Постанова № 11258449, 02.06.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.06.2010
Номер справи
6634/09/2170
Номер документу
11258449
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"02" червня 2010 р. Справа № 2а-6634/09/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Кравченко К.В.

при секретарі: Михайленко О.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Херсоні справу за адміністративним позовом

Державної податкової інспекції у Новотроїцькому районі Херсонської області

до Приватно-орендного сільськогосподарського підприємства «Лана»

про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб,-

встановив:

В березні 2009 р. Державна податкова інспекція у Новотроїцькому районі Херсонської області (далі-позивач) звернулась до адміністративного суду з позовом до Приватно-орендного сільськогосподарського підприємства «Лана» (далі-відповідач), в якому просить стягнути заборгованість по податку з доходів фізичних осіб в сумі 94278,17 грн.

Позов мотивований тим, що відповідно до довідки № 109 до акту комплексної перевірки за відповідачем рахується заборгованість за період з 01.10.2007 р. по 30.09.2008 р., яка складає 94278,17 грн. оскільки відповідач добровільно не сплачує вказану заборгованість, позивач просить стягнути її в судовому порядку.

Сторони явку своїх представників в судове засідання не забезпечили, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду невідомі.

Суд, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази, прийшов до наступного.

Відповідно до довідки № 226 про включення до ЄДРПОУ Приватно-орендне сільськогосподарське підприємство «Лана» зареєстроване 16.01.2002 р.

ПОСП «Лана» відповідно до Закону України №889-ІV «Про податок з доходів фізичних осіб» є податковим агентом, який незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.

Контроль за правильністю та своєчасністю сплати податку здійснює податковий орган за місцезнаходженням юридичної особи або її уповноваженого підрозділу (пп.16.3.4 п.16.3 ст. 16 Закону №889-ІV).

Як вбачається з матеріалів справи, а саме, з довідки № 109 до акту комплексної перевірки від 01.12.2008 р. № 2607/23-125-31791070 про результати документальної перевірки правильності обчислення та своєчасності внесення до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб та податку з власників транспортних засобів та самохідних машин заборгованість відповідача по податку з доходів фізичних осіб за період з 01.10.2007 р. по 30.09.2008 р. складає 94278,17 грн.

Відповідно до п. 8.1.2. Закону №889-ІV вищезазначений податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.

У будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді і відповідно до ст.3 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» є підставою для примусового стягнення активів.

Позивачем надано достатньо доказів для підтвердження наявності заборгованості відповідача.

Докази оскарження вище вказаного акту перевірки відповідачем не надані.

Таким чином, суд вважає, що позов є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158, 159, 160-163, 167 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд

постановив:

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з Приватно-орендного сільськогосподарського підприємства «Лана» (Херсонська область, Новотроїцький район, с. Подове, вул.. Зелена, 1, р/р 260026428 в АППБ «Аваль», МФО 352093, ідентифікаційний код 31791070) на користь місцевого бюджету Подовської селищної ради (на р/р33216800700262, код пл.. 11010100, код ОКПО 24103673, банк УДК, м. Херсон, МФО 852010) податкову заборгованість по податку з доходів фізичних осіб в сумі 94278,17 грн.(дев’яносто чотири тисячі двісті сімдесят вісім грн. 17 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 03 червня 2010 р..

Суддя Кравченко К.В.

кат. 6.6.4