Постанова № 11258561, 08.06.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.06.2010
Номер справи
1429/10/2170
Номер документу
11258561
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"08" червня 2010 р.

10 год.40 хв.Справа № 2-а-1429/10/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Василяки Д.К.,

при секретарі: Бабкіній О.В., за участю прокурора Зельцер О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Великоолександрівського району Херсонської областів інтересах держави в особі Нововоронцовської міжрайонної державної податкової інспекції Херсонської області до Калінінського комбінату комунальних підприємств про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб,

встановив:

Прокурор Великоолександрівського району Херсонської областів інтересах держави в особі Нововоронцовської міжрайонної державної податкової інспекції Херсонської області звернулась до адміністративного суду з позовом про стягнення з Калінінського комбінату комунальних підприємств (відповідач) 1351,90 грн. заборгованості зі сплати податку з доходів фізичних осіб. В обґрунтування своїх позовних вимог представник позивача вказує на те, що відповідач має заборгованість до бюджету по податку з доходів фізичних осіб за ІV квартал 2009 року в розмірі 1351,90 грн.

Прокурор позовні вимоги підтримав та просив позов задовольнити.

Представник позивача надав суду заяву про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги підтримав.

Відповідач заперечень до позову не надав, явку уповноважених представників в судове засідання не забезпечив, хоча повістки та ухвали надсилались судом за юридичною адресою. У зв'язку з нез'явленням представника відповідача та ненаданням витребуваних доказів, відповідно до вимог частини 6 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, справа вирішується на основі наявних в ній доказів.

Розглянувши подані документи і матеріали та заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив:

Калінінський комбінат комунальних підприємств є суб'єктом підприємницької діяльності - юридичною особою, платником податків.

Відповідно до статті 17 Закону "Про податок з доходів фізичних осіб" від 22 травня 2003 року № 889-IV, яка визначає осіб, відповідальних за нарахування, утримання та сплату (перерахування) податку до бюджету, особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є працедавець (самозайнята особа), який виплачує такі доходи на користь платника податку (такої само зайнятої особи). Згідно п/п. 17.2. Закону № 889 особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з інших доходів, є, зокрема, для оподатковуваних доходів з джерелом їх походження з України - податковий агент. Відповідач, який є працедавцем в даному випадку, є податковим агентом. Відповідачем подавались до ДПІ податкові розрахунки сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум утриманого з них податку форми № 1ДФ, тобто, форми обліку податку з доходу фізичних осіб, але податкові зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб сплачувались несвоєчасно та не в повному обсязі.

Згідно поданих відповідачем розрахунків форми № 1 ДФ за IV квартал 2009 року до бюджету підлягало сплаті 1351,90 грн. Заборгованість по податку з доходів фізичних осіб складає 1351,90 грн.

Відповідно до пункту 5.4 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків. Пунктом 1.3 статті 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до положень пункту 11 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку органами державної податкової служби.

          Відповідач доказів перерахування до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб суду не надав. Згідно положень підпунктів 3.1.1 пункту 3.1 статті З Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Відповідно до пункту 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. Відповідно до підпункту 7.2.1 пункту 7.2 статті 7 цього Закону джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами, є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2,7,17,94, 158 - 163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з Калінінського комбінату комунальних підприємств (74131, Херсонська області, Великоолександрівського району, смт. Калінінське, вул. Радянська 120, код 03355407) до місцевого бюджету Калінінської сільської ради Великоолександрівського району Херсонської області (р/р 33218800700066, одержувач ГУДК, код одержувача 24103816, банк Херсон УДК, МФО 852010) заборгованість по податку з доходів фізичних осіб за IV квартал 2009 року в сумі 1351 (одна тисяча триста п'ятдесят одну) грн. 90 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 11 червня 2010 р..

Суддя Василяка Д.К.

кат. 6.6.4