Постанова № 11297756, 05.07.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
05.07.2010
Номер справи
2а-332/10/12/0170
Номер документу
11297756
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

05.07.10Справа №2а-332/10/12/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі : Головуючого судді Котаревої Г.М., при секретарі судового засідання Суконновій Г.В.,

розглянув адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у м. Алушті АР Крим,

до відповідача Приватного підприємства «Кучук - Ламбат»

про стягнення заборгованості в сумі 3648,06 грн.,

за участю сторін:

від позивача Кирюхіна Я.М.,

від відповідача не зявився,

Суть спору: Державна податкова інспекція у м. Алушті АР Крим (далі позивач, ДПІ) звернулася до Окружного адміністративного суду АРК з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Кучук - Ламбат» (далі - відповідач) про стягнення заборгованості у сумі 112424,37 грн.

У судовому засіданні, яке відбулося 10.06.10р., представник позивача надав заяву про уточнення позовних вимог, просив стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 3648,06грн.

Представник позивача у судовому засіданні уточненні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не зявився, про день та місце розгляду справи сповіщений належним чином, під розписку, про причини неявки суд не повідомив.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів зясування обставин по справі, керуючись ст. 128 КАС України, суд вважає можливим розглядати справу у відсутності представників сторін.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до п.4 ч. 1 ст. 17 КАС України до компетенції адміністративного суду віднесено спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 7 ч.1 ст.3 КАС України визначено поняття субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ст. ст. 1, 4 Закону України від 04.12.1990 №509-ХІІ “Про державну податкову службу в Україні” (далі Закон №509) державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах входять до складу органів державної податкової служби і є органами виконавчої влади.

Відповідно до ст.2 Закону №509 завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Згідно з ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до п.п.4.1.1. п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181-ІІІ, із змінами та доповненнями (далі Закон №2181), платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.

Статтею 5 Закону №2181 визначено, що податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до п.п.1.2, 1.3 ст.1 Закону №2181 податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідач Приватне підприємство «Кучук - Ламбат» зареєстроване Управлінням з економіки та ринковим відносинам Алуштинської міської ради 18.04.2003р., про що видано свідоцтво.

Відповідач знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції у м. Алушті АР Крим, як платник податків.

Порядок, підстави та строки сплати орендної плати за землю передбачені Законом України “Про плату за землю” від 03.07.1992 року № 2535 ХІІ.

Відповідно до ст. 2 Закону використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України “Про плату за землю” сплачують земельний податок. Статтею 15 даного нормативно-правового акту передбачено, що власники землі і землекористувачі платять земельний податок з дня виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою.

Згідно зі ст. 14 Закону України “Про плату за землю” платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.

Відповідач є платником орендної плати за землю та повинен у строки, встановлені чинним законодавством подавати до податкових органів декларації з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Відповідачем була надана податкова декларація орендної плати за земельні ділянки державної комунальної власності №14902 від 12.06.09р. з визначенням суми податкового зобовязання 5330,82 грн., яка належить до сплати щомісяця протягом 2009р., проте позивач не сплачує зазначене податкове зобовязання.

Згідно актів про результати камеральних перевірок податкових декларацій орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2007р., 2008р., № 835/15-3/32322869 від 15.06.09р., № 836/15-3/32322869 від 15.06.09р., встановлено заниження податкових зобовязань у 2007р. на суму 26904,74грн., у 2008 році заниження податкових зобовязань на суму 39200,41грн. На підставі вказаних Актів позивачем винесено податкові повідомлення рішення № 0003581503/0 від 21.07.09р. про визначення суми податкового зобовязання з орендної платина суму 28249,98грн., 0003591503/0 від 21.07.09р. про визначення суми податкового зобовязання з орендної платина суму 41160,43грн., які отримані відповідачем, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Згідно акту про результати документальної перевірки своєчасності надання декларації по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності № 955/15-3/32322869 від 21.07.09р. встановлено порушення ст. 14 Закону України «Про плату за землю» . На підставі вказаного Акту позивачем винесено податкове повідомлення рішення № 0004061503/0/0 від 11.08.09р. на суму 170грн., яке отримано відповідачем, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення..

Позивачем були направлені відповідачу податкові вимоги: перша податкова вимога №1/273 від 18.06.2009р., яка отримана відповідачем, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення; друга податкова вимога №2/352 від 10.08.2009р., яка отримана відповідачем, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Відповідно до розрахунку суми позову відповідачем заборгованість не сплачена та числиться податкова заборгованість на загальну суму 3648,06грн.

Податкові повідомлення-рішення у судовому порядку не оскаржені та не скасовані.

Право позивача як субєкта владних повноважень контролюючого органа у сфері оподаткування звертатися до суду з позовом до відповідача про стягнення зазначеної заборгованості обґрунтовано п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні».

При таких обставинах суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи й підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

У судовому засіданні 05 липня 2010 року судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову складено в повному обсязі 12 липня 2010року.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.94, 158 163 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2.Стягнути з Приватного підприємства «Кучук - Ламбат» (м. Алушта, вул. Чатирдагська, 2, ЄДРПОУ 32322869) у дохід місцевого бюджету Маломаятської селищної ради (код платежу 13050200, р/р 33213812700011 в УДК в АРК, ЄДРПОУ 34740913) заборгованість у сумі 3648,06 грн.

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Котарева Г.М.