Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
13 серпня 2010 року 11:48 № 2а-8726/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Вєкуа Н.Г. при секретарі судового засідання Гладії А.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва
до Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи
ОСОБА_1
про стягнення податкової заборгованості
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м. Києва (надалі ДПІ у Шевченківському районі міста Києва, позивач) звернулася до суду з позовом про стягнення з Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 (далі СПД ОСОБА_1 або відповідач) заборгованості в розмірі 206 грн. 40 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 07 червня 2010р. відкрито провадження у адміністративній справі, закінчене підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Представник позивача під час судового розгляду підтримав позовні вимоги в повному обсязі. Позовні вимоги мотивовані тим, що сума штрафу за порушення норм законодавства про патентування деяких видів підприємницької діяльності, визначеного рішеннями про застосування штрафних (фінансових) санкцій, визначеного відповідачу не була сплачена вчасно, у звязку з чим у відповідача обліковується борг, який станом на дату подання позову до суду не було сплачено до державного бюджету.
Відповідач відзиву на позовну заяву не надав, в судові засідання не з'явився, про час і місце проведення судового засідання неодноразово повідомлявся, однак конверт з поштовою кореспонденцією повернувся на адресу суду за закінченням терміну зберігання.
У звязку з незявленням відповідача, відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.
В судовому засіданні 13 серпня 2010р. оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, адміністративний суд, -
ВСТАНОВИВ:
ДПІ у Шевченкіському районі м. Києва було проведено перевірку відповідача з питань дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, якою встановлено порушення п. 1 ст. 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»98/96 від 23.03.1996р. (далі закону України №98). За результатами вказаної перевірки складено акт від 07.07.2009р. №1061/26/59/23/НОМЕР_1, на підставі висновків якого було прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 15.07.2009р. № 0009152305 на суму 206 грн. 40 коп. Вказане рішення було отримане відповідачем під розписку, про що свідчить підпис на копії корінця рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 15.07.2009р. № 0009152305 (копія в матеріалах справи).
В матеріалах справи відсутні докази оскарження вищевказаного рішень ДПІ у Шевченківському районі м. Києва про застосування штрафних (фінансових) санкцій.
Відповідно до статті 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до субєктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення субєкта господарювання та ліквідації його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються статтею 239 цього Кодексу, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.
Згідно з частиною першою статті 239 Господарського кодексу України органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до субєктів господарювання таку адміністративно-господарську санкцію як адміністративно-господарський штраф.
Статтею 241 Господарського кодексу України передбачено, що адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується субєктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності. Перелік порушень, за які з субєкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення. Адміністративно-господарський штраф може застосовуватися у визначених законом випадках одночасно з іншими адміністративно-господарськими санкціями, передбаченими статтею 239 цього Кодексу.
З урахування викладеного, штрафні (фінансові) санкції за порушення вимог пункту ч. 1 ст. 3 Закону України №98 застосовані на підставі п. 1 ст. 8 цього ж Закону є адміністративно-господарськими санкціями у розумінні статей 238, 239 та 241 Господарського кодексу України, а отже, повинні застосовуватися у межах строків, визначених статтею 250 цього Кодексу.
Статтею 250 Господарського кодексу України встановлено обмеження строків застосування адміністративно-господарських санкцій: адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до субєкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніше як через один рік з дня порушення цим субєктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
Судом встановлено, що штрафні (фінансові) санкції, визначені рішенням ДПІ у Шевченківському районі м. Києва про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 15.07.2009р. № 0009152305 застосовано в межах строків встановлених статтею 250 Господарського кодексу України.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно із частиною першою статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Враховуючи вищевикладене суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163 КАС України, адміністративний суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до Державного бюджету України на: р/р 34219379700011, одержувач УДК у Шевченківському районі м. Києва, код одержувача 26077968ёбанк одержувача ГУДК у м. Києві, МФО 820019, код платежу 21080900, штрафні (фінансові) санкції в розмірі 206 (двісті шість) гривень 40копійок.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст.. 254 КАС України..
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Н.Г. Вєкуа
Дата складення та підписання постанови в повному обсязі 16.08.2010р.