Ухвала суду № 11260015, 20.09.2010, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.09.2010
Номер справи
2а-2938/10/2470
Номер документу
11260015
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про відкриття провадження в адміністративній справі

та про відмову у відкритті провадження в частині позовних вимог

20.09.2010 року м. Чернівці Справа № 2а-2938/10/2470

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Боднарюк О.В., розглянувши адміністративний позовТовариства з обмеженою відповідальністю "Екодім"доДержавна податкової інспекції у м. Чернівці, про скасування рішень, -

ВСТАНОВИВ:

В поданому до суду адміністративному позовіТовариство з обмеженою відповідальністю "Екодім"просить суд скасувати: акт перевірки №2651/23-2/33173580 від 21.08.2010 року; податкове повідомллення-рішення форми "Р" від 03.09.2010 року на суму 143452,0 грн.; податкове повідомлення-рішення форми "Р" від 03.09.2010 року №0000800232/0 на суму 114762,0 грн .

Ухвалою суду від 13 вересня 2010 року позовну заяву залишено без руху для усунення недоліків до 20 вересня 2010 року.

20 вересня 2010 року на адресу суду, на виконання вимог ухвали, надійшли зазначені в ухвалі документи.

Розглянувши адміністративний позов, суд дійшов висновку, що в частині позовних вимог, а саме скасування акту перевірки, слід відмовити у відкритті провадження з огляду на наступне.

Згідно ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності визначені Законом України «Про державну податкову службу в Україні»від 4 грудня 1990 року N 509-XII.

Відповідно до ст. 2 цього Закону, одним із основних завдань органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Згідно з ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).

Порядок оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства регулюється наказом Державної податкової адміністрації України від 10 серпня 2005 р. N 327, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 25 серпня 2005 р. за N 925/11205.

Згідно п. 1.3. цього Порядку за результатами проведення невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок фінансово-господарської діяльності суб'єктів господарювання оформляється акт, а в разі відсутності порушень податкового, валютного та іншого законодавства - довідка.

Акт - службовий документ, який стверджує факт проведення невиїзної документальної або виїзної планової чи позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктами господарювання.

Таким чином, під терміном «акт перевірки»слід розуміти службовий двосторонній документ, який стверджує факт ревізійних дій та їх результатів, і є носієм доказової інформації про виявлені недоліки в господарюванні. З огляду на викладене, акт перевірки не має обовязкового характеру.

Заявлена позовна вимога про скасування акта перевірки не підлягає розгляду ще й за відсутністю предмету спору, оскільки оскаржуваний акт перевірки, виходячи з вищевикладеного, носить інформаційний характер. Дане визначення є загальноприйнятим і додатковому тлумаченню не підлягає.

Аналізуючи викладені обставини, суд вважає, що оскаржуваний акт перевірки не підпадає під визначення рішення субєкта владних повноважень, а тому компетенція адміністративного суду не поширюється на вказаний спір.

Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 109 КАСУ суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративні справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Розглянувши адміністративний позов в іншій частині позовних вимог, суд дійшов висновку, що спір виник із публічно-правових відносин, однією із сторін яких висту пає суб'єкт владних повноважень. У відповідності до вимог ст.17 КАС України, даний спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства. Відповідно до ч.2 ст.18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи в яких однією стороною є орган державної влади, а тому дана справа підсудна Чернівецькому окружному адміністративному суду. Указаний позов поданий згідно із ст. 104 КАС України та відповідає вимогам статей 105, 106 КАС України. Підстави для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 17, 18, 23, 107, 110 КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження в адміністративній справі та призначити її до судового розгляду о 10 годині 05 жовтня 2010 р.

2. Справа розглядатиметься суддею Боднарюком О.В. одноособово. Засідання відбудеться у приміщенні Чернівецького окружного адміністративного суду за адресою: м. Чернівці, вул. Коломийська 15-А.

3. Участь представників сторін у судовому засіданні визнати обовязковою.

4. Запропонувати відповідачу подати до 04.10.2010 року заперечення проти позову та докази на обґрунтування цих заперечень.

5. Зобов'язати сторони предявити в судовому засіданні додаткові докази (докази, що подаються в копіях, повинні бути належним чином засвідчені), зокрема:

позивача:< Текст >

- власне письмове підтвердження (довідку) того, що у провадженні судів України немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення з такого спору.

відповідача: <Текст >

- всі наявні документи та матеріали, які можуть бути використані, як докази у даній справі;

- власне письмове підтвердження (довідку) того, що у провадженні судів України немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення з такого спору.

6. Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі з інформацією про процесуальні права та обовязки невідкладно направити сторонам, а відповідачеві - також копію позовної заяви та доданих до неї документів.

7. На судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.

Суддя О.В. Боднарюк