Єдиний державний реєстр судових рішень
Роздільнянський районний суд Одеської області
ПО С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа №: 498/327/23
Номер провадження 3/511/990/23
"21" серпня 2023 р. суддя Роздільнянського районного суду Одеської області Гринчак С . І.,
розглянувши матеріали, які надійшли з ВП №1 Роздільнянського РВП ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , не працюючого, проживає за адресою: АДРЕСА_1
за ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
в с т а н о в и в:
Адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 надійшли на розгляд до Роздільнянського районного суду Одеської області з Одеського апеляційного суду 29 червня 2023 року, після визначення підсудності.
Згідно протоколу, 17.02.2023 року о 15год.50хв., смт. Велика Михайлівка по вул. Центральній, водій ОСОБА_1 керував автомобілем OPEL VECTRA днз НОМЕР_2 (належність ОСОБА_1 ), з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: (запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння очей, порушення мови, тремтіння рук). Від проходження медичного огляду на визначення стану алкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою Alkotest Drager №6810 та проведення такого огляду у медичному закладі відмовився під відеозапис на нагрудну бодікамеру. Від надання пояснень ОСОБА_1 також відмовився під відеозапис на нагрудну бодікамеру. Своїми діями водій ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.5 ПДР, за що передбачена відповідальність за ст.130 ч.1 КУпАП.
Протокол серії ДПР 18 №167571, складений 17 лютого 2023 року поліцейським СРПП відділення поліції Роздільнянського РВП старшим сержантом поліції Хоменко В.В.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.1 ст. 130 КУпАП не визнав, зазначивши, що не вживає спиртні напої, вважає, що поліцейські склали протокол, оскільки напередодні між ним та поліцейським ОСОБА_2 на блокпосту відбулася суперечка та непорозуміння. При цьому ОСОБА_1 підтвердив, що керував автомобілем OPEL VECTRA днз НОМЕР_2 і йому пропонували пройти освідування на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки за допомогою Alkotest Drager №6810 та проведення такого огляду у медичному закладі, однак він від цього відмовився.
Заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності дослідивши матеріали адміністративної справи, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 міститься склададміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, виходячи з наступного.
Так ч. 1 ст. 130 КУпАП,передбачено адміністративну відповідальність за керування транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння, а також за відмовувід проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Порядок такого огляду та відмови від його проходження передбачено ст. 266 КУпАП та підзаконними нормативно - правовими актами.
Так відповідно до ст. 266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я
Пунктом 6 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, що затверджена Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України від 09 листопада 2015 року № 1452/735 передбачено, що огляд на стан сп`яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі спеціальні технічні засоби).
Таким чином своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 2.5 ПДР, згідно якого водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Також вина ОСОБА_1 у вчиненні даного адміністративного правопорушення підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 167571 від 17.02.2023 року, згідно якого, 17.02.2023 року о 15год.50хв., смт. Велика Михайлівка по вул. Центральній, водій ОСОБА_1 керував автомобілем OPEL VECTRA днз НОМЕР_2 (належність ОСОБА_1 ), з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: (запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння очей, порушення мови, тремтіння рук). Від проходження медичного огляду на визначення стану алкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою Alkotest Drager №6810 та проведення такого огляду у медичному закладі відмовився під відеозапис на нагрудну бодікамеру. Від надання пояснень ОСОБА_1 також відмовився під відеозапис на нагрудну бодікамеру. Своїми діями водій ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.5 ПДР, за що передбачена відповідальність за ст.130 ч.1 КУпАП;
- довідкою ст.інспектора сектору адміністративної практики Роздільнянського РВП про те, що ОСОБА_1 посвідчення водія отримував;
- відеозаписом з бодікамери, відповідно до якого ОСОБА_1 17.02.2023 року відмовився від проходження у встановленому порядку медичного огляду на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки за допомогою приладу Alkotest Drager №6810, а також відмовився проїхати на медичний огляд до медичної установи.
Таким чином, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в діях останнього міститься склададміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП - відмова особи від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно положень ст. 23 КУпАП України адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст.33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого ним правопорушення, ступінь вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставини, які відповідно до ст. 34 КУпАП пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене ним адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
Обставин, які відповідно до ст. 35 КУпАП обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене ним адміністративне правопорушення, судом не встановлені.
З урахуванням викладеного, з метою виховання правопорушника та попередження наступних правопорушень, суд приходить до висновку про необхідність накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ст. 130 ч. 1 КУпАП, з позбавленням права керування транспортними засобами.
Також, відповідно до вимог ст.40-1КУпАПУкраїни з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір в сумі 536,80грн., оскільки судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.24, 27, 33, 283, 284 КУпАП, суд,
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення за ст. 130 ч.1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , не працюючого, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , судовий збір на користь держави у розмірі 536,80 гривень.
Реквізити для зарахування до державного бюджету:
отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106
код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783,
банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001
код класифікації доходів бюджету: 22030106
Роз`яснити, що згідно статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Роздільнянський районний суд Одеської області протягом 10 днів з дня її постановлення.
Суддя: С. І. Гринчак