанні інших службових обов'язків працівниками органів державної податкової служби здійснюється або може здійснюватись перевірка місцезнаходження (місця проживання) платника податків. За наслідками перевірки складається акт перевірки місцезнаходження платника податків. Якщо встановлено відсутність платника податків за його місцезнаходженням (місцем проживання), то проводиться робота із з'ясування фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, відповідальних та афілійованих осіб.

Згідно зі ст. 33 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців»№ 755-ІV від 15 травня 2003 року юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом. Юридична особа є такою, що припинилася, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.

Згідно ч. 1 ст. 51 Господарського кодексу України однією з підстав для припинення підприємницької діяльності є рішення суду у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами.

Відповідно до п. 17 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців»підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є: наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням; неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Судом встановлено, що відповідач протягом останнього року не подає податкової звітності до ДПІ у Ленінському районі м. Харкова, а саме, їм не було подано звітність 3-й квартал 2009 року, 2009 рік, 1-й квартал 2010 року, 2-й квартал 2010 року з податку на прибуток підприємств. Крім того, 17.12.2007 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців стосовно Товариства з обмеженою відповідальністю "Прогрес+2003" була внесена інформація що відсутності юридичної особи - відповідача за адресою: 61034, м.Харків, вул.. Полтавський Шлях, 188-А, кВ. 29 (а.с. )

Статтею 239 Господарського кодексу України від 16.01.2003 року № 436-IV в частині 1 одним з видів адміністративно-господарських санкцій визначено скасування державної реєстрації та ліквідацію суб'єкта господарювання. Зазначені санкції органи державної влади та органи місцевого самоврядування можуть застосовувати відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, до суб'єктів господарювання.

Відповідно до ч. 1 ст. 250 ГК України адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.

Судом встановлено, що позивач звернувся до суду з позовом про припинення підприємницької діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю "Прогрес+2003" в межах зазначених строків, позов поданий на підставі повноважень податкового органу та з визначених Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців»підстав.

Із врахуванням вищевикладених обставин суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04 грудня 1990 року № 509-ХІІ, ст. ст. 33, 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців»№755-ІV від 15 травня 2003 року, ст.ст. 239, 250 Господарського кодексу України від 16.01.2003 року № 436-IV ,п. 11 Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів), затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 19 лютого 1998 року № 80, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 грудня 1998 року за № 791/3231, ст. ст. 51 ГК України, ст. ст. 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Прогрес+2003" про припинення юридичної особи - задовольнити.

Припинити юридичну особу Товариство з обмеженою відповідальністю "Прогрес+2003" (61034, м.Харків, вул.. Полтавський Шлях, 188-А, кв. 29, ідентифікаційний код 32567196), зареєстроване Виконавчим комітетом Харківської міської ради 11.06.2003 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У повному обсязі постанова виготовлена 14 веерсня 2010 року.

<Сума задоволення ><Текст >

Суддя Білова О.В.