Єдиний державний реєстр судових рішень < для копії >
Справа № 2-а-4358/10/2270/9
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 вересня 2010 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіФелонюк Д.Л.
при секретаріБуяновській М.С.
за участі:представника позивача - Мороз Т.М. за довіреністю від 12.01.2007 р. №01-02/8 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом <в особі ><в чиїх інтересах >Хмельницького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів <3-тя особа >до Приватного підприємства "Калина" <3-тя особа >про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в розмірі 3973,82 грн.
У судовому засіданні проголошено вступну і резолютивну частини постанови згідно ст.160 КАС України.
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою в якій просить у відповідності до вимог ст.ст.19, 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” стягнути з відповідача на користь Хмельницького обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції у розмірі 3923,08 грн. та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 50,74 грн..
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримує у повному обсязі, обґрунтовуючи наданими в матеріали справи доказами, просить суд задоволити позов.
Відповідач в судове засідання не з'явився. 09.07.2010 року від ПП "Калина" до суду надійшло заперечення проти позовної заяви, відповідно до якого просить відмовити в задоволенні позовних вимог Хмельницького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів в повному обсязі. В запереченнях вказує на те, що згідно з ч.1 ст.18 Закону забезпечення прав інвалідів на працевлаштування та оплачувану роботу здійснюється шляхом їх безпосереднього звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості, працевлаштування інвалідів не віднесено до компетенції підприємств, установ, організацій (позивачем не доведено, що інваліди зверталися до ПП "Калина" чи до Полонського районного центру зайнятості для працевлаштування); зазначає, що позивачем не доведено належним чином факт несплати адміністративно-господарських санкцій.
Судом явка представника відповідача в судове засідання не визнавалася обовязковою. За таких обставин, з врахуванням думки представника позивача, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача на підставі наявних доказів.
Заслухавши представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному звязку і сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав:
Приватне підприємство «Калина» зареєстроване як юридична особа 06.07.1994 року виконавчим комітетом Полонської районної ради та включене до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, що підтверджується витягом з ЄДРПОУ по Хмельницькій області Головного управління статистики у Хмельницькій області від 30.06.2010 року №03-07/385.
Відповідно до ст.19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” (далі - Закон) для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.
Відповідно до ст.20 Закону підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.
Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Судом зважається на те, що відповідачем подавався до Фонду соціального соціального захисту інвалідів звіт форми № 10-ПІ про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2009 рік, в якому самостійно визначалась сума адміністративно - господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів. Відповідно до повідомлення Полонського районного центру зайнятості від 19.05.2010 року №22-04/547 ПП "Калина" у 2009р. не надавала звіти форми №3-ПН про вільні робочі місця та вакантні посади, в т.ч. на яких може використовуватись праця інвалідів.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем не дотримано встановлений Законом норматив для працевлаштування інвалідів, тому позивачем правомірно заявлено до стягнення 3923,08 грн. адміністративно-господарських санкцій. Крім того, у звязку із несплатою штрафних санкцій в добровільному порядку у встановлені законодавством терміни, позивачем обґрунтовано нараховано пеню за період з 15.04.2010р. по 28.05.2010р. в розмірі 50,74 грн..
Відповідачем, всупереч вимог ч.1 ст.71 КАС України не надані докази, що спростовують доводи позивача та підтверджують відсутність порушення норм чинного законодавства, натомість позивачем доведений факт порушення відповідачем нормативу створення робочих місць для працевлаштування інвалідів та обґрунтованість застосування адміністративно-господарських санкцій та нарахування пені.
Керуючись ст.ст.4-15, 70-71, 86, 94, 158-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов Хмельницького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до приватного підприємства „Калина” про стягнення адміністративно - господарських санкцій та пені в розмірі 3973,82 грн. задоволити.
Стягнути з приватного підприємства „Калина” (Хмельницька область, м.Полонне, вул. Богдана Хмельницького буд.4, код 21327372) на користь Хмельницького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м.Хмельницький, вул.Грушевського 87, код ЄДРПОУ 14149591, УДК у Полонському районі, р/р 31219230700362, МФО815013 ГУДКУ у Хмельницькій області, ОКРО 23565584) адміністративно - господарську санкцію в розмірі 3923,08 грн. (три тисячі дев"ятсот двадцять три гривні 8 коп.) та пеню в розмірі 50,74 грн. (п"ятдесят гривень 74 коп.).
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення.
Повний текст постанови виготовлено 10 вересня 2010 року
< чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >
Суддя< для копії >Д.Л. Фелонюк
< для копії >< для копії >