ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"15" червня 2010 р. Справа № 2-а-6592/08/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Ковбій О.В.,
при секретарі: Попутько О.А.,
за участю представника позивача Мкртчян А.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у м. Херсоні
до ПП ОСОБА_3
про стягнення фінанасових санкцій,
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі - позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_3 (далі - відповідач) про стягнення фінансових санкцій в сумі 690,00 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги, просила позов задовольнити в повному обсязі. Свої вимоги обґрунтувала тим, що під час перевірки виявлено не зберігання контрольних стрічок (не надано інспекторам та до ДПІ); не зберігання КОРО (не надано інспекторам та до ДПІ); порушення порядку використання торгового патенту.
Відповідач в судове засідання не з"явився, заперечень на позов не надав, про дату, час та місце слухання справи був належним чином повідомлений.
Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України неприбуття у судове засідання сторін без поважних причин або неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд приходить до висновку про обґрунтованість підстав для задоволення позову.
Судом встановлено, що 03 січня 2008 року посадовими особами ДПА у Херсонській області було проведено перевірку з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового обігу суб"єктом господарювання в магазині, який належить відповідачу за адресою: м. Херсон, пров. Учбовий, 30.
За результатами перевірки складено акт від 03.01.08р. № 21220012/0235/015, в якому зафіксовано порушення п. п. 6, 10 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 року № 265/95 "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме, не зберігання контрольних стрічок (не надано інспекторам та до ДПІ); не зберігання КОРО (не надано інспекторам та до ДПІ); ст.7 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", а саме, на час проведення перевірки оригінал торгового патенту знаходився в недоступному для огляду місці.
На підставі складеного акту та виявлених порушень винесено рішення від 21.01.08р. №0000892305 та № 0000902305/0 про застосування штрафних санкцій на суму 510,00 грн. та 180,00 грн. відповідно.
Перевірка проведена на підставі затвердженого плану перевірок на січень 2008 року, направлень від 02 січня 2008 року № 39/235 та № 41/235 у присутності продавця ОСОБА_4, яка здійснила розрахункові операції. Після проведення розрахунку із застосуванням РРО продавець відмовилась надавати будь які документи, КОРО, контрольні стрічки РРО та перерахувати готівкові кошти на місці проведення розрахункових операцій. Продавець відмовилася надати будь-які пояснення, підписати та отримати другий примірнику акту, другий примірник акту був направлений ДПІ у м. Херсоні поштою з повідомленням про вручення.
Листом позивача від 11.01.208р. № 140/10-23-507 відповідача було запрошено до ДПІ у м. Херсоні для надання пояснень, контрольних стрічок та КОРО. Але відповідач своїм правом не скористався.
Визначаючись щодо позовних вимог, доводів позивача та наданих у справу доказів, суд виходить з наступного.
Статтями 8, 9, 10 Закону України "Про державну податкову службу в України" визначено функції органів державної податкової служби, до яких, зокрема, належать здійснення контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому порядку.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.11 зазначеного Закону, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за: додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України (ст. 15 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг").
Згідно наказу ДПА України від 04.04.2002 р. N 155/ДСК - перевірка щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу - сукупність заходів контролюючих органів, спрямованих на здійснення контролю за дотриманням суб'єктами підприємницької діяльності вимог Законів України "Про державну податкову службу в України, "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", "Про державне регулювання виробництва i обігу спирту етилового, коньячного, i плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок проведення розрахункових операцій, обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації та грошових коштів, а також контролю за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку здійснення операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.
Згідно пп. 2.6-2.7 Методичних рекомендацій щодо порядку складання плану-графіка перевірок суб'єктів господарювання та взаємодії між структурними підрозділами при їх проведенні, затверджених наказом ДПА України від 11.10.2005 р. № 441, перевірки контролю за здійсненням суб'єктами господарювання розрахункових операцій у сфері готівкового обігу проводяться за окремими планами органів державної податкової служби, групою у складі не менше двох посадових осіб за наявності у них службових посвідчень та направлення на перевірку.
Перевірка проведена на підставі затвердженого плану перевірок на січень 2008 року, направлень від 02 січня 2008 року № 39/235 та № 41/235.
За результатами перевірки складено акт від 03.01.08р. № 21220012/0235/015, в якому зафіксовано порушення п. п. 6, 10 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 року № 265/95 "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме, не зберігання контрольних стрічок (не надано інспекторам та до ДПІ), що є порушенням п. 10 ст. 3 Закону № 265 та відповідно до п. 5 ст. 17 вказаного Закону сума фінансових санкцій становить 10х17= 170 грн.; не зберігання КОРО (не надано інспекторам та до ДПІ) що є порушенням п. 6 ст. 3 Закону № 265 та відповідно до п. 3 ст. 17 вказаного Закону сума фінансових санкцій становить 20х17= 340 грн.; ст. 7 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності".
Відповідно до статті 7 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" торговий патент повинен бути розміщений на фронтальній вітрині магазину, а у разі її відсутності - біля касового апарату та має бути відкритим та доступним для огляду, на час проведення перевірки оригінал торгового патенту знаходився в недоступному для огляду місці.
Таким чином, застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 180,00 грн. за порушення порядку використання торгового патенту визначених у ст. 7 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", відповідає вимогам чинного законодавства України.
З наведених обставин, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з ПП ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, ідент.код НОМЕР_1) фінансові санкції на загальну суму 690 (шістсот дев"яносто) грн. 00 коп. до державного бюджету:
- 510 (п"ятсот десять) грн. 00 коп. (р/р 31118104700002, код платежу 3021080900, Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській обл., МФО 852010);
- 180 (сто вісімдесят) грн. 00 коп. (р/р 31414541700002, код платежу 5021080900, Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській обл., МФО 852010).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ковбій О.В.
кат. 6.6.5