ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-2821/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Головка А.Б.,
при секретарі Зайченко Н.О., ,
за участю:
представника позивача - Новікової Т.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції в Полтавській областідо Товариства з обмеженою відповідальністю "АВС-Нафта"про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
15 червня 2010 року Кременчуцька об'єднана державна податкова інспекція в Полтавській області (надалі - позивач)звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "АВС-Нафта" (надалі - відповідач)про стягнення заборгованості в сумі 196223 грн. 04 коп.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилався на те, що за результатами проведеної перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій, що набрала форму акту №0009772/0174/16/03/23/34958311 від 26.01.2010 року, винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001382303/522 від 19.02.2010 року на суму 196223 грн. 04 коп., яке отримано представником відповідача 03.03.2010 року. Відповідачем заборгованість добровільно не сплачена, що стало підставою для звернення до суду для примусового стягнення заборгованості до державного бюджету.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з"явився, хоча у матеріалах справи наявні докази, що він належним чином повідомлений про час, дату та місце судового розгляду.
Відповідно до частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.
Враховуючи, що відповідач повторно не прибув у судове засідання, про причини неприбуття суду не повідомив, клопотань про відкладення судового розгляду не подавав, суд приходить до висновку про необхідність розгляду даної справи за відсутності відповідача за наявними у справі матеріалами.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "АВС-Нафта", ідентифікаційний код 34958311, зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради Полтавської області 12.04.2007 року за № 15851020000005495, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 682600.
Товариство взяте на податковий облік Кременчуцькою об'єднаною державною податковою інспекцією в Полтавській області 17.04.2007 року за № 12462, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 27.03.2008 р. № 311/29-035.
Перевіркою щодо контролю за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, проведеною Кременчуцькою об'єднаною державною податковою інспекцією в Полтавській області, що набрала форму акта №0009772/0174/16/03/23/34958311 від 26.01.2010 року, встановлено порушення відповідачем п. 3 та п. 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Із акту перевірки, який підписано особою, що проводила розрахунки без заперечень, вбачається, що перевіряючими встановлено:
- порушення порядку використання РРО, а саме: РРО не поставлено на облік за місцем здійснення торгівельної діяльності перед початком використання;
- відсутність обліку товарно-матеріальних цінностей за місцем їх реалізації, а саме: відсутні накладні на реалізуємий товар на суму 97941 грн. 52 коп. (згідно відомості-додатка). Змінний звіт АЗС за формою № 17НП на господарській одиниці відсутній.
19.02.2010 року Кременчуцькою об'єднаною державною податковою інспекцією в Полтавській області на підставі даного акту винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001382303/522 на суму 196223 грн. 04 коп., яке отримано представником відповідача 03.03.2010 року, що підтверджується повідомленням про вручення рекомендованого поштового відправлення, копія якого наявна у матеріалах справи.
Із наданого суду позивачем розрахунку суми штрафної санкції встановлено, що: за порушення п. 3 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” до відповідача застосовано фінансову санкцію відповідно до п. 2 ст. 17 цього Закону в сумі 340 грн. ( 17 грн. х 20); за порушення позивачем п. 12 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” - застосовано фінансову санкцію відповідно до ст.ст. 20,21 цього Закону в сумі 195883 грн. 04 коп. (97941 грн. 52 коп. х 2).
Як визначено у ст. 1 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти. Встановлення норм щодо застосування або незастосування реєстраторів розрахункових операцій в інших законах не допускається.
Відповідно до пункту 3 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування.
Як зазначено вище, у ході перевірки встановлено та зафіксовано у акті, що відповідачем РРО не поставлено на облік за місцем здійснення торгівельної діяльності перед початком використання.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що відповідачем було допущено порушення вимог п. 3 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", тому Кременчуцькою об'єднаною державною податковою інспекцією в Полтавській області вірно визначена штрафна (фінансова) санкція згідно із п. 2 ст. 17 цього Закону у розмірі 340 грн. (17 грн. х 20)
Відповідно до пункту 12 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Згідно із ст. 6 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" облік товарних запасів фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва. Обов'язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.
Як зазначено вище та зафіксовано у акті, на момент перевірки на АЗС з магазином, що знаходиться за адресою: смт. Семенівка, вул. Леніна, 28В субєкта господарської діяльності ТОВ «АВС-Нафта»були відсутні накладні на реалізуємий товар на загальну суму 97941 грн. 52 коп.
Згідно із додатком № 1 до акту перевірки (відомість) перевіряючими встановлено залишок товарно-матеріальних цінностей на суму 97941 грн. 52 коп.
Із письмових пояснень особи, що здійснювала розрахунки оператора касира Лут О.О., копія яких наявна у матеріалах справи, встановлено, що на момент перевірки накладні на паливно-матильні матеріали та змінні звіти АЗС за формою № 17 НП відсутні, оскільки вони зберігаються у іншому місці.
Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідачем було допущено порушення вимог п. 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", тому Кременчуцькою об'єднаною державною податковою інспекцією в Полтавській області правомірно визначено штрафну (фінансову) санкцію згідно із ст. 21 цього Закону у розмірі 195883 грн. 04 коп. (97941 грн. 52 коп. х 2).
Відповідно до частини 1 статті 15 Закону "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України; за рішеннями вказаних органів застосовуються встановлені статтею 17 цього Закону фінансові санкції.
Статтею 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено, що суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
На підставі п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 № 509-XІІ державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Сума заборгованості відповідачем добровільно не сплачена, що підтверджується витягом з облікової картки платника Товариства з обмеженою відповідальністю "АВС-Нафта".
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції в Полтавській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "АВС-Нафта" про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "АВС-Нафта" (ідентифікаційний код 34958311) до Державного бюджету України на р/р 31111104700008, код платежу 3021080900, одержувач: УДК у м. Кременчук, Полтавська область, код за ЄДРПОУ 34698778, банк одержувача: ГУДК України у Полтавській області, МФО 831019, заборгованість в сумі 196223 грн. 04 коп. (сто девяносто шість тисяч двісті двадцять три гривні чотири копійки).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 14 вересня 2010 року.
СуддяА.Б. Головко