Єдиний державний реєстр судових рішень Справа №375/1159/23
Провадження № 2-о/375/27/23
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 серпня 2023 року смт Рокитне
Рокитнянський районний суд Київської області в складі:
головуючої судді Чорненької О.І.
присяжних: Мирець Т.М.,
Кошелюк О.С.,
при секретарі судового засідання Киричок В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку окремого провадження в залі суду в смт Рокитне, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу відповідно до положень ч. 2 ст. 247 ЦПК України, заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа - Рокитнянський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Білоцерківському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про встановлення факту смерті особи, яка загинула або пропала безвісти в районах проведення воєнних дій або АТО,-
ВСТАНОВИВ:
Стислий виклад позиції сторін
Заявник ОСОБА_1 , в особі свого представника адвоката Іллінського О.В., звернувся до суду із заявою, в якій просить суд встановити факт, що має юридичне значення, а саме встановити факт смерті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Синява Рокитянського району Київської області, ІНФОРМАЦІЯ_2 у с. Кліщіївка Бахмутського району Донецької області під час виконання бойового завдання внаслідок кульового ураження несумісного з життям.
Встановлення факту смерті ОСОБА_2 необхідне заявникові для реєстрації смерті та отримання свідоцтва про смерть для реалізації прав заявника.
В інший спосіб встановити зазначений факт неможливо.
Заяви, клопотання, інші процесуальні дії у справі
Заява про встановлення факту смерті особи надійшла до Рокитнянського районного суду Київської області 10 липня 2023 року.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судових справ між суддями від 10 липня 2023 року зазначена справа передана у провадження судді Чорненької О.І.
Відповідно до протоколу автоматичного визначення присяжних від 10 липня 2023 року у справі визначено основними присяжними Мирець Т.М. та Кошелюк О.С.
Ухвалою Рокитнянського районного суду Київської області від 14 липня 2023 року відкрито провадження за заявою в порядку окремого провадження.
Розгляд справи призначено на 15 годину 00 хвилин 01 серпня 2023 року.
Також для участі у розгляді справи сторони були викликані судовими повістками, які поштовим зв`язком надіслані їм за місцем проживання.
Крім того, про місце, дату та ча слухання справи представника заявника було повідомлено шляхом надсилання на його електронну адресу судової повістки.
Заявника ОСОБА_1 було повідомлено шляхом надсилання судової повістки поштовим відправленням.
Заінтересована особа: Рокитнянський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Білоцерківському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), повідомлена про дату, місце та час судового розгляду даної справи шляхом надсилання поштового відправлення.
У судове засідання заявник та його представник не прибули, натомість від представника заявника надійшла заява про розгляд справи без його участі та участі заявика. Подану заяву підтримують у повному обсязі та просять задовольнити.
Представник заінтересованої особи у судове засідання не прибув, натомість надіслано до суду заяву про розгляд справи у відсутності представника. При винесенні рішення по даній справі покладаються на розсуд суду.
Фактичні обставини, встановлені судом та зміст спірних правовідносин
Із поданої заяви та доданих до неї документів у судовому засіданні судом встановлено, що заявник ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , являються рідними братами, що доводиться їхніми свідоцтвами про народження серії НОМЕР_1 , виданим Синявської сільської ради Рокитнянського району Київської області 29 січня 1972 року та свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 , виданим виконкомом Синявської сільської ради народних депутатів 23 квітня 1985 року.
Зазначена обставина підтверджується також довідкою № 199/02-37 виданою Рокитнянською селищною радою від 27 лютого 2023 року, де вказано, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , від народження ІНФОРМАЦІЯ_5 проживав у АДРЕСА_1 , разом з братом ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . Підстава видачі довідки: погосподарська книга № 8 за 1996-2000 роки.
Згідно з витяггом з Наказу Командира військової частини НОМЕР_3 від 07 січня 2023 року, ОСОБА_2 був призваний для проходження військової служби в порядку мобілізації. Призначений на посаду стрільця-санітара 3 стрілецького відділення 1 стрілецького взводу 2 стрілецької роти та з 07 січня 2023 року приступив до виконання службових обов`язків за вказаною посадою.
У Журналі ведення бойових дій в/ч НОМЕР_4 за ІНФОРМАЦІЯ_6 о 01 год. 00 хв. мається наступний запис: "При виконанні бойового завдання на позиції РОП "Смерека" почався стрілецький бій з ворогом. Внаслідок чого стрілець - санітар 3 стрілецького відділення 1 стрілецького взводу 2 стрілецької роти, солдат ОСОБА_2 , знаходячись у житловому будинку на околиці населеного Кліщівка Бахмутського району Донецької області, отримав поранення не сумісне з життям".
14 січня 2023 року заступником командира 2 стрілкової роти з морально-психологічного забезпечення, майором ОСОБА_3 подано рапорт командиру в/ч НОМЕР_3 про те, що "… ІНФОРМАЦІЯ_6 близько 2-00 під час виконання бойового завдання в обороні на позиції "Смерека" Бахмутського району Донецької області отримав смертельне кульове поранення несумісне з життям солдат ОСОБА_2 стрілець - санітар 3 стрілецького відділення 1 стрілецького взводу 2 стрілецької роти. В зв`язку з інтенсивним арт. та мінометним обстрілом тіло загиблого евакуювати не вдалось."
14 січня 2023 року командиром оперативно-тактичного угрупування " ІНФОРМАЦІЯ_7 " видано Наказ за № 14, яким визнано таким, що прибув до складу сил та засобів, які залучаються та приймають безпосередню участь у бойових діях (забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії) перебуваючи безпосередньо в районах ведення воєнних (бойових) дій (проведення заходів) у складі оперативно-тактичного угрупування "Соледар" у Донецькій області, з метою виконання службових (бойових, спеціальних) завдань: 1.8. нижчепоіменованих військовослужбовців військової частини НОМЕР_3 : 2 січня 2023 року ОСОБА_4 , старшого рідіотелефоніста відділення зв`язку польового вузла зв`язку військової частини НОМЕР_3 .
Наказом командира військової частини НОМЕР_3 за № 28 від 15 січня 2023 року наказано провести службове розслідування для з`ясування причин, умов та обставин, за яких зник безвісти чи загинув стрілець-санітар 3 стрілецького відділення 1 стрілецького взводу 2 стрілецької роти, солдат ОСОБА_2 .
За результатами службового розслідування складено 12 лютого 2023 року Акт службового розслідування, який містить опис подій, що відбувались 12 січня 2023 року. Так, близько 20 год. 00 хв. група військовослужбовців 2 стрілецької роти заступила на позицію ВОП (взводний опорний пункт) "Кобець 1", що розташований у складі ротного опорного пункту "Смерека" для виконання бойового завдання згідно з бойовим розпорядженням командира військової частини НОМЕР_3 від 12 січня 2023 року дск.
У ході проведення службового розслідування встановлено, що 13 січня 2023 року стрілець-санітар 3 стрілецького відділення 1 стрілецького взводу 2 стрілецької роти солдат ОСОБА_2 , солдат ОСОБА_5 та солдат ОСОБА_6 виконували бойове завдання на ВОП "Кобець 1" безпосередньо на позиції "К 1" в житловому будинку, який знаходився на околиці населеного пункту Кліщівка Бахмутського району Донецької області.
13 січня 2023 року близько 01 год. 00 хв. розпочався стрілецький бій з ворогом, солдати ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_2 знаходилися в різних кімнатах житлового будинку. Після інтенсивних обстрілів збоку ворога із кулемета солдат ОСОБА_5 помітив солдата ОСОБА_2 без ознак життя. Після огляду солдата ОСОБА_2 особисто солдатом ОСОБА_5 , він переконався в тому, що дійсно солдат ОСОБА_2 загинув. Також, солдат ОСОБА_6 , який знаходився в цьому ж будинку, теж бачив, що солдат ОСОБА_2 , ознак життя не подавав. Солдат ОСОБА_2 під час огляду знаходився в засобах індивідуального захисту (бронежилеті та захисному шоломі).
13 січня 2023 року та протягом наступного часу евакуювати тіло солдата ОСОБА_2 з місця події не було можливим у зв`язку з інтенсивними наступальними діями з боку противника та захопленням території, на якій загинув солдат ОСОБА_2 . З урахуванням наведеного у Акті службового розслідування викладена пропозиція на період до набранням законної сили рішення суду про визнання солдата ОСОБА_2 безвісно відсутнім або оголошення померлим, отримання даних про перебування в полоні, видачі свідоцтва про смерть вважати таким, що зник безвісти.
Згідно з копією Витягу із наказу командира військової частини НОМЕР_3 № 37 від 13 лютого 2023 року «За підсумками службового розслідування за фактом загибелі солдата ОСОБА_2 », службове розслідування вважати завершеним. У п.2 витягу зазначено, що солдата ОСОБА_2 до набрання законної сили рішення суду про визнання безвісно відсутнім або оголошено померлим, отримання даних про перебування в полоні, видачі свідоцтва про смерть на підставі проведеної генетичної експертизи чи лікарського свідоцтва про смерть вважати таким, що зник безвісти. П. 3 витягу визначено, що при оголошенні солдата ОСОБА_2 померлим (загиблим) вважати загибель після введення воєнного стану в Україні, внаслідок бойових дій, під час виконання обов`язків військової служби пов`язних із захистом Батьківщини.
Згідно з вимогами ч. 4 ст. 24 ЗУ «Про військовий обов`язок і військову службу» загибель військовослужбовця сталася під час проходження служби за мобілізаційним призивом в Збройних Силах України та пов`язана з виконанням військового обов`язку військової служби в Збройних Силах України, та не пов`язана з вчиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення і не є наслідком вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп`яніння або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження. Смертельне поранення військовослужбовцем отримано під час бойових дій із забезпечення здійснення заходів з національної безпеки і оборони Батьківщини та територіальної цілісності, відсічі і стримування збройної агресії з боку збройних сил російської федерації на території Донецької області.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» підставою для проведення державної реєстрації смерті є документ встановленої форми про смерть, виданого закладом охорони здоров`я або судовомедичною установою; рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час або про оголошення її померлою.
Згідно пункту 1 глави 5 розділу III Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 №52/5, із змінами, підставою для державної реєстрації смерті є: - лікарське свідоцтво про смерть (форма №106/о), форма якого затверджена наказом Міністерства охорони здоров`я України від 08.08.2006 №545, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.10.2006 за № 1150/13024; фельдшерська довідка про смерть (форма №106-1/о), форма якої затверджена наказом Міністерства охорони здоров`я України від 08.08.2006 №545, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.10.2006 за № 1150/13024; лікарське свідоцтво про перинатальну смерть; рішення суду про оголошення особи померлою; рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час; повідомлення державного архіву або органів Служби безпеки України у разі реєстрації смерті осіб, репресованих за рішенням несудових та судових органів; повідомлення установи виконання покарань або слідчого ізолятора, надіслане разом з лікарським свідоцтвом про смерть.
Заявник зазначає, що орган державної реєстрації актів цивільного стану не має можливості зареєструвати смерть ОСОБА_2 у відповідності до вищевказаних Правил, оскільки відсутні лікарські документи, які б підтверджували смерть особи. Встановлення факту, що має юридичне значення, - факту смерті ОСОБА_2 необхідне зявникові для реєстрації смерті та отримання відповідного свідоцтва для реалізації прав заявника. В інший спосіб встановити зазначений факт неможливо.
Відповідно до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питинь реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року №309 (в редакції наказу від 21 липня 2023 року №233) Донецька область, Бахмутський район, Бахмутська міська територіальна громада с. Кліщіївка включена до переліку таких територіальних громад, які тимчасово окуповані.
Норми права, які застосував суд, та мотиви їх застосування
Згідно із статтею 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Відповідно до статті 55 Конституції України, права і свободи людини і громадянина захищаються судом.
Відповідно до ч.1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно п. 8 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті.
Відповідно до абзацу 2 ч. 1 ст. 317 ЦПК України, заява про встановлення факту смерті особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, може бути подана членами сім`ї померлого, їхніми представниками або іншими заінтересованими особами (якщо встановлення факту смерті особи впливає на їхні права, обов`язки чи законні інтереси) до будь-якого місцевого суду України, що здійснює правосуддя, незалежно від місця проживання (перебування) заявника.
Відповідно до ч. 2 ст. 317 ЦПК України, справи про встановлення факту народження або смерті особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, розглядаються невідкладно з дня надходження відповідної заяви до суду.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», державні органи та органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до Конституції та законів України, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території діють лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом.
Тимчасово окупована територія України є невід`ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України. Правовий режим тимчасово окупованої території передбачає особливий порядок забезпечення прав і свобод громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території (ст. 1, ч. 2 ст. 4 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»).
В Інформаційному листі Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 15.04.2016 року № 9-1130/0/4 «Про окремі питання застосування Закону України від 04 лютого 2016 року № 990-VIII «Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України» вказується на те, що у порядку ст. 257-1 ЦПК України мають розглядатися заяви про встановлення факту народження або смерті як на території Автономної Республіки Крим, так і на території населених пунктів Донецької та Луганської областей, визначених у розпорядженні КМ України від 07.11.2014 року № 1085 «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення».
24.02.2022 указом Президента України №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (із змінами і доповнення) в Україні введено воєнний стан, строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 05 години 30 хвилин 20 травня 2023 року строком на 90 діб згідно з Указом Президента № 254/2023 "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" від 01.05.2023.
Окрім того, Верховний Суд у листі від 13.07.2018 р. № 60-1543/0/2-18 повідомив, що особливий період діє в Україні з 17.03.2014, після оприлюднення Указу Президента України від 17.03.2014 № 303/2014 "Про часткову мобілізацію". Президент України рішення про переведення державних інституцій на функціонування в умовах мирного часу не приймав.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», державна реєстрація смерті проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану на підставі: 1) документа встановленої форми про смерть, виданого закладом охорони здоров`я або судово-медичною установою; 2) рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час або про оголошення її померлою. Державна реєстрація смерті проводиться за останнім місцем проживання померлого, за місцем настання смерті чи виявлення трупа або за місцем поховання.
Даючи оцінку допустимості таких доказів, як документи, що видані органами та установами на тимчасово окупованій території України, слід керуватись положенням ч. 2 ст. 19 Конституції України, якою передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України та положенням ч. 3 ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків, крім документів, що підтверджують факт народження, смерті, реєстрації (розірвання) шлюбу особи на тимчасово окупованій території, які додаються до заяви про державну реєстрацію відповідного акта цивільного стану).
Крім того, під час вирішення питання щодо оцінки доказів у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, необхідно брати до уваги практику Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), яка відповідно до українського законодавства має застосовуватись судами при розгляді справ як джерело права.
Так, під час розгляду згаданої категорії справ необхідно враховувати висновки ЄСПЛ у справах проти Туреччини, де, ґрунтуючись на Консультативному висновку Міжнародного суду (ООН) у справі Намібії, ЄСПЛ наголосив, що першочерговим завданням щодо прав, передбачених Конвенцією, завжди має бути їх ефективна захищеність на території всіх Договірних Сторін, навіть якщо частина цієї території знаходиться під ефективним контролем іншої Договірної Сторони.
Як зазначено у вказаному вище Інформаційному листі, такий висновок ЄСПЛ слід розуміти в контексті сформульованого у згаданому Консультативному висновку Міжнародного суду (ООН) у справі Намібії так званого «намібійського винятку», який є винятком із загального принципу щодо недійсності актів, у тому числі нормативних, які видані владою не визнаного на міжнародному рівні державного утворення. Зазначений виняток полягає в тому, що не можуть визнаватися недійсними всі документи, видані на окупованій території, оскільки це може зашкодити правам мешканців такої території. Зокрема, недійсність не може бути застосована до таких дій, як, наприклад, реєстрація народжень, смертей і шлюбів, невизнання яких може завдати лише шкоди особам, які проживають на такій території. Застосовуючи «намібійський виняток» у справі «Кіпр проти Туреччини», ЄСПЛ, зокрема, зазначив, що виходячи з інтересів мешканців, що проживають на окупованій території, треті держави та міжнародні організації, особливо суди, не можуть просто ігнорувати дії фактично існуючих на такій території органів влади. Протилежний висновок означав би цілковите нехтування всіма правами мешканців цієї території при будь-якому обговоренні їх у міжнародному контексті, а це становило б позбавлення їх наймінімальніших прав, що їм належать.
Враховуючи наведену практику ЄСПЛ, а також ключове значення, яке має встановлення факту народження або смерті особи для реалізації майнових та особистих немайнових прав заявників, рішення суду у такій категорії справ має ґрунтуватись на дотриманні вимог статті 263 ЦПК України щодо повного і всебічного з`ясування обставин справи на підставі всіх поданих особами, які беруть участь у справі, доказів у сукупності, в тому числі з урахуванням документів, які видані органами та установами, що знаходяться на такій території.
Згідно ч. 2 ст. 319 ЦПК України рішення суду про встановлення факту, який підлягає реєстрації в органах державної реєстрації актів цивільного стану або нотаріальному посвідченню, не замінює собою документів, що видаються цими органами, а є тільки підставою для одержання зазначених документів.
У відповідності з ч.ч. 3, 4 ст. 49 ЦК України, державній реєстрації підлягають народження фізичної особи та її походження, громадянство, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміна імені, смерть. Реєстрація актів цивільного стану провадиться відповідно до закону. Народження фізичної особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, шлюб, розірвання шлюбу, зміна імені, смерть підлягають обов`язковому внесенню до Державного реєстру актів цивільного стану громадян в органах юстиції в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
На підставі ч. 4, 5 ст. 317 ЦПК України ухвалене судом рішення у справах про встановлення факту народження або смерті особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, підлягає негайному виконанню. Рішення у справах про встановлення факту народження або смерті особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, може бути оскаржено в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. Оскарження рішення не зупиняє його виконання. Копія судового рішення видається учасникам справи негайно після його ухвалення або невідкладно надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації народження або смерті особи.
Так, згідно з копією Витягу із наказу командира військової частини НОМЕР_3 № 37 від 13 лютого 2023 року «За підсумками службового розслідування за фактом загибелі солдата ОСОБА_2 », службове розслідування вважати завершеним.
У п.2 вказано витягу зазначено, що солдата ОСОБА_2 до набрання законної сили рішення суду про визнання безвісно відсутнім або оголошено померлим, отримання даних про перебування в полоні, видачі свідоцтва про смерть н апідставі проведеної генетичної експертизи чи лікарського свідоцтва про смерть вважати таким, що зник безвісти. П. 3 витягу визначено, що при оголошенні солдата ОСОБА_2 померлим (загиблим) вважати загибель після введення воєнного стану в Україні, внаслідок бойових дій, під час виконання обов`язків військової служби пов`язних із захистом Батьківщини.
Так, відповідно до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питинь реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року №309 (в редакції наказу від 21 липня 2023 року №233) Донецька область, Бахмутський район, Бахмутська міська територіальна громада с. Кліщіївка офіційно включена до переліку таких територіальних громад, які тимчасово окуповані з 24 січня 2023 року.
Згідно з вимогами ч. 4 ст. 24 ЗУ «Про військовий обов`язок і військову службу» загибель військовослужбовця ОСОБА_2 сталася під час проходження служби за мобілізаційним призивом в Збройних Силах України та пов`язана з виконанням військового обов`язку військової служби в Збройних Силах України, та не пов`язана з вчиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення і не є наслідком вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп`яніння або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження. Смертельне поранення військовослужбовцем отримано під час бойових дій із забезпечення здійснення заходів з національної безпеки і оборони Батьківщини та територіальної цілісності, відсічі і стримування збройної агресії з боку збройних сил російської федерації на території Донецької області.
Суд приходить до висновку, що зібрані у справі докази та їх належна оцінка підтверджують факт смерті ОСОБА_2 , який загинув ІНФОРМАЦІЯ_6 у с. Кліщіївка Бахмутського району Донецької області, під час виконання бойового завдання на ВОП "Кобець 1" безпосередньо на позиції "К 1" в житловому будинку, який знаходився на околиці населеного пункту Кліщівка Бахмутського району Донецької області, внаслідок кульового ураження, несумісного з життям, а тому заява підлягає задоволенню, оскільки законом не передбачено іншого порядку встановлення цього факту, що надасть можливість отримати заявнику свідоцтво про смерть, видане державним органом України.
Керуючись Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», ст. 4, 12, 258, 259, 261, 263-265, 268, 273, 293, 315, 317, 319, 354, 355 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа - Рокитнянський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Білоцерківському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про встановлення факту смерті особи, яка загинула або пропала безвісти в районах проведення воєнних дій або АТО - задовольнити.
Встановити факт смерті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженця с. Синява Рокитнянського району Київської області, ІНФОРМАЦІЯ_6 в селі Кліщіївка Бахмутського району Донецької області під час виконання бойового завдання внаслідок кульового ураження, несумісного з життям. Вважати загибель ОСОБА_2 після ведення воєнного стану в Україні, внаслідок бойових дій, під час виконання обов`язків військової служби пов`язаних із захистом Батьківщини.
Рішення суду підлягає негайному виконанню, оскарження рішення не зупиняє його виконання.
Рішення може бути оскаржене шляхом подання на нього апеляційної скарги безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення - зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне рішення суду виготовлене 01.08.2023.
Повне найменування учасників справи:
заявник: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_5 , місце реєстації за адресою: АДРЕСА_2 ;
представник заявника: адвокат Іллінський Олександр Васильович, свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю серії КС № 903/10 від 19.12.2016, ордер на надання правничої (правової) допомоги серії АІ № 1398525 від 08.07.2023, місце здійснення діяльності: 09601, Київська область, Білоцерківський район. смт. Рокитне, вул. Першотравнева, 6, електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_8
заінтересована особа: Рокитнянський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Білоцерківському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), код ЄДРПОУ 26146178, адреса місцезнаходження: 09601, Київська область, Рокитнянський район, смт. Рокитне, вул. Першотравнева, 4, електронна пошта: rokitnedvs@ ukr.net, info@rk.ko.dvs.gov.ua, тел.: (04562) 5-17-41, (04562) 5-16-30.
Головуюча суддя Олена ЧОРНЕНЬКА
Присяжні Тетяна МИРЕЦЬ
Ольга КОШЕЛЮК