Постанова № 11258859, 22.06.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.06.2010
Номер справи
6595/08/2170
Номер документу
11258859
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"22" червня 2010 р. Справа № 2-а-6595/08/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Ковбій О.В.,

при секретарі: Попутько О.А., <Текст >

за участю представника позивача - Мкртчян А.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м.Херсоні до Приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій,

встановив:

Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі - позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_2 (далі - відповідач) про стягнення фінансових санкцій в сумі 2368,00 грн.

В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги, просила позов задовольнити в повному обсязі. Свої вимоги обґрунтувала тим, що під час перевірки виявлено не зберігання контрольних стрічок; не зберігання КОРО; невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена в денному звіті РРО на суму 158,00 грн., реалізація та зберігання на місці торгівлі алкогольних напоїв, маркованих марками акцизного збору з порушенням порядку маркування.

Відповідач в судове засідання не з"явилася, заперечень на позов не надала, про дату, час та місце слухання справи була належним чином повідомлена.

Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України неприбуття у судове засідання сторін без поважних причин або неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд приходить до висновку про обґрунтованість підстав для задоволення позову.

Судом встановлено, що 08 січня 2008 року посадовими особами ДПА у Херсонській області було проведено перевірку з питань контролю за дотриманням вимог чинного законодавства у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг суб"єктами підприємницької діяльності в магазині, який належить відповідачу за адресою: АДРЕСА_1.

За результатами перевірки складено акт від 08.01.08р. № 21220038/0235/36, в якому зафіксовано порушення п. п. 6, 10, 13 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 року № 265/95 "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме, не зберігання контрольних стрічок, не зберігання КОРО; невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена в денному звіті РРО; ст.11 Закону України від 19.12.1995р. № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а саме, реалізація та зберігання на місці торгівлі алкогольних напоїв, маркованих марками акцизного збору з порушенням порядку маркування.

На підставі складеного акту та виявлених порушень винесено рішення від 21.01.08р. №0000842305 та № 0000852305 про застосування штрафних санкцій на суму 668,00 грн. та 1700,00 грн. відповідно.

Перевірка проведена на підставі затвердженого плану перевірок на січень 2008 року, направлень від 02 січня 2008 року № 88/235 та № 89/235 у присутності продавця, яка здійснювала розрахункові операції та відмовилася надати дані про себе. Після проведення розрахунку із застосуванням РРО продавець відмовилась надавати будь які документи, КОРО, контрольні стрічки РРО та перерахувати готівкові кошти на місці проведення розрахункових операцій. Продавець відмовилася надати будь-які пояснення, підписати та отримати другий примірнику акту, другий примірник акту був направлений ДПІ у м. Херсоні поштою з повідомленням про вручення.

Листом позивача від 11.01.208р. № 138/10/23-507 відповідача було запрошено до ДПІ у м. Херсоні для надання пояснень, розрахункових книжок, контрольних стрічок та КОРО. Але відповідач своїм правом не скористалася.

Визначаючись щодо позовних вимог, доводів позивача та наданих у справу доказів, суд виходить з наступного.

Статтями 8, 9, 10 Закону України "Про державну податкову службу в України" визначено функції органів державної податкової служби, до яких, зокрема, належать здійснення контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому порядку.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.11 зазначеного Закону, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за: додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.

Контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України (ст. 15 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг").

Згідно наказу ДПА України від 04.04.2002 р. N 155/ДСК - перевірка щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу - сукупність заходів контролюючих органів, спрямованих на здійснення контролю за дотриманням суб'єктами підприємницької діяльності вимог Законів України "Про державну податкову службу в України, "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", "Про державне регулювання виробництва i обігу спирту етилового, коньячного, i плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок проведення розрахункових операцій, обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації та грошових коштів, а також контролю за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку здійснення операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.

Згідно пп. 2.6-2.7 Методичних рекомендацій щодо порядку складання плану-графіка перевірок суб'єктів господарювання та взаємодії між структурними підрозділами при їх проведенні, затверджених наказом ДПА України від 11.10.2005 р. № 441, перевірки контролю за здійсненням суб'єктами господарювання розрахункових операцій у сфері готівкового обігу проводяться за окремими планами органів державної податкової служби, групою у складі не менше двох посадових осіб за наявності у них службових посвідчень та направлення на перевірку.

Перевірка проведена на підставі затвердженого плану перевірок на січень 2008 року, направлень від 02 січня 2008 року № 88/235 та № 89/235.

За результатами перевірки складено акт від 08.01.08р. № 21220038/0235/36, в якому зафіксовано порушення п. п. 6, 10 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 року № 265/95 "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме, не зберігання контрольних стрічок, що є порушенням п. 10 ст. 3 Закону № 265 та відповідно до п. 5 ст. 17 вказаного Закону сума фінансових санкцій становить 10х17= 170 грн.; не зберігання КОРО, що є порушенням п. 6 ст. 3 Закону № 265 та відповідно до п. 3 ст. 17 вказаного Закону сума фінансових санкцій становить 20х17= 340 грн.; невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена в денному звіті РРО, що є порушенням п. 13 ст. 3 Закону № 265 та відповідно до ст. 22 вказаного Закону сума фінансових санкцій становить (0-31,6)х5=158,00 грн.; реалізація та зберігання на місці торгівлі алкогольних напоїв, маркованих марками акцизного збору з порушенням порядку маркування, що є порушенням ст.11 Закону України № 481, та відповідно до ст. 17 вказаного Закону сума фінансових санкцій становить 1700,00 грн.

З наведених обставин, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_2 (ідент.номер НОМЕР_2) фінансові санкції в сумі 2368 (дві тисячі триста шістдесят вісім) грн. 00 коп. до державного бюджету на розрахункові рахунки:

за невідповідність суми готівкових коштів в розмірі 158 (сто п"ятдесят вісім) грн. 00 коп.; за не зберігання контрольних стрічок в розмірі 170 (сто сімдесят) грн. 00 коп.; за не зберігання КОРО в розмірі 340 (триста сорок) грн. 00 коп. на р/р 31118104700002, Держказначейство у м.Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській обл., МФО 852010.

за реалізацію та зберігання на місці торгівлі алкогольних напоїв, маркованих марками акцизного збору з порушенням порядку маркування в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. на р/р 31116106700002, код платежу 21081100, Держказначейство у м.Херсоні, код банку 24104230, в установі банку УДК у Херсонській обл., МФО 852010.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Ковбій О.В.

кат. 6.6.5