Постанова № 11258542, 04.06.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.06.2010
Номер справи
1077/10/2170
Номер документу
11258542
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"04" червня 2010 р. Справа № 2-а-1077/10/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бездрабка О.І.,

при секретарі - Сергеєвій К.І.,

за участю:

представника позивача - Ляха В.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Білозерському районі Херсонської області до приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по штрафним санкціям,

встановив:

Державна податкова інспекція у Білозерському районі Херсонської області (далі - позивач) звернулася із адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_2 (далі - відповідач), в якому просить стягнути суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3374,75 грн.

Свої вимоги мотивує тим, що працівниками податкової служби проводилася перевірка щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу магазину за адресою: АДРЕСА_1, який належить відповідачу. За результатами перевірки складено акт від 12.01.2010 р. № 002/21/22/23/3113000114, в якому зафіксовані порушення п.п.1, 9, 10, 13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", ст. 7 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" від 23.03.1996 р. № 98/96-ВР, п.2.6 ст. 2 Положення "Про ведення касових операцій у національній валюті" № 637 від 15.12.2004 р. За виявлені порушення податковою інспекцією прийняті рішення про застосування фінансових санкцій від 20.01.2010 р. № 0000042301 на суму 1064 грн., № 0000182301 на суму 86 грн., № 0000052301 на суму 190 грн., № 0000062301 на суму 2034,75 грн. За вказані порушення до відповідача застосовано штрафні санкції на загальну суму 3374,75 грн., які на даний час не сплачено, а тому просить їх стягнути з відповідача.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримав, просив його задовольнити, вказавши на те, що ПП ОСОБА_2 є власником магазину і повинен дотримуватися вимог чинного законодавства. При перевірці магазину виявлено не забезпечення відповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі зазначеній в денному звіті РРО, не забезпечення зберігання контрольних стрічок протягом встановленого терміну, не забезпечення щоденного друкування фіскального звітнього чеку РРО, проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 17,20 грн., порушення порядку використання торгового патенту, неоприбуткування готівкових коштів в сумі 406,95 грн в книзі обліку розрахункових операцій. За вказані порушення до відповідача правомірно застосовано штрафні санкції на загальну суму 3374,75 грн. Перевірка проводилася в присутності приватного підприємця, який підписав акт перевірки без зауважень. Рішення про застосування штрафних санкцій відповідачем не оскаржувалося, а тому просить задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідач повторно у судове засідання не з"явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, заперечень на позов не надав, про причини неявки суд не повідомив.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав.

Судом встановлено, що 12.01.2010 р. працівниками державної податкової служби проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових опреацій у сфері готівкового та безготівкового обігу в магазині за адресою: АДРЕСА_1, що належить ПП ОСОБА_2

За результатами перевірки складено акт № 002/21/22/23/3113000114 від 12.01.2010 р., в якому зафіксовані порушення:

- п.1 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 17,20 грн., за що на підставі п.1 ст.17 вказаного Закону застосовано фінансову санкцію у сумі 86 грн. (17,20 грн. х 5 = 86 грн.);

- п.9 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - не забезпечення щоденного друкування фіскального звітнього чеку РРО, відповідно до п.4 ст.17 вказаного Закону сума фінансової санкції становить 340,00 грн. (20 х 17 грн. = 340 грн.);

- п.10 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - не забезпечення зберігання контрольних стрічок протягом встановленого терміну, за що п.5 ст.17 зазначеного Закону застосовується фінансова санкція в розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян та становить 170 грн. (17 х 10 = 170);

- п.13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена у денному звіті РРО, відповідно до ст.22 вказаного Закону сума фінансової санкції становить 554 грн. (110,80 х 5 = 554 грн.);

- ст.7 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" - порушення порядку використання торгового патенту, відповідно до п.3 ч.1 ст.8 вказаного Закону сума фінансової санкції становить 190 грн. (розмір вартості торгового патенту);

- п.2.6 ст.2 Положення "Про ведення касових операцій у національній валюті" № 637 від 15.12.2004 р. - неоприбуткування готівкових коштів в сумі 406,95 грн. в книзі обліку розрахункових операцій, за що на підставі ст.1 п.1 Указу Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" № 436/95 від 12.06.1995 р. застосовано штрафні санкції у п"ятикратному розмірі неоприбуткованої суми, що становить 2034,75 грн. (406,95 х 5 = 2034,75 грн.).

Суд вважає рішення позивача щодо застосування до приватного підприємця ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій обґрунтованими виходячи з наступного.

Відповідно до п.1 ст.3 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Недотримання саме цих вимог Закону було виявлено під час перевірки магазину, що належить відповідачу, так як розрахункові операції з придбання сигарет "Гламур" на загальну суму 17,20 грн. не проведені через реєстратор розрахункових операцій, розрахунковий документ не видано. За вказане порушення передбачена штрафна санкція у п"ятикратному розмірі вартості проданих товарів (п.1 ст.17 даного Закону), а тому позивачем обгрунтовано застосовано до ПП ОСОБА_2 фінансову санкцію у розмірі 86 грн. (17,20 грн. х 5 = 86 грн.).

Суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій, що передбачено п. 9 ст. 3 вищезазначеного Закону.

Як вбачається з акту перевірки № 002/21/22/23/3113000114 від 12.01.2010 р. відповідачем не забезпечено щоденне друкування на РРО фіскальних звітних чеків, а саме Z-звіт № 1 від 03.10.2009 р. о 13 год. 25 хв., наступний Z-звіт № 2 від 05.10.2009 р. о 10 год. 01 хв., від 04.10.2009 р. немає обнулення.

За дане порушення п.4 ст.17 Закону встановлює штрафну санкцію у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 грн. ( 17 грн. х 20 = 340 грн).

Згідно п.10 ст.3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності зобов'язані друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років.

На момент перевірки контрольні стрічки були відсутні взагалі, за що згідно п.5 ст.17 зазначеного Закону застосовується фінансова санкція в розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 170 грн. (17 х 10 = 170).

Відповідно до п.13 ст.3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Як вбачається з акту перевірки, відповідачем не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО у розмірі 110,80 грн. Сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків складає 160,55 грн., сума, яка зазначена в денному звіті РРО - 32,55 грн., невідповідність сум готівкових коштів склала 128 грн. - 17,20 грн. = 110,80 грн.

За вказане порушення передбачена штрафна санкція у п"ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність (ст.22 даного Закону), тому до відповідача правомірно застосовано фінансову санкцію у сумі 554 грн. (110,80 х 5 = 554 грн.).

Також приватним підприємцем порушено вимоги ст.7 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" щодо порядку використання торгового патенту, а саме, на момент перевірки патент знаходився в папці з документами, а не видному для огляду місці, як це передбачено законодавством, про що додатково внесено запис у акт перевірки.

За дане порушення передбачена штрафна санкція у розмірі вартості торгового патенту - 190 грн. (п.3 ч.1 ст. 8 цього Закону).

Відповідно до п.2.6 ст.2 Положення "Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні" № 637 від 15.123.2004 р. уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.

Згідно акту перевірки № 002/21/22/23/3113000114 від 12.01.2010 р. встановлено неоприбуткування готівкових коштів в КОРО № 2104000910 р/1 від 10.09.2008 р. згідно даних Z-звітів, а саме неоприбутковано: Z-звіту № 2 від 05.10.2009 р. у сумі 19,60 грн., Z-звіту № 26 від 28.10.2009 р. у сумі 145,30 грн., Z-звіту № 33 від 04.11.2009 р. у сумі 146,65 грн., Z-звіту № 59 від 01.12.2009 р. у сумі 95,40 грн.

Відповідальність за дане порушення передбачена ст.1 п.1 Указу Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" № 436/95 від 12.06.1995 р., згідно з яким фінансова санкція застосовується у п"ятикратному розмірі неоприбуткованої суми, що становить 2034,75 грн. (406,95 х 5 = 2034,75 грн.)

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про обгрунтованість застосування Державною податковою інспекцією у Білозерському районі Херсонської області до приватного підприємця ОСОБА_2 штрафних санкцій на загальну суму 3374,75 грн.

При таких обставинах суд вважає позовні вимоги щодо стягнення з приватного підприємця ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3374,75 грн. обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, оскільки на даний час штрафні (фінансові) санкції відповідачем не сплачені.

Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_2 (75033, АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до державного бюджету (р/р 31115104700016, код платежу 21080900, одержувач - Державний бюджет, код ОКПО 24103748, банк УДК м.Херсон, МФО 852010) 3374 (три тисячі триста сімдесят чотири) грн. 75 коп. заборгованості по фінансовим санкціям.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 09 червня 2010 р.

Суддя Бездрабко О.І.

кат. 6.6.5