Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
09 серпня 2010 року 09:20 № 2а-7005/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Вєкуа Н.Г. при секретарі судового засідання Гладії А.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
позовну заяву Державної інспекції з контролю за цінами в Тернопільській області
до Тернопільської філії дочірнього підприємства «Український державний
центр радіочастот»
про стягнення економічних санкцій
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Державна інспекція з контролю за цінами в Тернопільській області (позивач) звернулась до суду з позовом до Тернопільської філії дочірнього підприємства «Український державний центр радіочастот» (ТФ ДП «Українському державному центрі радіочастот»або відповідач) про стягнення економічних санкцій в розмірі 24830 грн. 19 коп.
Ухвалою суду від 09 червня 2010р. відкрито провадження у адміністративній справі, закінчене підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, проте через канцелярію суду продав клопотання про розгляд справи за його відсутності та просив суд позов задовольнити, посилаючись на те, що за наслідками проведеної планової перевірки з питань додержання граничних тарифів на роботи (послуги), пов’язаних з користуванням радіочастотним ресурсом України складено акт № б/н від 13.11.2008р. відповідно до висновків якого, встановлені порушення відповідачем державної дисципліни цін, а саме: застосовувались тарифи за види послуг (робіт), які не передбачені визначеними нормативно-правовими актами, що встановлюють для них відповідні переліки платних послуг. Так, відповідачем за період з 01.11.2007р. по 31.10.2008р., було необґрунтовано одержано виручку у розмірі - 8276,73 грн. На підставі вищевикладеного позивач просить стягнути з відповідача необґрунтовано одержано виручку у розмірі –8276 грн. 73 коп. та 16553 грн. 46 коп. штрафу.
Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнав, посилаючись на те, що згідно із положеннями чинного законодавства України підстав для стягнення коштів з Тернопільської філії дочірнього підприємства «Український державний центр радіочастот»немає.
В судовому засіданні 09 серпня 2010р. оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника відповідача, адміністративний суд, -
ВСТАНОВИВ:
Державною інспекцією з контролю за цінами в Тернопільській області проведено планову перевірку Тернопільської філії ДП «Український державний центр радіочастот»з питань додержання граничних тарифів на роботи (послуги) пов'язані з користуванням радіочастотним ресурсом України, за результатами якої складено акт від 13.11.2008р.
Перевіркою встановлено, що відповідачем застосовувались тарифи на послуги (роботи), які не передбачені визначеними нормативно-правовими актами, що встановлюють для них відповідні переліки платних послуг, саме: відповідачем надавалась послуга з ламінування дозволів на експлуатацію РЕЗ та РВП, яка не передбачена жодним пунктом Рішення Національної комісії з питань регулювання зв’язку від 02.03.2006р. № 217 «Про затвердження Граничних тарифів на роботи (послуги) Державного підприємства Український державний центр радіочастот, пов'язаних з користуванням радіочастотним ресурсом України».
Так, вартість ламінування встановлена згідно розрахунку вартості реєстрації оформлення одного дозволу на реалізацію РЕЗ та РВП, який затверджено 07.04.2006р. начальником Тернопільської філії Українського державного центру радіочастот. Пунктом 30 Загальних положень рішення від 02.03.2006р. № 217, передбачено, що оплата за всі види робіт, не визначені цими тарифами, здійснюються на договірних засадах, однак підприємство не заключало договорів на надання послуги з ламінування дозволів на експлуатацію РЕЗ та РВП. За період з 01.11.2007р. по 31.10.2008р. ТФ ДП Українським державним центром радіочастот надано послуг з ламінування на суму –8 276,73 грн.
Позивачем на підставі акта від 13.11.2008р. винесено рішення № 118 від 20.11.2008р. про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін та претензію № 118 від 20.11.2008р. на загальну суму 24830 грн. 19 коп., з них: необґрунтовано одержаної виручки у розмірі –8276 грн. 73 коп. та 16553 грн. 46 коп. штрафу.
Відповідно до п.7 ст.14 Закону України «Про радіочастотний ресурс України»Національна комісія з питань регулювання зв'язку України Рішенням від 02.03.2006р. № 217 «Про затвердження Граничних тарифів на роботи (послуги) Державного підприємства Український державний центр радіочастот, пов'язаних з користуванням радіочастотним ресурсом України»затвердила Граничні тарифи на роботи (послуги) для відповідача, пов'язані з користуванням радіочастотним ресурсом України.
Згідно п.30 Загальних положень Рішення від 02.03.2006р. № 217, передбачено, що оплата за всі види робіт, не визначені цими тарифами, здійснюються на договірних засадах.
Тернопільською філією Українського державного центру радіочастот нараховувалась плата за послуги, які не передбачені затвердженим Граничними тарифами та не обумовлені договірними зобов'язаннями.
Відповідно до ст.14 ЗУ “Про ціни і ціноутворення” вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає влученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
У відповідності до Положення «Про Державну інспекцію з контролю за цінами»затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.200р. № 1819, начальники державних інспекцій з контролю за цінами та їх заступники від імені органів державного контролю за цінами приймають рішення про вилучення до відповідного бюджету сум всієї необґрунтовано одержаної суб’єктами господарювання виручки у результаті порушення державної дисципліни цін та штрафу у двократному її розмірі, а також розглядають справи про адміністративні правопорушення і накладають адміністративні стягнення.
Згідно з п.1.4 Інструкції «Про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами»(далі –Інструкція), підставою для застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін є одержання суб'єктами господарювання необгрунтованої виручки, в результаті порушення ними чинного законодавства в період , що перевіряється, порядку встановлення та застосування цін і тарифів, які регулюються уповноваженими органами, відповідно до вимог законодавства.
Відповідно до вимог п.1.7 Інструкції вилученню в доход бюджету підлягають суми, які одержані внаслідок порушень державної дисципліни цін, визначених на підставі матеріалів перевірок, незалежно від фінансового стану порушника та його розрахунків з бюджетом.
Згідно п. 3.6. Інструкції, у разі невиконання рішення, повного або часткового відхилення претензії чи залишення без відповіді, орган державного контролю за цінами подає позов до суду про примусове стягнення суми економічних санкцій.
Станом на день розгляду справи у суді, відповідач суму економічних санкцій у розмірі 24830 грн. 19 коп. не сплатив доказів протилежного суду не надано.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. ч. 1 ст. 71 КАСУ кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 КАСУ.
Керуючись ст.ст. 69-71, 158-163 КАС України, адміністративний суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Тернопільської філії дочірнього підприємства «Український державний центр радіочастот»в дохід державного бюджету код класифікації доходів бюджету 21081100 на р/р 31118106700002 УДК у м. Тернополі МФО 83012. ідентифікаційний код 23588119, суму виручки в розмірі 8 276 (вісім тисяч двісті сімдесят шість) грн.73 коп. та штраф у розмірі 16553 грн. (шістнадцять тисяч п’ятсот п’ятдесят три) грн. 46 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Н.Г. Вєкуа
Дата складення та підписання постанови в повному обсязі –13.08.2010р.