Єдиний державний реєстр судових рішень
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
07 серпня 2023 року Справа № 160/19308/23 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Турова О.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Військової частин НОМЕР_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
01.08.2023 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Військової частин НОМЕР_1 , в якій позивач просить:
- визнати протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_1 щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 01.12.2015 року по 29.08.2022 року;
- зобов`язати Військову частину НОМЕР_1 нарахувати та виплатити на користь ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 01.12.2015 року по 29.08.2022 року із застосуванням місяця для обчислення індексу споживчих цін для розрахунку індексації грошового забезпечення (базового місяця) в період з 01.12.2015 року по 28.02.2018 року - січень 2008 року, а в період з 01.03.2018 року по 29.08.2022 року - березень 2018 року з урахуванням абзацу 4 пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року №1078 (фіксовану суму індексації).
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01.08.2023 року зазначена вище справа розподілена судді Туровій О.М.
Згідно з ч.ч.1, 2 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що позов подано без додержання правил підсудності, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України.
Так, відповідно до ч.1 ст.25 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Так, у позовній заяві позивачем у якості свого місця проживання зазначена адреса: АДРЕСА_1 .
Разом з тим, відповідно до наданої до позовної заяви копії паспорта громадянина України серії НОМЕР_2 , виданого Великобурлуцьким РВ УМВС Украхни в Харківський області 02.12.1998р., на ім`я ОСОБА_1 , зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання позивача є: АДРЕСА_2 .
Жодних доказів того, що вказана позивачем у позовній заяві адреса місця його проживання: АДРЕСА_1 , є саме зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання позивача матеріали позовної заяви не містять.
Водночас, суд наголошує, що у розумінні вищенаведених приписів ч.1 ст.25 КАС України при визначенні територіальної юрисдикції (підсудності) справи адміністративному суду враховується саме зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування, знаходження) позивача.
Таким чином, за наявними матеріалами позовної заяви зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) позивача - ОСОБА_1 є саме: АДРЕСА_2 .
При цьому місцезнаходженням відповідача - Військової частин НОМЕР_1 згідно з позовною заявою є: АДРЕСА_3 .
Тобто, зареєстрованим у встановленому законом порядку місцезнаходженням учасників справи є саме Харківська область.
Ураховуючи наведене, суд дійшов висновку, що ця адміністративна справа за правилами територіальної підсудності не підсудна Дніпропетровському окружного адміністративного суду, а повинна розглядатися окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на Харківську область.
Згідно з нормами Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 р., Закону України "Про виконання рішень, застосування практики Європейського суду з прав людини", інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у п.1 ст.6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається "належний суд", тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що справа №160/19308/23 підлягає передачі на розгляд до Харківського окружного адміністративного суду.
Відповідно до частини 1 статті 30 Кодексу адміністративного судочинства України, спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Керуючись статтями 29, 30, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Адміністративну справу №160/19308/23 за позовною заявою ОСОБА_1 до Військової частин НОМЕР_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - передати на розгляд до Харківського окружного адміністративного суду за підсудністю.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Третього апеляційного адміністративного суду у строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: О.М. Турова