Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ № 2а-3614/10/2370 14.09.2010 р. м. Черкаси
09 год. 10 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гараня С.М.,
при секретарі Лисенко С.С.,
за участю:
представника позивача регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації у Черкаській області Гладкого В.В. за довіреністю,
представника відповідача державного підприємства Міністерства оборони України «Черкаський військовий торг Північного оперативного командування»Федоренка Д.А. за довіреністю,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації у Черкаській області до державного підприємства Міністерства оборони України «Черкаський військовий торг Північного оперативного командування»про стягнення фінансових санкцій
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до державного підприємства Міністерства оборони України «Черкаський військовий торг Північного оперативного командування»про стягнення фінансових санкцій.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав та просив суд його задовольнити. В обґрунтування позовних вимог зазначив, що проведеною перевіркою магазину № 1 за адресою: місто Умань, вулиця Комарова, 9, де здійснює свою діяльність відповідач, встановлений факт зберігання алкогольних напоїв в місці їх зберігання, не внесеному до Єдиного державного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв. За наслідками перевірки був складений акт та застосовані фінансові санкції у розмірі 6985 грн. 40 коп.
Представник відповідача проти позову заперечував з мотивів того, що наказом Міністра оборони України від 09.12.2009 р. припинена діяльність державного підприємства Міністерства оборони України «Черкаський військовий торг Північного оперативного командування»шляхом його приєднання до Концерну «Військторгсервіс»з передачею останньому всього належного відповідачу майна. Таким чином на момент проведення перевірки відповідач не користувався та не володів магазином № 1 у місті Умань, а тому застосування до нього фінансових санкцій є неправомірними.
Заслухавши пояснення представників сторін, вивчивши наявні у справі докази суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 20.01.2010 р. регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації у Черкаській області проведено перевірку магазину № 1, за адресою: Черкаська область, місто Умань, вулиця Комарова, 9. Перевіркою встановлено, що алкогольні напої в асортименті в кількості 332 пляшки на загальну суму 6985 грн. 40 коп., зберігалися в місці, не внесеному до Єдиного державного реєстру місць зберігання такої продукції, чим були порушені вимоги Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», про що був складений акт № 0001/32-2/07642316.
Рішенням начальника регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації у Черкаській області від 02.02.2010 р. № 230312-2324-0001 до державного підприємства Міністерства оборони України «Черкаський військовий торг Північного оперативного командування»були застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 6985 грн. 40 коп. та вручене відповідачу рекомендованою поштовою кореспонденцією 09.02.2010 р.
Наказом Міністра оборони України від 09.12.2009 р. № 613 припинена діяльність державного підприємства Міністерства оборони України «Черкаський військовий торг Північного оперативного командування»реорганізувавши його шляхом приєднання до Концерну «Військторгсервіс»з визначенням останнього правонаступником усіх майнових прав та обовязків з послідуючою передачею йому основних фондів та оборотних коштів згідно актів прийому-передачі, на праві господарського відання.
Відповідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців державне підприємство Міністерства оборони України «Черкаський військовий торг Північного оперативного командування»знаходиться в стані припинення підприємницької діяльності з 14.12.2009 р.
19.01.2010 р. державним підприємством Міністерства оборони України «Черкаський військовий торг Північного оперативного командування»та Концерном «Військторгсервіс»був підписаний акт приймання-передачі основних фондів, в тому числі і магазину № 1 по вулиці Комарова, 9 в місті Умань (пункт 28 акту).
Відповідно акту від 19.01.2010 р. правонаступнику були передані також матеріальні цінності магазину № 1 до якого, зокрема, увійшли і асортимент алкогольних напоїв.
Роздрібна торгівля алкогольними напоями державним підприємством Міністерства оборони України «Черкаський військовий торг Північного оперативного командування»за адресою: місто Умань, вулиця Комарова, 9, здійснювалася відповідно до ліцензії регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації у Черкаській області серії АВ № 971946 з терміном дії по 16.01.2010 р. До цього періоду був дійсний запис місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесений до Єдиного реєстру за адресою: місто Умань, вулиця Комарова, 9, що не заперечується сторонами.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України, визначені Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19 грудня 1995 року№ 481/95-BP (далі Закон № 481/95-BP).
Згідно статті 1 Закону № 481/95-BP місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання.
Відповідно до вимог статті 15 Закону № 481/95-BP зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.
Відповідальність за зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру передбачена статтею 17 Закону № 481/95-BP та визначена в розмірі 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень. Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України. У разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Також слід зазначити, що відповідно до норм статті 17 Закону № 481/95-BP фінансові санкції у вигляді штрафів застосовуються до суб'єктів господарювання, яким відповідач на момент проведення перевірки не являвся, а тому дії позивача в цій частині є неправомірними, і відповідно, позов управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації у Черкаській області до державного підприємства Міністерства оборони України «Черкаський військовий торг Північного оперативного командування»про стягнення фінансових санкцій, не підлягає до задоволення.
Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 159 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги яка подається до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови виготовлений 17 вересня 2010 року.
СуддяС.М.Гарань