Постанова № 11258616, 09.06.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.06.2010
Номер справи
8164/09/2170
Номер документу
11258616
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"09" червня 2010 р. Справа № 2а-8164/09/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Кравченка К.В.,

при секретарі: Михайленко О.А., <Текст >

за участю:

представника позивача - Мкртчян А.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції у м. Херсоні

до ПП ОСОБА_3

про стягнення фінансових санкцій,

встановив:

Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі-позивач) звернулася до суду з позовом до приватного підприємця ОСОБА_3 (далі-відповідач) про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій в розмірі 11730, 00 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що відповідач має заборгованість зі сплати штрафних санкцій в розмірі 11730, 00 грн., яку не сплатив у встановлені законодавством строки, а тому дану суму заборгованості слід стягнути в судовому порядку.

Відповідач в судове засідання не зявилася, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, причини неявки суду невідомі, заяву про розгляд справи без її участі не надавала.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала та просила задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до п.1, п. 2, ч.1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ із змінами та доповненнями (далі-Закон № 509-ХІІ) органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених Законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні, а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів, додержання валютного законодавства юридичними особами, здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків, наявністю торгових патентів, а також застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до ст. 15 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 31.03.2005 року № 265/95-ВР (далі-Закон № 265/95 - ВР) контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Відповідно до ст.ст. 16, 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ” від 19 грудня 1995 року N 481/95-ВP із змінами та доповненнями (далі-Закон № 481/95-ВP) контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України. Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.

Згідно зі ст. 10,11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за наявністю марок акцизного збору на пляшках (упаковках) алкогольних напоїв і на пачках (упаковках) тютюнових виробів під час їх транспортування, зберігання і реалізації; здійснюють контроль за дотриманням суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють роздрібну торгівлю тютюновими виробами, максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів.

Як вбачається з матеріалів справи, в результаті проведення перевірки 13.07.2008 р. бару "Солома", який розташований в с. Більшовик, Голопристанський район, Херсонська область, де здійснює свою підприємницьку діяльність ПП. ОСОБА_3, працівниками ДПА у Херсонській області був складений акт перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності № 21110291/0237/434 від 13.07.2008 року, яким встановлені порушення п.1 ст. 3 Закону № 265/95 ВР, а саме: проведення розрахункової операції без реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО) на загальну суму 2146, 00 грн. та вимог Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.1992 р. № 18-92 "Про акцизний збір" (далі - Декрет № 18-92) - роздрібна торгівля тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби (придбано 6 пачок цигарок "LM" на загальну суму 36, 00 грн. при ціні, встановленій виробником, у 2, 90 грн. за пачку). На підставі вищевказаного акту прийняті рішення від 08.08.2008 року № 0005902307 та № 0005912307 про застосування до відповідача фінансових санкцій на загальну суму 11730, 00 грн.

З матеріалів справи вбачається, що вищезазначені рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій були у розміщені на дошці оголошень у зв'язку з неможливістю вручення та закінченням терміну зберігання на пошті.

Докази оскарження вказаних акту перевірки та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій в матеріалах справи відсутні, відповідачем не надавалися.

Відповідно до п.1 ст. 3 Закону № 265/95 ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Статтею 17 Закону № 265/95-ВР встановлено, що за порушенням вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірах, встановлених цим Законом.

Так, у разі виявлення непроведення розрахункових операцій на повну суму покупки через реєстратори розрахункових операцій застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг).

Статтею 17 Закону № 481/95-ВP передбачено, що до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, - 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 1000 гривень

На підставі вищевикладеного до відповідача використані штрафні санкції на загальну суму 11730, 00 грн., з яких 10730, 00 грн. за порушення п. 1 ст. 3 Закону № 265/95-ВР; 1000, 00 грн. грн. за порушення вимог Декрету № 18-92.

Згідно зі ст. 25 Закону № 265/95-ВР суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Факт порушення відповідачем вимог Декрету № 18-92, що зафіксований в акті перевірки, підтверджується належними доказами: актом перевірки, пояснювальною запискою бармена ОСОБА_4, які містять інформацію про продаж 6 пачок цигарок по ціні 6, 00 грн. за одну пачку, що є вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби.

Керуючись ст. ст. 158-163, 167 КАС України, суд, -

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_3 (ідент. номер НОМЕР_3) заборгованість зі сплати фінансових санкцій в сумі 11730 грн. 00 коп. (одинадцять тисяч сімсот тридцять грн. 00 коп.), з них:

- 10730 грн. 00 коп. (десять тисяч сімсот тридцять грн. 00 коп. - до державного бюджету, код платежу 21080900, на розрахунковий рахунок 31118104700002, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській області, МФО 852010;

- 1000 грн. 00 коп. (одну тисячу грн. 00 коп.) - до державного бюджету, код платежу 21081100, на розрахунковий рахунок 31116106700002, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській області, МФО 852010.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 11 червня 2010 р..

Суддя Кравченко К.В.

кат. 6.6.5